24 GODZINY PRZED FPR 2010

Dokładnie na dobę przed rozpoczęciem Trzeciego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze zakończyła się próba kamerowa i wciąż padało. Dzięki obecności telewizji, Festiwal obejrzeć może każdy dziś o 20:05 w telewizyjnej Dwójce, do czego gorąco namawiam. Koncert rozpocznie Valeriya, a zaraz po niej pierwszy uczestnik konkursu.

Już podczas prób można było zaobserwować, kto pod względem artystycznym jest w czołówce, a kto znalazł się tu poniekąd z medialnego przypadku. Ale to telewidzowie za pomocą SMSów wybiorą zwycięzcę, co, jak wiemy, nie zawsze idzie w parze z jakością i sprawiedliwością. Niewątpliwie tegoroczny Festiwal stał się miejscem, gdzie warto wystąpić, a to za sprawą TVP, która w tym roku narzuciła organizacyjny porządek. Próby odbywają się co do minuty, nie wspominając już o transmisji, zaplanowanej co do sekundy.

Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze co roku zmienia swoją formułę i jakość. Obecność telewizji to niewątpliwie jego medialne narodziny. Festiwal nabiera rozmachu i mam nadzieję, że nikt już nie będzie podnosił negatywnej dyskusji na temat sensu jego istnienia.

UCZESTNICY FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2010

DIMA BILAN, VALERIA, ZVERI – OTO GWIAZDY TEGOROCZNEGO FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ W ZIELONEJ GÓRZE

2 Komentarze

  1. zgadzam się z przedmówcą :) chyba wszycy mają niedosyt jeśli chodzi o gwiazdy rosyjskie, przecież ludzie właśnie dla nich tam przyszli, a tutaj tylko kilka piosenek :) ja byłam rozczarowana Valerią która zaśpiewała obie piosenki z playbacku, ale ogólnie rzecz biorąc to było całkiem fajnie i bardzo się cieszę, że się wybrałam na Festiwal i obiecuję pojawić się w przyszłym roku :)

  2. No i jak tam po festiwalu? Podobało się? Mi tak średnio- tylko 2 przebojowe piosenki w konkursie – BIS w wykonaniu Chłopaków i Pugaczowa / Orbakajte, w wykonaniu- naprawdę wspaniałym- A.Włodarczyk, wielkie brawa dla prowadzących – zero hucpy i krzykactwa, tak nam dobrze znanych z innych festiwali, fajne zestawienie gwiazd rosyjskich- tu ogromny niedosyt- Biłan w 3 piosenkach, Zwieri w 2?- lekkie nieporozumienie, no i to pisanie tytułów – nie wiadomo w jakim języku, ani to fonetycznie po polsku, ani po rosyjsku ani ani ???? I zupełnie niepotrzebne nawiązywanie do jakichś tam Kalinek itp. Najbardziej obawiałam się ,żeby nie zrobili z tego totalnej wiochy, i im się nie udało, chociaż niektórzy nawet usiłowali – nas nie dogoniat, haha. Mam nadzieję, że na przyszłość takie niedociągnięcia znikną i zrobi się z tego festiwal prezentujący prawdziwą muzykę współczesną z Rosji , także z innych, muzycznych stajni.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s