UCZESTNICY FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2010

Ogłoszono nazwiska osób, które zakwalifikowały się do konkursu Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. To między innymi: Kasia Wilk, Iwona Węgrowska, Agnieszka Włodarczyk, Magda Femme. Polacy będą walczyć o nagrodę „Złotego Samowara” oraz o 50.000 zł ufundowane przez TVP. Przypominam, że festiwal będzie transmitowany na żywo w TVP2 już 25 lipca 2010. Oto polscy artyści, którzy zmierzą się w konkursie:

SŁAWEK BIENIEK

Wokalista, zainspirowany muzyką pop, rock, ska i folk, będący pod wpływem twórczości Artystów młodego pokolenia takich jak James Morrison, Jason Mraz, Daniel Powter, Leon Jackson czy James Blunt. Punktem zwrotnym w jego karierze okazało się spotkanie z producentami i kompozytorami (Tomek KONFI Konfederak i Adam Drywa – studio „Rainbow” w Gdyni), którzy zaproponowali mu współpracę. Wkrótce do ekipy dołączyła Vanesa Zelmek – autorka tekstów czeskiego pochodzenia. W efekcie powstał album , na który składają się utwory przepełnione emocjami i namiętnością, w których gitara akustyczna, instrumenty orkiestrowe nawiązującymi do złotych lat Franka Sinatry i Tony Bennetta oraz rytmiczne groovy (połączenie akustyczno-elektronicznych beatów), tworzą niepowtarzalny klimat. Premiera płyty: marzec/kwiecień 2010.


CHŁOPACY

Zespół Chłopacy powstał w styczniu 2008 roku w Krakowie. Założycielem i wokalistą jest Mateusz Mijal. Pochodzący z Jasła, a obecnie mieszkający w Krakowie Obecny skład tworzą: Mateusz Mijal – lider, wokalista, Wojciech „Guma” Gulis – gitara basowa, Piotr Franczak – gitara elektryczna/akustyczna, Piotr Czerwiński – gitara elektryczna, Adam Drzewiecki – klawisze, loopy, programing, Maciej „Ben Ben” Pichliński – perkusja.


ANNA DERESZOWSKA

Polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna młodego pokolenia. Rozwój jej kariery nastąpił dosłownie w ciągu ostatnich kilku lat, najpierw dzięki zaskarbieniu sobie sympatii widzów małego ekranu jako starszy posterunkowy Kalina Fatalska w „Złotopolskich” oraz jako Wiktoria Adasiewicz w „Tangu z aniołem”, później – jako jedna z gwiazd kasowych komedii: „Testosteron” i „Lejdis”. Zanim rozpoczęła studia na warszawskiej Akademii Teatralnej, ukończyła Prywatne Studium Muzyczne w Mikołowie. Daje się poznać również jako aktorka śpiewająca – w 2000 roku zdobyła drugą nagrodę na XXIX Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, dwa lata później wzięła udział w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubiniu, gdzie zdobyła drugą nagrodę; ponadto została też wyróżniona w konkursie na najlepszą interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej.MAGDA FEMME

Pod nieco tajemniczym pseudonimem Magda Femme, kryje się Magda Pokora, była wokalistka grupy Ich Troje. W 2000 roku, po nagraniu wspólnie trzech albumów, wokalistka opuściła grupę i rozpoczęła karierę solową. Debiut – płyta „Empiryzm”, wydana w 2000 roku, przeszła bez większego echa. Muzyka zaprezentowana przez Magdę dość daleko odbiegała od tego, co proponowała jej poprzednia grupa. Album zawierał głównie popowe, melodyjne utwory, a promował go singiel „Verticalo”, do którego słowa napisał Lech Janerka. Drugi krążek Magdy, zatytułowany „5000 myśli”, ukazał się w listopadzie 2001 roku. Do współpracy przy płycie wokalistka zaangażowała wielu fachowców. Autorami i producentami muzyki są miedzy innymi Chris Aiken, Dean Maher, Jamie Sitar. Natomiast Magda jest autorką wszystkich tekstów piosenek z tej płyty. W kwietniu 2004 roku ukazał się najnowszy album Magdy, zatytułowany „Ekstremalnie”. Jak mówi sama artystka, utwory, które znajdą się na krążku będą miały bardzo osobisty charakter, w warstwie muzycznej znajdziemy natomiast rockowe brzmienia połączone z fascynacjami z obszaru muzyki elektronicznej. Na pierwszym singlu promującym płytę znalazła się piosenka „Daleko stąd”.


