FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2009

Wiele rzeczy wskazywało na to, że w 2009 roku nie odbędzie się już Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Ku mojemu (i mam nadzieję, nie tylko mojemu) pozytywnemu zaskoczeniu, udało się go ponownie zorganizować! Wiele szczegółów na temat jego organizacji, przebiegu, zaproszonych gości, długo pozostawała tajemnicą. Wiele rzeczy wciąż mnie zastanawia, ale mam nadzieję, że uda mi się uzyskać odpowiedzi na moje pytania na miejscu.

Najważniejsze jednak dla mnie będzie przyjrzenie się rosyjskim artystom, których na szczęście w tym roku nie zabraknie! Już wkrótce przeczytanie o nich na muzykarosyjska.pl – a tymczasem, zapraszam na RELACJĘ Z FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ, z centrum wydarzeń, właśnie tutaj, już od piątku!

3000_festiwal_1a_min

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:


Kierownik Biura Prezydenta Tomasz Nesterowicz zaprosił wszystkich mieszkańców Zielonej Góry i województwa lubuskiego na zbliżający się Festiwal Piosenki Rosyjskiej, który rozpocznie się 11 lipca 2009 r. o godzinie 19:00 w Amfiteatrze Zielonogórskim im. Anny German. Bilety do nabycia już od najbliższego poniedziałku w cenie 20 zł. 12 lipca, na lotnisku w Przylepie, odbędzie się kolejna edycja imprezy „Hity na czasie”, organizowana przez Radio Eska i TVP2.

Wieczór festiwalowy będzie podzielony na dwie części – koncert konkursowy oraz koncert gwiazd rosyjskich. W koncercie konkursowym wystąpią laureaci z innych międzynarodowych festiwali wokalnych. Na liście gwiazd rosyjskich, znajdują się popularni w swoim kraju współcześni wykonawcy:

Lew Leszczenko – piosenkarz, którego kariera trwa nieprzerwanie już blisko pół wieku. Laureat Festiwalu Piosenki Radzieckiej i Międzynarodowego Festiwalu Interwizji w Sopocie w 1972 r. Rok rocznie wykonuje swoje najbardziej znane przeboje w dniu 9 maja w czasie transmitowanego na cały kraj koncertu.

Lew Leszczenko

– Lube – zespół rockowy. Grupa łączy muzykę gitarową z rosyjskim folklorem. Jedyny, jak dotąd, koncert Lube w Polsce odbył się 9 grudnia 2007 r. w warszawskiej Sali Kongresowej. Zespół znany jest poza Federacją Rosyjską z nagrania muzyki do popularnego rosyjskiego serialu fabularnego „Specnaz”.

Lube

– Valeria – nazywana „rosyjską Madonną” supergwiazda, której płyty sprzedały się już w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. 17 jej singli osiągało pierwsze miejsca list przebojów.

Valeria

– Ivanushki International – rosyjski boysband. Zadebiutowali albumem „Konyechno on” w 1996 r. Po zmianie wokalisty w roku 1998 grupa wylansowała swój najbardziej znany hit, który osiągnął szczyt rosyjskich list przebojów „Topoliny pukh”.

Ivanushki International

– Gorod 312 – grupa muzyczna sformowana w 2001 r. Popularność zdobyli piosenką „Ostanus”, wykorzystaną w popularnym filmie Timura Bekmambetova z 2006 r. „Dzienna Straż”.

Gorod 312

Głównym organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Zielona Góra. Organizacyjnie, a także finansowo, przedsięwzięcie artystyczne wspiera Biuro Festiwalowe Federacji Rosyjskiej, które na ten cel przeznaczyło 10 000 000 rubli. Partnerem jest również Międzynarodowa Federacja Organizacji Festiwali FIDOF.

ŹRÓDŁO: http://www.zielona-gora.pl/umzg/index.php?lng=pl&id=338&idi=3561

6 Komentarzy

  1. […] FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2009 […]

  2. Bylo super!!! Bawilam sie swietnie, muzycy – genialni! Mam szczera nadzieje, ze w roku 2010 tez sie odbedzie, i bedzie rokrocznie powtarzany.

  3. […] FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2009 […]

  4. […] FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2009 […]

  5. kurde, wspaniale !!!!! nareszcie można to zobaczyć w Polsce, to są naprawdę świetni muzycy- Waleria i Lubie są genialni ale brakuje mi jeszcze Sergieja Łazarewa i Kirkorowa .Pozdrowienia dla organizatorów i do zobaczenia.

    • Nooo Sergey i Dima Bilan to marzenie na tym festiwaluu!! :* DIMA MUSI BYĆ!


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s