ŚWIĘTO KICZU, CZY ŚWIĘTO MUZYKI? – FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ 2009

3000_festiwal_1a_minOddaję w Wasze ręce poniższe posty na temat rosyjskich zespołów i artystów, którzy nadciągają do Polski! W zeszłym roku miała miejsce reaktywacja Festiwalu Piosenki Radzieckiej, pod nową nazwą: Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Było nieźle, chociaż zabrakło rosyjskich artystów. W tym roku nie ma na co narzekać – będą na prawdę wielkie sławy rosyjskiej sceny muzycznej.

Czego możemy się spodziewać w tym roku na Festiwalu?

Jaki był I FPR w 2008 roku?

3000_festiwal_1a_min

Z prawdziwą przyjemnością, będąc w Zielonej Górze, przyjrzę się próbom, spróbuję porozmawiać z artystami startującymi w konkursie, gwiazami wieczoru, organizatorami. Mam nadzieję, że będę miał taką możliwość. Zapraszam od razu na niniejszą stronę, gdzie postaram się na bieżąco relacjonować wydarzenia z festiwalu. A już wkrótce, w miesięczniku ЕВРОПА.RU będzie można – po rosyjsku – przeczytać podsumowanie z festiwalu. Wersję polską znajdziecie oczywiście na www.muzykarosyjska.pl

Pojawienie się rosyjskich gwiazd to dla mnie duże zaskoczenie. Początkowo wiele informacji wskazywało na to, że tegoroczny festiwal się nie odbędzie, w związku z tym, że główny sponsor wycofał się z finansowania tej imprezy.

W tym roku finansowo pomogła Rosja. Do Zielonej Góry przyjedzie około 50 osób (wraz z obsługą), za co podobno płaci właśnie strona rosyjska. I to oni podobno sami wybrali, kto ma wystąpić na tegorocznym festiwalu. Czy tak rzeczywiście jest?

Jedyną rzeczą, jakiej się obawiam i, niestety czuję ją w powietrzu, jest fakt, że gwiazdy mogą pokusić się o śpiewanie z playbacku. W Rosji jest to nagminne, ale na prawdę ja i tak ślepo i naiwnie wierzę, że nam tego nie zrobią, że zaśpiewają wszyscy na żywo. Ich „prawdziwe” występy będą dowodem na to, że w Zielonej Górze odbywa się poważna impreza kulturalna, święto muzyki, a nie święto kiczu.

Największej uczty muzycznej doszukuję się w zespole „Gorod 312” oraz w występie „Valerii”. To w nich pokładam największe nadzieje. Lew Leszczenko to znakomity wokalista, którego kariera rozwinęła się i miała najwyższe loty w czasach Związku Radzieckiego. Lube – to grupa dość popularna w Polsce wśród „rusofilów”. Jest to ich drugi występ w naszym kraju. „Ivanushki International” to wielka niewiadoma. Będę patrzył na widownię i obserwował reakcje :-)

GOROD 312

VALERIA (VALERIYA)

LEW WALERIANOWICZ LESZCZENKO

LUBE

IVANUSHKI INTERNATIONAL

Jestem ciekawy, jak rosyjskich artystów (których przekrój wiekowo/artystyczno/dorobkowy jest ogromny), odbierze nasza polska publiczność. Chciałbym wierzyć, że pozytywnie. IT’S TIME FOR PARTNERSHIP!

Cieszę się, że – przynajmniej z plakatu – festiwal przybrał taką, a nie inną formę. Jak zawsze, są rzeczy, które mogą pozostawiać wiele do życzenia, ale jest lepiej niż rok temu – a to już sukces.

Na festiwal jadę jako osoba niezależna, korespondent gazety ЕВРОПА.RU. Postaram się rzetelnie i na bieżąco relacjonować to, co będzie się działo w dniach 10-11 lipca w Zielonej Górze. Serdecznie zapraszam na niniejszą stronę.


A jaki był festiwal w zeszłym roku? Polecam zeszłoroczne wpisy na stronie:

ZA FESTIWAL PRZEPRASZAŁA PÓŁ POLSKI

FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2008

JAKI BYŁ FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ W ZIELONEJ GÓRZE?

OPINIE WSPÓŁTWÓRCÓW I UCZESTNIKÓW FPR 2008 w Zielonej Górze

**************************

europa-ru

RELACJA Z FESTIWALU WKRÓTCE W EUROPA.RU

ORAZ NA BIEŻĄCO: WWW.MUZYKAROSYJSKA.PL

**************************


WCZEŚNIEJSZE WPISY NA TEN TEMAT:

FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2009

3 Komentarze

  1. […] ŚWIĘTO KICZU, CZY ŚWIĘTO MUZYKI? – FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ 2009 […]

  2. A ja marzę o osobnym koncercie Lube :)

  3. A ja bym chciała kiedyś zobaczyć w Zielonej Górze zesół Kranaja Plesień . Są zajebiści. :)


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s