BÓG DAŁ GŁOS, A TERAZ GO ZABRAŁ – AŁŁA PUGACZOWA – SNY O MIŁOŚCI

Ałła Borisowna nigdy nie ukrywała swojego wieku. Ile ma lat, w Rosji wie każdy. Urodziła się w epoce Stalina, dorastała za Chruszczowa, debiutowała za czasów Breżniewa, którego nazywają żartobliwie „drobnym działaczem politycznym epoki Pugaczowej”. A potem pierwszy prezydent Rosji Borys Jelcyn, wręczając jej order „za zasługi dla Ojczyzny”, także nie omieszkał wspomnieć, że „żyje w epoce Pugaczowej”.

Podczas zeszłorocznej konferencji prasowej powiedziała: Podoba mi się to, że nasi prezydenci są tacy młodzi. Znam ich i wiem, że babci by nie obrazili”. Sama daleka jest od polityki i nie zamierza się nią zajmować. Już wcześniej zresztą twierdziła, że politycy przychodzą i odchodzą. A ona jest, i może odejść jak tylko sama będzie miała na to ochotę.

I właśnie nadszedł ten moment. Ale nie oznacza to, że zniknie całkowicie. Zapewne pojawi się w jakimś nowym artystycznym „emploi” i całkiem możliwe – nastąpi nowa era Pugaczowej.


5 marca 2009 roku, na konferencji prasowej, podczas której Ałła ogłosiła zakończenie swojej działalności koncertowej tuż po odbyciu pożegnalnej trasy, powiedziała:

Moje zdrowie i serce nie pozwalają mi na podróżowanie to tu to tam, statkami, samolotami i innymi środkami transportu. A druga przyczyna jest taka, że po wielu operacjach (…) mój głos nie może już wyrazić tych emocji i intonacji (…). Bóg dał głos, a teraz go zabrał”.

http://www.russia.ru/video/allapressconf/

Wciąż zmieniają się epoki polityczne i ich liderzy. A „epoka Ałły Pugaczowej” wciąż trwa. I nie chodzi tylko o to, że jest liderką wszystkich rankingów (według ostatnich badań znajduje się w trójce najbardziej wpływowych rosyjskich osobistości 2008 roku – obok Putina i Miedwiediewa), ale o to, że bez jej imienia wiele projektów muzycznych przepada bez echa. Rzecz w tym, że ta piosenkarka jest w sercach i umysłach milionów ludzi na całym świecie.

Ostatni program artystyczny Pugaczowej nosił tytuł „Izbrannoje” – powstał dziesięć lat temu. Program ewaluował, zmieniał się, pojawiały się w nim nowe utwory. W międzyczasie, na rosyjskiej estradzie powstało wiele nowych projektów. Artemij Trockij – znany rosyjski krytyk muzyczny powiedział: „Od czasu programu „Izbrannoe”, przez te dziesięć lat w show-biznesie nie pojawiło się nic lepszego. I nikomu nie udało się wznieść wyżej niż Pugaczowa. Dlatego też każdy jej nowy krok artystyczny, to nie rywalizacja z kimkolwiek z rosyjskiego rynku muzycznego. To jej osobista wieczna gonitwa, rywalizacja z samą sobą”.


I oto w 2009 roku pojawił się długo oczekiwany nowy program pt. „Sny o miłości” („Сны о любви”), którego premiera miała miejsce w kremlowskiej sali koncertowej 7, 8 i 9 kwietnia 2009 roku. Trasa została okrzyknięta „pożegnalną”, i trwa „od kwietnia do kwietnia”.

Specyfiką tego show jest nie tylko to, że Ałła Pugaczowa wykonuje swoje „złote przeboje” i kilka premierowych utworów. Wyjątkowego charakteru całości ma nadawać także zmierzenie się artystki z ogromną przestrzenią sceniczną i widownią, na tle multimedialnych pokazów przygotowanych przez Borisa Krasnowa.

Na scenie pojawia się tradycyjna czarna toaletka, do której obecności na scenie Pugaczowa już dawno przyzwyczaiła swoich widzów. Tym razem postanowiła pobawić się także ogromną scenografią, dlatego też koncerty „Sny o lyubvi” odbywają się przeważnie w ogromnych halach sportowych. Obiekty te muszą pomieścić dekoracje Krasnowa, poprzez które artysta postara się wyświetlić sny Primadonny – sny o jej przeszłości i sny o przyszłości.

Wraz z powstaniem trasy koncertowej, wydany został album pt. „Ałła.Art”, gdzie zebrano około 200 rzadkich zdjęć piosenkarki z różnych okresów jej życia, także prywatnego. (album kosztuje 2500 rubli, czyli ok. 230-280 zł).

W ciągu ostatniego roku Ałła Pugaczowa występowała na całym świecie. Koncertowała praktycznie we wszystkich byłych republikach Związku Radzieckiego, a także w Ameryce, Kanadzie, Izraelu, Niemczech.

Czas na Polskę. Podobno jest to ostatni koncert tej trasy koncertowej. Oznaczałoby to, że Ałła zakończy swoją karierę… właśnie w Polsce.


KONCERT „Sny o miłości” z 2009 roku.

Я пою – Алла Пугачёва – Сны О Любви

Не Сгорю – Алла Пугачёва – Сны о любви

Na podstawie:
http://gorod.dp.ua/afisha/afisha_event.php?event_id=7190
http://www.izvestia.ru/news/news201516

Reklamy

1 komentarz

 1. Pierwsze nieoficjalne informacje o planowanym wcześniej w Warszawie na dzien 29 marca w Wwie na stronie polskiego fanklubu piosenkarki: http://alla-pugaczowa.host.sk


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • PARTNERZY:

 • Gazeta rosyjska
 • Marzec 2010
  Pon W Śr Czw Pt S N
  « Lu   Kwi »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031