POLSKIE FORUM FANÓW KULTURY ROSYJSKIEJ

Forum www.piewcy.phorum.pl powstało z miłości wielu osób do Rosji oraz przepięknej muzyki rosyjskiej. Część z nas poznała się właśnie na polskim forum fanów jednego z młodych rosyjskich artystów. Z czasem zaczęliśmy „odkrywać” także innych. Zobaczyliśmy jak wiele oferuje rosyjski rynek muzyczny i jak jest on zróżnicowany. Polscy fani muzyki rosyjskiej zaczęli „zaglądać” na nasze forum i zakładać tematy swoich idoli. Chcieli dzielić się z innymi swoimi zainteresowaniami. Dla każdego z nas muzyka ta jest pasją, jest tym co nas łączy, ale i relaksuje, cieszy, wprawia w dobry nastrój.

Tą pasją zarażamy rodzinę, przyjaciół i znajomych, którzy już doskonale wiedzą kto to Vitas, Baskov, Meladze, Waleria ale też Lube, Zveri czy osławiony już i często wspominany przez naszych rodziców – Chór Aleksandrowa. Nasi rodzice wspominający wielokrotnie występy Ałły Pugaczowej czy innych gwiazd muzyki radzieckiej na festiwalach w Sopocie czy Opolu dzięki nam słuchają współczesnych wykonawców, a co dla nas najważniejsze – podoba im się to!

Forum powstało 4.05.2010 r. Zakładając je nie wiedzieliśmy czy odniesiemy sukces czy w ogóle będzie jakieś zainteresowanie. W chwili obecnej chyba możemy powiedzieć – „warto było”. Nie chodzi bynajmniej o tłumy na forum ale radość jaką deklarują forumowicze, o to kiedy piszą jak cały dzień myślą tylko o tym kiedy na forum wejdą i poczytają co nowego się wydarzyło… Warto tez chociażby dla tej radości jaka daje wpis nowego forumowicza: „kurcze jaka to fajna muzyka, nigdy czegoś takiego nie słyszałem”. Jest to największy chyba zaszczyt dla prowadzących forum.

Skupiamy się jednak nie tylko na muzyce rosyjskiej. Jak wspomniałam pasjonuje nas też kraj – przepiękny i bezkresny, jakim niewątpliwie jest Rosja. Nie ograniczamy się do oglądania zdjęć, albumów. Staramy się podróżować. Mimo tak krótkiej „działalności” nasze „reprezentantki” odwiedziły już Moskwę – nasza koleżanka była na koncercie Vitasa, oraz Petersburg – w okresie białych nocy. Relacje z koncertów, podróży zamieszczamy na forum by podzielić się wrażeniami z innymi forumowiczami, dając im możliwość aby przez chwilę chociaż mogli popatrzeć na to piękno naszymi oczami. Ujrzenie Carskiego Sioła i znajdującej się tam repliki Bursztynowej Komnaty daje niezapomniane wrażenia. Tak jak Peterhoff czy wizyta w niezmierzonych i bogatych wnętrzach Muzeum Ermitaż i Pałacu Zimowego. Podobnie Kreml i Plac Czerwony w Moskwie przyciąga uwagę, a świadomość historycznych wydarzeń jakich był świadkiem wywołuje dreszcze. Chram Chrystusa Zbawiciela i Klasztor Daniłowski urzekają uroda a Galeria Trietiakowska bogactwem znajdujących się tam eksponatów.

Pasjonuje nas tez wspaniałe kino rosyjskie i radzieckie. Filmy poruszające często bardzo życiowe kwestie, filmy których mentalność tak bardzo przypomina naszą, w których każdy znajduje cos znajomego. Nie są to tylko filmy radzieckie ale i nowo powstałe rosyjskie, które cieszą sie wśród „wtajemniczonych” dużym zainteresowaniem.

Uczestniczymy także w organizowanych w Polsce imprezach kulturalnych krzewiących i promujących kulturę i muzykę rosyjską jak np. „wskrzeszony” Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Tegoroczny z pewnością przyczynił się do reklamy nie tylko Zielonej Góry ale i artystów rosyjskich, wśród których naszym zdaniem „wybiły się” nie tyle pierwszoplanowe gwiazdy rosyjskiej estrady ale zespół Zveri, który koncertem pofestiwalowym sprawił publiczności wiele radości wspaniałym show. Sporządzona przez naszych forumowiczów relacja pisemna i fotograficzna, oprócz naszego forum, znalazła się także na rosyjskim forum fanów zespołu Zveri.

Naszym celem jest współpraca. Współpraca nie tylko z fanklubami polskimi i rosyjskimi wielu artystów ale z portalami o podobnej tematyce. Ludźmi podzielającymi naszą fascynację Rosja i muzyką rosyjską.

Mamy takie swoje ciche marzenia – zorganizowanie jakiejś imprezy z muzyką tylko rosyjską i wspólna zabawa ludzi którzy zawsze znajdą wspólny temat do rozmowy oraz wyjazdu większa grupą do Rosji i poznanie tego kraju.

Czy nam się to uda? Trudno przewidzieć przyszłość, jednak na dzień dzisiejszy można powiedzieć – że realny. Może nie w następnym roku ale…

Mimo ze nasze forum niedawno „skończyło” trzy miesiące mamy już 37 forumowiczów i wciąż czekamy na nowych. Na tych, którzy tak jak my kiedyś gdzieś trafili na jakąś fajna rosyjską muzykę i są jej ciekawi.

Pozdrawiamy wszystkich myślących podobnie ale i tych odmiennego zdania – to zawsze początek dyskusji…

www.piewcy.phorum.pl

12 Komentarzy

 1. ma ktoś tą piosnkę Julia Vikman – Katiusza ????

 2. http://muzykaslowian.bloog.pl/ MUZYKA ROSYJSKA BIAŁORUSKA UKRAIŃSKA

 3. kto by pomyślał że będę słuchała rosyjskiej muzy… biorąc pod uwagę jak szczerze nienawidziałm pani od rosyjskiego i tych lekcji… ale myślę że pani byłaby jednak ze mnie dumna :)

  • ;) ja mam tak samo… kiedyś rosyjski (i pani rusycystka) był dla mnie wrogiem nr. jeden ;)

 4. no kurczę, ale nam się tutaj forumowicze rozpisali :) no ale Maryla Rodowicz, to chyba trochę tak jak każdy z nas, chyba wszyscy mamy już w sobie coś z Rosjan i jakąś częścią ciała kochamy ten kraj :)

 5. to by było fantastyczne… taki festiwal z samymi rosyjskimi (ewentualnie związanymi z Rosją) artystami…
  taka Maryla Rodowicz bardzo by pasowała, mimo, że Polka.

 6. a potem wielki koncert muzyko rosyjskiej w Opolu czy Sopocie…albo chociaż kilku wykonawców…. nawet kosztem polskich pseudo- gwiazd

 7. uwielbiam siedzieć i czytać, czytać, czytać i dyskutować z innymi…. wspólna pasja łączy :)

 8. Dziękuję wszystkim za to forum :)

 9. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ :)


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s