9 MARCA ROSJANIE WYBIORĄ SWOJEGO REPREZENTANTA NA KONKURS EUROWIZJI 2008

 

b_229127.jpg

Polacy już wybrali. Na Eurowizji w 2008 roku Polskę reprezentować będzie Isis Gee. Michał Wiśniewski na swoim blogu stwierdził, że mamy krIsis, skoro amerykanka będzie reprezentowała nasz kraj. No ale rzeczywiście, była… najodpowiedniejsza.

My tę decyzję mamy już za sobą. W najbliższą sobotę 9 marca, Rosjanie wybiorą swojego przedstawiciela na finał Eurowizji, który w tym roku pojedzie do Belgradu. Dowiecie się o tym oczywiście z tego bloga. ;)

 

Czy pamiętacie co było w minionych latach? Zobaczcie największe sukcesy i porażki kandydatów z Rosji (i nie tylko) na finale Eurowizji. Od Filipa Kirkorowa do zespołu „Serebro”. A na deser… Verka Serduchka!

 

W 1995 roku Filip Kirkorow (ex-Pugaczowej) zajął 17 miejsce. Jak napisano na jednym z portali: „Gorzej od Filipa nie udało się nikomu”. Moim zdaniem zaśpiewał świetnie. I chyba bardzo upodobnił się do Ałły…

1997 rok to sama Primadonna – Ałła Pugaczowa. Jako szczenię zastanawiałem się, czy rzeczywiście ona jest taka „och!” i „ach!”. Ale jak poznałem jej repertuar, spędziłem godziny na oglądaniu różnych filmików na youtube… strwierdzam, że jest (przepraszam) zajebista.

Zobaczcie jej występ na Eurowizji. Miejsce 15.

Rok 2000 to 2 miejsce dla Rosji wywalczone przez Alsou (Alsu). Swoim występem i wysokim miejscem udowodniła, że „Rosja spokojnie może konkurować z innymi krajami na najwyższym poziomie”… Jak dla mnie wyższy poziom reprezentował Kirkorow i Pugaczowa, ale nie zapominajmy, że to konkurs pt. „Eurowizja”…

W 2001 w Kopenhadze Rosję reprezentowała grupa „Mumij Troll”. 12 miejsce.

Rok 2002 to kwartet „Premer-ministr”. Wydawałoby się, że ta piosenka świetnie wpisze się w format „Eurowizji”, natomiast zajęła „aż” 10 miejsce. Utwór „Northern girl”.

Finał Eurowizji w 2003 roku miał miejsce na Łotwie. Wówczas Rosję reprezentowały dwie dobrze znane polskiej publiczności dziewczyny z zespołu TATU. Zajęły wówczas 3 miejsce z piosenką „Ne ver’, ne boysya, ne prosi”.

W 2004 roku Rosję reprezentowała uczestniczka programu „Fabrika zvezd” – Julia Savicheva z piosenką „Believe Me”. Miejsce 11.

Warto wspomnieć, że w roku 2004 miejsce 1 wywalczyła Rusłana reprezentująca Ukrainę z utworem „Wild dances”. Dzięki niemu finał Eurowizji w 2005 odbył się w Kijowie. Moim zdaniem była bezapelacyjnie najlepsza. Przypomnijmy to sobie:

 

2005 rok – Kijów. Rosję reprezentuje uczestniczka „Fabriki zvezd” – Natalia Podolska z utworem „Nobody Hurt No One”. Niestety jedynym pocieszeniem dla Podolskiej było to, że „dorównała” Ałłie Pugaczowej. 15 miejsce.

W roku 2006 Dima Bilan wywalczył zaszczytne 2 miejsce. Był rzeczywiście świetny, dobrze, że Europa to doceniła. Utwór „Never Let You Go” („Tak ustroen etor mir” w repertuarze koncertu -> http://www.koncertrosyjski.pl)

Rok 2007 „należał” do Wschodu.

Dmitrij Koldun – reprezentant Białorusi, uczestnik „Fabriki zvezd”, pod patronatem Filipa Kirkorowa zajmuje w 2007 roku wysokie – 6 miejsce. Utwór dobry, mocny. A w występie Dmitriego można dopatrzeć się czujnych uwag Filipa… :)

W tymże – 2007 roku – żeńskie trio „Serebro” reprezentujące Rosję (dziewczyny z „Fabriki zvezd”) zajmuje 3 miejsce!

I w końcu Ukraina – miejsce 2 – Verka Serduchka! Pomimo wielu negatywnych opinii wyrażająch niezrozumienie, muszę przyznać, że mi się podobało! Tu chodziło o coś więcej niż wykonanie piosenki… To był pastiż, który nie został przez wszystkich dobrze odebrany. Wyśmiał cały konkurs i wyjechał z 2 nagrodą. Brawo! Verka była The Best! Takiego kiczu Europa nie widziała! Verka Serduchka to w rzeczywistości Andrey Danilko.

Najbardziej podobały mi się występy: Kirkorowa, Pugaczowej, Rusłany, Bilana, Kolduna i… Verki ;)

 

I to na tyle historii. Przed Rosjanami wybór swojego reprezentanta. Wydarzenie to będzie można obejrzeć na kanale „Rossija”, lub w internecie! www.evrovid.rutv.ru. Start 9 marca w sobotę o 18:45 czasu polskiego.

 

OTO LISTA WSZYSTKICH TEGOROCZNYCH KANDYDATÓW:

1. группа „Ассорти” (Москва)
2. Полина Смолова (Минск, Москва)
3. Алсу Зайнутдинова (Казань)
4. Женя Отрадная (Москва)
5. Андрей Макаренко (Нижний Новгород)
6. Анна Мушак (Петербург)
7. Нора Адам (Москва)
8. Наталья Терехова (Москва)
9. Женя Рассказова (Москва)
10. Дима Билан (Москва)
11. Елена Горская (Ижевск)
12. Александр Панайотов (Украина)
13. Пьер Нарцисс и Джем Шериф (Камерун, Нигерия)
14. Юлия Михальчик (Москва)
15. группа „Гранат” (Москва)
16. Сабрина (Москва)
17. группа „ВК” (Пятигорск)
18. Аза Батаева (Грозный)
19. Тамила Грищенко (Одинцово)
20. группа „Премьер-министр” (Москва, Украина, Монголия)
21. Анатолий Алешин (Москва)
22. Алексей Воробьев (Тула)
23. Роман Бежин (Москва)
24. Сергей Лазарев (Москва)
25. Наталья Астафьева (Челябинск)
26. Макс Лоренс и Сацура (Беларусь)
27. Ольга Варвус (Тирасполь)

 

Zwycięzcy oczywiście przyjrzymy się bliżej za kilka dni.


3 Komentarze

  1. Witam.
    Tak się zastanawiam jakie są Wasze opinie na temat wycofania gruzińskiego zespołu Stephane & 3G z tegorocznego konkursu Eurowizji w Moskwie? Zespół miał wykonać piosenkę „We Don’t Wanna Put In” . Europejska Unia Nadawców uznała, że jest to nie zgodne z regulaminem konkursu doszukując się w niej antyrosyjskiego nastawienia. No właśnie czy uważacie, że jest to słuszna decyzja? Zespół ma niebawem odwiedzić nasz kraj. Jakie są Wasze nastroje z tym związane? Zapraszam do dyskusji.

  2. […] 9 MAJA ROSJANIE WYBIORĄ SWOJEGO REPREZENTANTA NA KONKURS EUROWIZJI 2008 […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s