KONKURS NA FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2010

W niedzielę 25 lipca 2010 r. w Zielonej Górze odbędzie się trzeci Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Wyraźnie widać, jak z roku na rok impreza przybiera na sile. W zeszłym roku sprowadzono największe rosyjskie gwiazdy współczesnej estrady, a w tym, dodatkowo będzie transmitowany na żywo w telewizyjnej Dwójce.

Do 30 czerwca można nadsyłać zgłoszenia do tegorocznego konkursu, w którym mogą wziąć udział jedynie Ci artyści, którzy mają w swoim dorobku przynajmniej jedną płytę. Organizatorzy liczą na głośne nazwiska?

Jak donosi portal WirtualneMedia.pl: „Spośród nadesłanych zgłoszeń spełniających wymogi regulaminu Rada Programowa Festiwalu do 5 lipca br. wybierze 10 wykonawców, którzy walczyć będą o nagrodę główną festiwalu – „Złoty Samowar”. Wykonawcy podczas imprezy zaśpiewają rosyjskie piosenki ostatniego 20-lecia (przynajmniej jedną zwrotkę i refren w języku rosyjskim). Ogłoszenie zakwalifikowanych do udziału w konkursie wykonawców nastąpi 8 lipca.

– Festiwal Piosenki Rosyjskiej Zielona Góra 2010 ma na celu przybliżenie polskiej widowni współczesnej rosyjskiej muzyki rozrywkowej. Podczas festiwalu, oprócz polskich wykonawców, wystąpią największe gwiazdy rosyjskiej sceny muzycznej – głosi komunikat TVP. Idea imprezy nawiązuje do organizowanego w tym mieście w czasach PRL Festiwal Piosenki Radzieckiej, który stał się przepustką do kariery m.in. dla Urszuli, Małgorzaty Ostrowskiej, Michała Bajora czy Izabeli Trojanowskiej”.

Nagroda główna to 30.000 zł ufundowane przez TVP. Dobrym wymogiem regulaminu jest zapis który mówi: „Do Konkursu można zgłaszać opublikowane piosenki z każdego gatunku muzycznego, wykonywane i stworzone przez artystów rosyjskich po roku 1990-tym”. Uważam jednak, że poszukiwanie mogą być trudne, bo utwory powstałe w latach 90. i później, nie zawsze są tak dobre jak te, skomponowane do tego okresu. Przed pretendentami do konkursu wyzwanie, które można porównać do poszukiwania perły w gęstej trawie.

Najważniejsze jest jednak to, aby festiwal był dobry i aby się odbył, bo – mam wrażenie, że walka o jego istnienie wciąż trwa. Oby była wygrana!

Pliki do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOZENIOWA

ZOBACZ TAKŻE:

ŚWIĘTO MUZYKI NA FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ W ZIELONEJ GÓRZE 2009

24 GODZINY PRZED FPR 2009

ŚWIĘTO KICZU, CZY ŚWIĘTO MUZYKI? – FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ 2009

FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2009

OPINIE WSPÓŁTWÓRCÓW I UCZESTNIKÓW FPR 2008 W ZIELONEJ GÓRZE

JAKI BYŁ FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ W ZIELONEJ GÓRZE 2008?

1 komentarz

  1. […] KONKURS NA FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2010 […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s