MARII

Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej wyjechała do USA studiować Jazz. Tam przez kilka lat śpiewała z zespołami jazzowymi i big band-mi. Wróciła do Polski na zaproszenie duetu Józefowicz-Stokłosa, od trzech lat można ja oglądać na deskach teatru Buffo. FPR nie jest jej pierwsza przygoda z piosenka rosyjską, duet ten zaprosili ja do współpracy przy realizacji do dziś granego w Rosji musicalu PROROK.


OCEAN

Ocean – polski zespół rockowy, który powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Muzyka zespołu jest pełna kontrastujących ze sobą klimatów muzycznych od prostych rockowych riffów, przez quasi-jazzowe tematy gitarowe aż po ścianę gitarowego zgiełku, jednak zawsze bardzo rokendrolowa, „kopiąca” i przesiąknięta koncertowym drive’m. Zespół ma na koncie 4 doskonale przyjęte płyty i setki koncertów w całej Polsce. W październiku 2009 zespół wydał ostatnią, czwartą płytę pt „Cztery”. Przy nagraniu tego albumu zespół wspomagał jeden z najlepszych realizatorów w Polsce Leszek Kamiński. Pierwszy singiel „Czas by krzyczeć”, stał się jednym
z największych rockowych hitów minionego roku, a co za tym idzie na kilka miesięcy zagościł na playlistach rodzimych rozgłośni radiowych oraz dotarł na sam szczyt list przebojów zarówno rockowych stacji, takich jak lista NRD Eski Rock, jak również rozgłośni zdecydowanie bardziej mainstreamowych, jak na przykład lista hitów Radia WaWa. Płyta „Cztery” została świetnie odebrana zarówno przez fanów, jak i branżę muzyczną oraz otrzymała nominację do nagrody Fryderyka w jednej z najbardziej prestiżowych kategorii – „Płyta Roku Rock”.
Skład zespołu: Maciej Wasio – wokal, Michał Grymuza – gitara, Piotr „Quentin” Wojtanowski – gitara basowa, Bolek Wilczek – perkusja


SAMI

Zespół SAMI to grupa przyjaciół grających wspólnie od lat. Debiutancki singiel z piosenką “Lato 2000″, który w lipcu 2000 pojawił się na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce w pierwszym tygodniu grania znalazł się od razu na pierwszym miejscu listy “AirPlayChart”, tworzonej na podstawie playlist 120 stacji radiowych w Polsce. Taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi w historii tej listy, debiut i od razu pierwsze miejsce. W kwietniu 2001 roku zespół zakwalifikował się do Konkursu Premier na Festiwalu Opolskim. Premierowe nagranie “Żółte żaglówki” zostało bardzo dobrze przyjęte przez stacje radiowe, utrzymując się na najlepszych pozycjach list przebojów. Wyjazd do Opola okazał się podwójnym sukcesem gdyż zespół został uhonorowany Super Jedynką za “Debiut Roku”. Na przełomie stycznia/lutego 2002 zespół nagrał drugą płytę “Dla reszty świata”. Piosenka “Oto jestem”, zakwalifikowała zespół po raz drugi z rzędu do konkursu Premier na Festiwalu Opolskim.” Od tej pory SAMI występowali w całej Polsce z ciekawymi aranżacjami koncertowymi swoich utworów oraz w wielu produkcjach telewizyjnych. Byli laureatami kilku znaczących festiwali, jak choćby Vena Festiwal w Łodzi. Pod krótkiej (medialnej) przerwie zespół powitał swoich fanów utworem ZNACZEK. Na festiwalu SopotHitFestiwal 2008 organizowanym przez TVP 2 i Radio ESKA , piosenka zajęła 5 miejsce.


