EUROWIZJA 2008: DIMA BILAN – ROSJA – ZWYCIĘZCA EUROWIZJI!

Stało się! Rosja wygrała w Belgradzie! EUROWIZJA 2009 – MOSKWA!

Z jednej strony bardzo się cieszę, z drugiej jednak, dotarło do mnie, jak bardzo „upolityczniony” jest ten festiwal. Rosja otrzymała najwyższe noty – po 12 punktów od Ukrainy, Estonii, Łotwy, Litwy i Białorusi… To nie przypadek.

Dima Bilan zaśpiewał świetnie. W wewnętrznych eliminacjach w Rosji zaczynał „Believe” klęcząc, co na szczęście zmienił. Występ w półfinale nie poszedł najlepiej, natomiast dzisiaj, pomimo tego, że go „poniosło”, było dobrze! W przygotowania Bilana do Eurowizji zainwestowano podobno 1 mln Euro! Jak widać – było warto.

Rosja – miejsce 1. Moje włosy zostają! ;-)

Moimi faworytami oprócz Dimy Bilana byli:

  • UKRAINA – Ani Lorak. MIEJSCE 2! Świetny głos, utwór i show sceniczne. Przypominam, że utwór skomponował Filip Kirkorow. Skomponował on także w minionym roku utwór dla Dimy Kolduna, który w finale zajął 6 miejsce. W tym roku Białoruś (Rusłan Alehno) przepadła niestety w półfinale.

  • ARMENIA – Taki wokal lubię. Dobra choreografia i imponuje fakt, że nagrała płytę w wieku 13 lat…

  • IZRAEL – Świetnie wokalnie i bardzo dobry utwór. Widać, że śpiew daje mu mnóstwo satysfakcji, radości, a śpiewaniem sprawia wrażenie jakby się modlił.

  • POLSKA – Isis Gee była – obiektywnie – super przygotowana. Artur Orzech dobrze na końcu powiedział: „To nie jest sukces na który zasługuje Polska”. Zgadzam się. Isis została niedoceniona. 14 punktów – szary koniec. Za rok nie wystąpimy.

  • ISLANDIA – Jak dla mnie: ikona eurowizyjnego kiczu. Mimo to, byli na 5.

  • GRECJA – Britney Spears w greckim wydaniu. Ale to było to.

  • SERBIA – Orzech miał rację: dobra piosenka, wokalistka, ale nie wygrają.

  • NORWEGIA – To też było bardzo dobre! Wionęło zachodem i profesjonalizmem.

Oczywiście było o wiele więcej rzeczy zasługujących na uwagę, ale to – jak dla mnie, był top. Kto był najgorszy? Moim zdaniem HISZPANIA (to wcale nie było zabawne) i ŁOTWA (piraci…).

Co do Dimy:

Ciekawe, czy zgodnie z zapowiedziami, 26 maja ukaże się singiel BELIEVE. Myślę, że producenci Bilana mają teraz duże pole do popisu. Na singlu powinny się znaleźć wszystkie dotychczas nagrane wersje zwycięskiego utworu, oraz dwa teledyski w dwóch wersjach językowych (angielskiej i rosyjskiej, rzecz jasna). 5 czerwca natomiast pojawi się nowa płyta Dimy Bilana pod tytułem „Protiv pravil” („Wbrew zasadom”), jako wydanie „podarunkowe”. 19 czerwca płyta ma się ukazać w normalnej wersji. Na płycie znajdzie się 18 utworów, wśród których: „Protiv pravil”, „Kak ranshe”, „Number One Fan”, „Rtut’”, „Kosmos”, „Toska”, „Gore-zima”, „Mir”, „Berega”, „Ja Tvoj nomer odin”, „Poque Aunt E Amo”, wersje utworu „Believe”, karaoke „Protiv pravil” i „Ja tvoj nomer odin” w wersji… „narodnoj”, czyli… ludowej?

Cieszę się, że zdążyliśmy przygotować utwór BELIEVE na nasz koncert w Zielonej Górze! Jest nadzieja, że osoby, które były w „Kotłowni” tego dnia, dzisiaj oddali swój głos na Rosję! :-)

Rosji gratulujemy! I jak powiedział Dima: DO VSTRECHI V MOSKVE!

DOTYCHCZAS NA BLOGU NA TEMAT DIMY POJAWIŁY SIĘ NASTĘPUJĄCE WPISY:

CZY W CZERWCU BILAN WYSTĄPI W WARSZAWIE?

1 komentarz

  1. […] Wcześniej na blogu o Eurowizji: TUTAJ. […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s