MOSCOW VIRTUOSI POD BATUTĄ VLADIMIRA SPIVAKOVA

Vladimir Spivakov – znakomity rosyjski skrzypek, wybitny dyrygent, założyciel i dyrektor artystyczny jednej z najbardziej znanych i cenionych kameralnych orkiestr świata Moscow Virtuosi. Pod jego batutą orkiestra od 30 lat święci sukcesy na całym świecie, jest zaliczana do niebywale perfekcyjnych, wyjątkowych i kreatywnych. Ich wspólne występy pozostają w sercach publiczności na długo.

Informujemy, że planowany na 31 sierpnia koncert Moscow Virtuosi pod batutą Vladimira Spivakova zostaje przesunięty na późniejszy termin. Nową datę podamy wkrótce. Zakupione na 31 sierpnia bilety zachowują swoją ważność. Można je również zwracać w punktach zakupu. – http://www.makroconcert.pl


Vladimir Spivakov uznawany jest za jednego z największych rosyjskich instrumentalistów. W młodości pobierał nauki w moskiewskim Konserwatorium u Yurego Yankelevicha, następnie u profesora Guzmana i Davida Ojstracha. Wszyscy oni dostrzegali wielki talent młodego muzyka, a jego debiut w Filharmonii Nowojorskiej w 1975 roku tylko potwierdził te opinie. Jako solista występował z najlepszymi orkiestrami świata, pod dyrekcją takich sław, jak Breinstein, Solti, czy Ozawa. Kiedy cieszył się już światową sławą, rozpoczął nowy etap w swoje karierze. Jako dyrygent występuje m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Rosji, Orchestre de Paris, London Symphony, czy Santa Cecilia Orchestra.

W 1979 roku Vladimir Spivakov, wraz z grupą przyjaciół, głównie zwycięzców międzynarodowych zawodów muzycznych, jak i solistów i liderów najlepszych moskiewskich orkiestr, założył kameralna orkiestrę – Moscow Virtuosi. Grupa od samego początku charakteryzowała się niebywale wysokim standardem – koncentrowanie się muzyków na detalach i niuansach, staranna i kreatywna interpretacja pomysłów autora, błyskotliwy artystyczny talent i miłość do wystąpień, odróżniało Moscow Virtuosi od innych orkiestr, dzięki czemu zdobyli wielki szacunek i podziw wśród najbardziej wymagających melomanów, dla których słuchanie ich muzyki jest jak obcowanie z arcydziełem.

Od początku Spivakov jest w Moscow Virtuosi dyrektorem artystycznym, dyrygentem i solistą. Dzięki ciągłej aktywności i ciężkiej pracy jego, jak i pozostałych muzyków, orkiestra zaliczana jest do najlepszych orkiestr kameralnych świata, cieszy się nienaganną reputacją oraz wielką rzeszą wiernej publiczności.

Moscow Virtuosi nagrała ponad 30 płyt, wielokrotnie występowała na najbardziej prestiżowych festiwalach świata w Austrii, Włoszech, Szkcjii. Każdego roku daje około 70 koncertów zarówno w Moskwie, wszystkich regionach Rosji, jak i Europie, USA, czy Japonii.  Orkiestra zapraszana jest do najbardziej znanych sal jak Concertgebouw w Amsterdamie, Musikverrein w Wiedniu, Royal Festival Hall i Albert Hall w Londynie, Pleyel w Paryżu, Avery Fisher Hall w Nowym Jorku, czy Santory Hall w Tokio, ale nie odmawia koncertowania również w zwykłych miejscach mniejszych miast.

W 2009 roku Moscow Virtuosi obchodziła rocznicę 30-lecia istnienia i z tej okazji wyruszyła w wyjątkową trasę po całym świecie.Dla Vladimira Spivakova dyrygowanie orkiestrą Moscow Virtuosi musi być jak prowadzenie wysokiej klasy sportowego samochodu.

~ THE NEW YORK TIMES

Ta wybitna grupa muzyków jest jak szwajcarski zegarek. To przykład wielkiej precyzji, gdzie każdy muzyk jest częścią spójnej, doskonałej całości.

~ LOS ANGELES TIMES

Wspaniała grupa, która posiada niesamowitą precyzję wykonania, wielki zapał do muzyki i niewiarygodnie dobre umiejętności przekazywania publiczności emocji.

~ WIENER ZEITUNG


Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s