IWONA WĘGROWSKA

Wokalistka, która dysponuje czterooktawowym głosem. Uznanie publiczności zdobyła w roku 2008 dzięki wspólnej piosence z zespołem Feel – „Pokonaj siebie”. Wcześniej, do roku 2007, kiedy rozpoczęła karierę solową, związana była z zespołem Abra. Na koncie ma także trzykrotny strat w eliminacjach do konkursu Eurowizji. Wzięła także udział w reality-show „Bar”.
W listopadzie 2008 roku ukazała się pierwsza solowa płyta wokalistki, zatytułowana „Iwona Węgrowska”. Na krążku dominują romantyczne ballady, ale nie zabrakło też kilku energicznych utworów. Wśród kompozytorów i producentów materiału, poza Iwoną, znaleźli się również Viktor Rakonczai, Jean Chris Gelee, Gary Clarke, Martin Brammer i Patrycja Kosiarkiewicz. Album pilotował singiel z piosenką „4 lata”. W maju 2009 roku do sklepów trafiła płyta Piotra Rubika – „RubikOne”, na której artystka zaśpiewała dwie kompozycje – „Magiczna moc” i „Nie wiń mnie”.


WET FINGERS

Wet Fingers to dwóch uznanych polskich producentów i DJ-ów: DJ Adamus oraz Mafia Mike. Projekt powstał w celu rewitalizacji polskiej muzyki, w związku z czym Wet Fingers sięgają do polskich przebojów z lat 80. XX wieku. DJ Adamus znany jest już od kilku lat na rodzimej scenie klubowej. Współpracował z czołówką polskich artystów (między innymi Futro i Myslovitz) oraz występował ze światowymi sławami, takimi jak: Carl Cox czy Timo Maas. Mafia Mike ma na koncie wspólne projekty z Noviką i Mr. Hide oraz występy z takimi artystami jak Steve Angelo (najbardziej ceniony producent french house) i Olav Basoski. Pierwszy utwór Wet Fingers, „Nu Limit”, oparty został na samplu piosenki „Bez ograniczeń” zespołu Kombi. Jednocześnie „Nu Limit” było winylowym debiutem wytwórni Topless Records, założonej przez DJ-a Adamusa i DJ-kę Madame Tinto. Kolejnym klubowym przebojem Wet Fingers był singiel „Hi-Fi Superstar”, oparty na samplach piosenki „Hi-Fi” grupy Banda i Wanda.


KASIA WILK

Kasia Wilkokreślana jako jedna z najzdolniejszych polskich wokalistek, właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości. Jej sukces zaczął nabierać rozmachu w wyniku współpracy z zespołem Kto To, z którym wylansowali takie przeboje jak „Zero do stracenia” czy „Gdy minie sen” – II miejsce w opolskich debiutach w 2005r. Oprócz tego partycypowała w chórkach u Kayah (MTV Unplugged) czy w Orkiestrze Adama Sztaby. Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo, których to wspólne hity „Ważne” czy „Sacrum” do dziś śpiewa cała Polska. Ten pierwszy przyniósł im II miejsce w konkursie opolskich premier w 2005 roku. Swoją solową przygodę rozpoczęła w 2008 roku, kiedy to pojawił się jej pierwszy singiel pt. „Pierwszy raz”. Wówczas Kasia udowodniła swą muzyczną dojrzałość i na dobre skupiła się na autorskim projekcie. Kilka miesięcy później, w październiku 2008 ukazał się długo wyczekiwany solowy album „Unisono”. To z niego pochodzi utwór „Do kiedy jestem”, który przyniósł Kasi zwycięstwo w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009. Wówczas członkowie jury stwierdzili, iż od czasów Edyty Górniak i Kayah, Kasia jest absolutnym objawieniem. W maju 2010 Kasia miała okazję wziąć udział w projekcie „Muza Miast” Adama Sztaby podczas Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010, gdzie wystąpiła u boku takich gwiazd jak Vaya Con Dios czy Ive Mendes. Obecnie Kasia pracuje nad swoją drugim autorskim albumem, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2010r. Oficjalna strona artystki: www.kasiawilk.com


