RADIO AŁŁA – RADIO, KTÓRE ŚPIEWA

radioalla1.jpg

20 lipca 2007 roku firma Prof-Media razem z Ałłą Pugaczową (dyrektorem artystycznym) otworzyła pierwszą w Rosji kobiecą stację radiową. Radio zrzesza fanów artystki i bardzo szybko wzrasta jego popularność. W ciągu każdej godziny emitowanych jest kilka piosenek z repertuaru Ałły, a wyśpiewała ich niemało…

Włącz radio i

radioalla2.jpg

Według informacji z listopada 2007 roku wynika, że w październiku codziennie radia Ałła słuchało 492 tys. odbiorców. W porównaniu do września 2007 był to wzrost o 138 tys. W listopadzie minionego roku tygodniowo radio włączało 1 mln 242 tys. osób. Tak szybki wzrost rozgłośnia zawdzięcza charyzmatycznej prowadzącej – Ałłie Pugaczowej, i jej talk show „W gościach u Ałły” («В гостях у Аллы»), a także uruchomieniu interaktywnej rubryki „Halo Ałła” («Алло, Алла»), gdzie Primadonna bezpośrednio może komunikować się z narodem i gdzie każde zadane przez słuchacza pytanie może uzyskać odpowiedź.

W grudniu, po kilku miesiącach nadawania, radio znalazło się w dziesiątce najpopularniejszych rozgłośni w Moskwie!

Szefostwo stacji nie zwalnia tempa rozwoju, wręcz przeciwnie – angażują się medialnie w wiele nowych projektów. Objęli na przykład patronat medialny nad jubileuszowymi koncertami Filipa Kirkorowa (wcześniej także nad wieczorem artystycznym Ilii Reznika, show Valentina Yudashkina, czy koncertami Maksima Galkina).

W marcu tego roku radio rozpoczęło nadawać w innych miastach Rosji – Nowosibirsku Jekatierinburgu, Wołgogradzie, Czelabińsku, Omsku, Soczi i 10 innych.

radioalla3.jpg

Co oferuje strona internetowa Radia Ałła?

Po pierwsze można go słuchać przez internet, on-line.

W dziale „Radio Ałła” można poznać osoby tworzące stację, dowiedzieć się o firmie Prof-Media, napisać do redakcji, czy obejrzeć prezentację (polecam).

Dział „Programy” oferuje dostęp do archiwalnych programów, między innymi spotkań artystki z gośćmi w jej programie („V gostyah u Ally”) i „Allo Alla”.

W dziale „Z pierwszej ręki” („Из первых рук”) można wyczytać niemal wszystko o Primadonnie. Można przesłuchać wszystkie (a przynajmniej większość) pieśni z jej dorobku (fragmenty), przyjrzeć się dyskografii, obejrzeć teledyski, prześledzić filmografię i obejrzeć zdjęcia.

Są jeszcze dwa działy. Jeden – to galeria fotografii. A drugi, to „Klub kobiet”. W klubie kobiet, na forum, poruszane są tematy typu: „Dorośli – dzieci”, „Smacznie i niedrogo”, „Księgowość domowa”, „Kobieta za kierownicą”, „Jeśli ukochany choruje”, „Lekcje życia rodzinnego”, itd… Znajduje się tam także księga gości.

Pomimo tego, że radio adresowane jest do kobiet, to każdy prawdziwy fan Ałły na pewno znajdzie tam dużo pozytywnych wibracji. Ałła, o której nigdy nie odważę się chyba tutaj napisać, jest mistrzynią marketingu (oprócz tego, że mistrzynią wokalu). Każdy, kto nie zna jeszcze jej dorobku, powinien moim zdaniem szybko nadrobić zaległości – nawet, jeżeli nie zna rosyjskiego, to intuicyjnie może się poruszać po stronie, posłuchać kilku fragmentów jej piosenek. A jeżeli go zainteresuje, to nabyć w Polsce np. książkę na jej temat (np. „Fenomen Ałły Pugaczowej” wydawnictwa Adam Marszałek).

radioalla4.jpg

6 Komentarzy

  1. […] RADIO AŁŁA – RADIO, KTÓRE ŚPIEWA […]

  2. […] RADIO AŁŁA – RADIO, KTÓRE ŚPIEWA […]

  3. Co do mnie, wolę Radio Szanson

  4. […] RADIO AŁŁA – RADIO, KTÓRE ŚPIEWA […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s