ZIELONA GÓRA ZNOWU ZAŚPIEWA

W Zielonej Górze po raz trzeci będzie miał miejsce Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Co roku odbywa się on w nowym formacie i według nowych reguł. To tak jak trzyletnie dziecko, które stawia pierwsze kroki po ziemi i daje wiele radości zarówno rodzicom jak i wszystkim naokoło. O tym, jaki będzie festiwal w 2010 roku, podpytaliśmy Dmitrija Starowojtowa, przedstawiciela Związku Rosjan w Zielonej Górze, jednego z organizatorów festiwalu.

Festiwal w tym roku odbędzie się dzięki wysiłkom trzech organizatorów. To po pierwsze jego stali fani, czyli władze miejskie Zielonej Góry, które w radzie organizacyjnej festiwalu reprezentowane są przez Tomasza Nesterowicza. Ze strony rosyjskiej, jak w zeszłym roku, dużą pomoc finansową (ok. 700 tys złotych) daje Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej. I trzeci organizator – TVP2, która określiła format tradycyjnego konkursowego programu.

Patronami zielonogórskiego festiwalu będą w tym roku: Minister Kultury i Minister Spraw Zagranicznych Rosji i Polski, co znacząco podnosi jego rangę, i przyciąga do niego uwagę kolejnych ważnych osobistości obu państw.

Na chwilę obecną trwają prace nad ostatnimi umowami i ustaleniami, podpisywane są wymagane dokumenty, ale już wiadomo, że trzeci festiwal odbędzie się 25 lipca i będzie się składać z trzech części. Pierwsze dwie będą konkursowe. Planujemy zakwalifikować do niego 10-12 uczestników wykonujących utwory w języku rosyjskim. Ciekawe jest to, że w konkursie planuje się uczestnictwo gwiazd polskiej sceny muzycznej, które, według władz telewizji, przyciągną do transmisji festiwalu miliony widzów ze wszystkich zakątków Polski.

Trzecia część, to tradycyjnie koncert galowy, na którym najprawdopodobniej wystąpi rosyjski zespół „Zveri”, a także 20-minutowy występ zwycięzcy konkursu. Organizatorzy planują także dla widowni małą niespodziankę, którą będzie występ polsko-rosyjskiego duetu. Kto to będzie? O tym dowiemy się, jak przyjedziemy 25 lipca do gościnnego miasta, które wsławiło się nie tylko poprzez święto wina, ale teraz także dzięki odrodzonemu festiwalowi piosenek po rosyjsku.

Dmitrij Starowojtow

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

ЕВРОПА.RU – to czasopismo informacyjno-kulturalne, które jest wydawane w Polsce w języku rosyjskim od 2003 roku. Jest to gazeta „dla wszystkich, którzy czytają po rosyjsku”. Można ją kupić we wszystkich sklepach EMPIK w Polsce, a także w niektórych kioskach sieci Ruch, Kolporter, EuroPress i Internews. WIĘCEJ

7 Komentarzy

 1. na pewno zapłaciła za wygraną!co za idioci by na nia głosowali?było tyle swietnych wykonawców..ech

 2. Jak ja bym chciała aby przyjechał Filipp Kirkorov albo Ani Lorak…eh,może za rok :((

  • Oj ja też!!!! Filip nawet napisał ze w przyszłym roku przyjedzie do Polski!!!!! Trzeba go uświadomić:)

   • Hm, to może ktoś z Was miałby ochotę przedstawić go na łamach niniejszego portalu? Rzucam oficjalnie propozycję sklecenia artykułu na jego temat. Tak, aby osoba czytająca ten wpis, nie znająca go wcześniej, mogła go poznać jak najlepiej.

    Ja go osobiście nie lubię za pewien wybryk na konferencji prasowej, więc niechętnie coś o nim napiszę… :)

 3. No dokładnie . W reklamie w tle słychać piosenke Dimy Bilana więc domyślam sie że On tam będzie co by mnie zdecydowanie cieszyło gdybym sie jeszcze dowiedziała czy wejście na owy koncert będzie płatne . Nie orientuje sie nawet gdzie to będzie organizowane ale chętnie bym przyjechała, szczególnie że mieszkam bardzo niedaleko bo w Świebodzinie . Tyko musze wiedzieć czy wejście jest płatne i czy będzie Dima . Wie ktoś może ? ;d

 4. To chyba jedyny festiwal na świecie o którym na 20 dni przed otwarciem wiadomo, że wystąpi ktoś lecz nie wiadomo kto. Czy wogóle wystąpią jacyś wykonawcy?


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s