AGNIESZKA WŁODARCZYK

Znana jest przede wszystkim jako aktorka, jednak karierę w show biznesie zaczynała jako 14-latka od udziału w musicalu „Metro” Janusza Józefowicza.Na dużym ekranie Agnieszka zadebiutowała w filmie „Sara” (1997) Macieja Ślesickiego, gdzie wystąpiła między innymi u boku Bogusława Lindy. W roku 2007, zdobywając uznanie jury i telewidzów, aktorka wygrała telewizyjny konkurs wokalny „Jak oni śpiewają”. Efektem tego sukcesu jest debiutancki album Agnieszki, który ukazał się 30 listopada 2007 roku. W powstaniu płyty Agnieszkę wspomogli między innymi Robert Janson (Varius Manx) i producent Leszek Kamiński, a także Tabb (kompozytor przebojów „Ważne” i „Sacrum” Meza). Na pierwszym singlu pilotującym to wydawnictwo znalazła się piosenka „Zawsze byłam”. W 2009 roku wydała singiel „Czas pokaże”.


VIDEO


Zespół VIDEO istnieje ponad dwa lata, w ciągu których brawurowo zawojował polski rynek i każdym swoim singlem podbił radiowe listy przebojów. Grupa ma na swoim koncie debiutancki album „Video Gra”. Grają w składzie – Zee Zee Woo, Jamaica, Daniel Love, Funky Koval, Budyń, Eduardo. Zadebiutowali w marcu 2008 roku albumem „Video Gra”, z którego pochodzą przeboje: „Bella”, „Oglądaj tv”, przebój lata 2008 – „Idę na plażę”, duet z Anną Wyszkoni „Soft” oraz „Będzie piekło”, znany z płyty pod nieco bardziej kontrowersyjnym tytułem… W 2008 roku grupa wystąpiła na dwóch festiwalach: Top Trendy (z piosenką „Idę na plażę”), gdzie zdobyła Nagrodę Dziennikarzy oraz na Sopot Festival z piosenką „Soft” i gościnnym udziałem Anny Wyszkoni. Na początku listopada ukazał się nowy singiel zespołu pod tytułem „Fantastyczny lot”. To najnowsza propozycja grupy. Słowa napisał, w przerwie między przewijaniem córeczki, a zapuszczaniem włosów, Wojtek Łuszczykiewicz, melodię natomiast skomponował gitarzysta Marek Kisieliński. Utwór zapowiada nową płytę formacji, która ukaże się na początku 2010 roku i będzie nosić przewrotny tytuł „Nie obchodzi nas rock”.


Zobacz także:


KONKURS NA FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2010

ZIELONA GÓRA ZNOWU ZAŚPIEWA

2 Komentarze

  1. Patrzac na występy polskich gwiazd wiadomo, że jedni podobają się bardziej, inni mniej. Moim zdaniem najwiekszym przegranym był zespół Video, który świetnie rozruszał publiczność juz na poczatku. Generalnie nasze gwiazdy fajnie się spisały, chociaż, oprócz Dereszowskiej, nie powaliły na kolana. Jedynie zwracał moją uwagę szczególnie występ… Iwony Węgrowskiej. Był żenujący. Inaczej tego nie umiem okreslić. Piosenkę wykonała nieciekawie (zresztą uważam że wogóle źle ją wybrała), ubiór miała koszmarny, poruszała się na scenie jakby była pod wpływem… no czegoś. Wstyd było patrzeć jak dziewczyna, niebrzydka, robi z siebie takiego cudaka. Czy nie mogła wybrać ładniejszej sukienki niż kiecka babci na wyjście do koscioła. Mogła wziąść przykład z Agnieszki Włodarczyk której strój odpowiadał randze imprezy… Wstd pani Iwono, wstyd… Jednoczesnie na koniec chciałabym dodać że jest to moja opinia, każdy ma prawo uważać inaczej.

  2. […] UCZESTNICY FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2010 […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s