EUROWIZJA 2009: REPREZENTANTKĄ ROSJI ZOSTAŁA UKRAINKA

eurovision_2009 Piosenkarka Anastasija Prihodko będzie reprezentować Rosję na konkursie Eurowizji 2009, który odbędzie się 16 maja w CK „Olimpijskij”.

Na Prihodko głosowało 25% widzów i 6 z 11 członków profesjonalnego jury. Oprócz Prihodko, która wystąpiła z utworem „Mama” (po ukraińsku „Mamo”), do trójki finalistów zakwalifikowała się Valeria i zespół „Kvatro”, którzy uzyskali odpowiednio 14% i 12% głosów.


Prihodko brała udział w krajowych eliminacjach Eurowizji na Ukrainie, ale została zdyskwalifikowana z powodu naruszenia regulaminu (wykonała utwór po rosyjsku, podczas gdy dopuszczano jedynie utwory po ukraińsku lub angielsku). Dlatego też komisja rosyjskiego finału dopuściła ją do uczestnictwa w eliminacjach Rosji na krótko przed jego rozpoczęciem. Z tego też powodu „ze względów etycznych” ze składu jury wystąpił Konstantin Meladze, producent piosenkarki. Prihodko wygrała „Fabrykę Gwiazd – 7”, w czego następstwie nagrała duet właśnie z Meladze.


valeriy
Rosja jako zwycięzca zeszłorocznego konkursu, automatycznie jest w finale „Eurowizji 2009”. Jak dla mnie Prihodko jest niesamowita, a Rosja, po raz kolejny, ma zagwarantowaną mocną reprezentację. Mimo wszystko, nie sądzę, żeby akurat ten utwór wiele zawojował. Zobaczymy. I żałuję, że znowu playback… W finale już będzie trzeba zaśpiewać na żywo. Ale ona daje radę!

prihodko-200-1

Polecam wpis:

FABRYKA GWIAZD W ROSJI

gdzie można usłyszeć Anastasiję Prihodko w utworze „Vera”.

EUROWIZJA 2009: ANASTASIJA PRIHODKO – ROSJA

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

1 komentarz

  1. […] EUROWIZJA 2009: REPREZENTANTKĄ ROSJI ZOSTAŁA UKRAINKA […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s