DAGADANA – JESIENNA TRASA PO POLSCE

DAGADANA to polsko-ukraińskie trio, które łączy różne style muzyczne: folk, jazz, elektronikę, muzykę klasyczną. Tam gdzie docierają, tam łamią granicę pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych to recepta DAGADANY jaką zespół ma na oczarowanie słuchacza dźwiękami. Międzykulturowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi otwartemu na słowiańską duszę, szaloną z jednej, łagodną z drugiej strony. Publiczność proszona jest o przyniesienie na koncert zabawek – przeszkadzajek, w celu stworzenia uśmiechniętej orkiestry.

Powstanie DAGADANA jest efektem  znajomości muzyków, która rozpoczęła się w 2007 roku. Daga Gregorowicz (Poznań), Dana Vynnytska (Lwów) i Miko Pospieszalski (Częstochowa) to muzycy obracający się w różnych nurtach muzycznych – od klasyki po breakbeat. Poznali się przy okazji eksperymentowania z jazzem na  krakowskich warsztatach „International Summer Jazz Academy”. Swoją postawą udowodniają, że odległość i granice między państwami, to żadna przeszkoda dla muzyki. Właśnie ona – muzyka – podparta przyjaźnią, przyciąga ludzi do siebie. Płyta „Maleńka” powstała w pełni profesjonalnych, najlepszych z możliwych w Polsce, warunkach. W jej nagraniu gościnnie uczestniczyło grono przyjaciół DAGADANY – osobowości z krajowej muzycznej czołówki (m.in. Tomasz Duda, Gaba Kulka, Karim Martusewicz i inni). Krążek doczekał się już wielu pozytywnych opinii; przez ludzi z branży został oceniony jako odkrywczy, łączący w niekonwencjonalny sposób style i instrumenty muzyczne. Adam Nowak, lider zespołu Raz, Dwa, Trzy tak oto określił ich twórczość: „Poszukującym własnego miejsca we wszechogarniającym natłoku dźwięków gratuluję odwagi, spokoju przestrzeni, dojrzałości, chęci poszukiwań i poczucia humoru. Młodzi, zdolni, z przyszłością, czyli – DAGADANA !!!”.

DAGADANA rusza w najdłuższą (jak do tej pory) trasę koncertową. W podróży spędzi ponad 25 dni.

Rozpoczyna nietypowo, bo jubileuszowo, odpowiadając na zaproszenie zespołu Raz Dwa Trzy wraz z Orkiestrą kameralną Hanseatica. DAGADANA weźmie udział w koncercie„Raz Dwa Trzy…dwadzieścia” w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku.

Podczas dalszej trasy koncertowej polsko-ukraińskie trio DAGADANA będzie prezentowało utwory z debiutanckiego albumu „Maleńka”, ale i odsłoni kulisy nowej płyty, której rejestracja rozpocznie się w listopadzie w Studio Siedem w Piasecznie. Jej producentem ponownie został Remigiusz Zawadzki znany z Afro Kolektywu i Excessive Machine. Można spodziewać się folkowych inspiracji z całego świata. Wynika to m. in. z podróży, które zespół odbył zespół  –  występu na Festiwalu Ludów Pustyni w Maroko,  jak również współpraca z kolektywem Karimski Club.

TRASA DAGADANY:

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s