DIMA BILAN, VALERIA, ZVERI – OTO GWIAZDY TEGOROCZNEGO FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ W ZIELONEJ GÓRZE

Mateusz Damięcki i Marzena Rogalska poprowadzą Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Unikatowy i jedyny taki koncert w Polsce będzie można zobaczyć tylko w Telewizyjnej Dwójce na żywo 25 lipca o godz. 20.05.

O nagrodę „Złotego samowara” i 50 000 zł zawalczy na Festiwalu w Zielonej Górze 12 wspaniałych wykonawców: Sławek Bieniek, Chłopacy, Sami, Iwona Węgrowska, Ocean, Marii, Magda Femme, Agnieszka Włodarczyk, Wet Fingers, Kasia Wilk, Anna Dereszowska, Video.


Wykonawcy zaśpiewają rosyjskie piosenki ostatniego 20-lecia (przynajmniej jedną zwrotkę i refren w języku rosyjskim). Zwycięzca Festiwalu zostanie wybrany drogą głosowania sms-owego.


Festiwal Piosenki Rosyjskiej – Zielona Góra 2010” ma na celu przybliżenie polskiej widowni rosyjskiej muzyki rozrywkowej. Podczas Festiwalu oprócz polskich wykonawców wystąpią największe gwiazdy rosyjskiej sceny muzycznej: Dima Bilan, Valeria, Zveri.


Tegoroczny Festiwal w Zielonej Górze transmitowany na żywo w TVP2 jest doskonałym pomysłem na muzyczną rozrywkę, w miejscu, gdzie idea organizowania festiwali ma kilkunastoletnią tradycję. Popularny w czasach PRL Festiwal Piosenki Radzieckiej i jego główna nagroda – Samowary – stały się przepustką do kariery m.in. dla Urszuli, Małgorzaty Ostrowskiej, Michała Bajora czy Izabeli Trojanowskiej.


Informacja prasowa, TVP1 komentarz


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s