VI POZNAŃSKI FESTIWAL PIOSENKI SŁOWIAŃSKIEJ

W tym roku 5. czerwca na Dziedzińcu CK „Zamek” w Poznaniu, odbędzie się VI Poznański Festiwal Piosenki Słowiańskiej. Inicjatywa studentów Instytutu Filologii Słowiańskiej UAM ma na celu propagowanie kultury i sztuki Słowian za pośrednictwem muzyki. Podczas swojej pięcioletniej historii festiwal ewoluował i stał się znaną w całej Polsce imprezą muzyczną, na którą rokrocznie przyjeżdża wiele twórców i entuzjastów piosenki słowiańskiej, zarówno tej tradycyjnej – ludowej jak i nowoczesnej.


Nasz festiwal na stałe wpisał się w życie kulturalne miasta Poznania. Tegoroczną edycję uświetnią występy zespołu DVA z Czech oraz wielkopolskiej grupy Dubajahga. Pierwszy zespół prezentuje folklor nieistniejących nacji za pomocą słów uniwersalnego języka, kompilując elektrodźwięki z instrumentami akustycznymi i ludzkim głosem. Dubajahga natomiast czerpie inspiracje z wielkopolskiej gwary otaczając ją dźwiękami dud, bębnów oraz gramofonu tworząc w ten sposób mieszankę folku, reggae i ska.

Występy rozpoczną się o godz. 19 na Dziedzińcu CK „Zamek” (wejście od Al. Niepodległości, obok klubu Dubliner).

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie.

Muzyczne odkrycie z Czech

Wielobarwny kolaż dźwiękowy, cross-over na przecięciu pastelowego i natchnionego elektro avant-popu a la Lali Puna , beat-boxingu i psychodelicznego grania w stylu Coco Rosie. Dźwięki, które sami artyści nazywają folklorem nieistniejącego narodu. Autorski, wyrazisty freak-folk bez ludycznych odniesień. Wizja bez ograniczeń, cyrkowa zabawa gatunkami, nowoczesny kabaret, życiowe tango.

Grupa DVA powstała wiosną 2006 roku krystalizując się podczas wspólnego nagrywania audycji sci-fi na podstawie twórczości I. Asimova. Od razu stali się muzycznym objawieniem!

W ich muzyce można wyczuć wpływy tanga, kabaretu, cyrku, popowych piosenek, kuchennego beatboxu i freakfolku.

W ciągu dwóch lat zagrali ponad 100 koncertów w Czechach, a także na Słowacji, w Rosji, Francji, Austrii, Polsce i na Węgrzech. Stworzyli też soundtracki do niemego filmu Gabinet Doktora Caligari oraz krótkich filmów Georga Meliesa. Są również autorami muzyki do performancu Teatru The Dno, gry komputerowej Nadraka, filmu animowanego Garden Closed.

Ich koncertom zawsze towarzyszy ciekawa oprawa wizualna oraz żar bijący ze sceny i porażający wszystkich widzosłuchaczy!

Więcej informacji o festiwalu i zespołach pod następującymi adresami:

www.pfps.wordpress.com

DVA

http://www.2dva.cz
http://www.myspace.com/hudba2

DUBAJAHGA

http://www.myspace.com/dubajahga
http://www.youtube.com/dubajahgaDodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s