POMAGAJCIE MUZYCE! – WYWIAD Z PAWŁEM SOKOŁOWEM

Paweł Sokołow to rosyjski wokalista, który już od ponad siedemnastu lat współuczestniczy w życiu rosyjskiej sceny muzycznej. Wokalista popularnego boysbandu „Na-na” w 2008 roku postanowił rozstać się z zespołem i rozpocząć karierę solową. W 2010 roku wystąpił na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, gdzie wykonał utwór „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Publiczność nagrodziła go owacją na stojąco!

Twórcom forum piewcy.phorum.pl udało się zadać kilka pytań Pawłowi Sokołowowi. Zapraszam!

Czym się Pan kierował w wyborze repertuaru?
Samą Polską. Kiedy po raz pierwszy przyjechałem do Waszego kraju, to jako muzyka, zainteresowało mnie oczywiście to, jaką muzykę lubią Polacy. Czy są jakieś silne strony, narodowi idole w muzyce? Krakowianie mi powiedzieli, że Czesław Niemen jest związany z Rosją, świetnie wykonywał rosyjskie pieśni ludowe. Ściągnąwszy z internetu wszystko, co byłem w stanie znaleźć o Niemenie, słuchałem go całą noc.

Z jakiegoś powodu od razu zwróciłem uwagę na na tę, jak się okazało, bardzo bliską mi pieśń. Sprawa wygląda tak, że „Dziwny jest ten świat” próbowałem nagrać już kilka lat temu, w grupie. Wtedy się to nie udało. A teraz, nie będę kłamać – po przetłumaczeniu, dotknęło mnie to tak bardzo, że zrozumiałem, że to jest „moje”.


Nie bał się Pan zaprezentować tak ważnej dla Polaków piosenki?

Bałem. Ale szedłem otwarcie i wiedziałem, że nie skłamię. Wiedziałem, że śpiewam to, co myślę, i czego bronię. I tak jak Czesław wierzę, że dobrych ludzi jest więcej. I że nadszedł czas, by zniszczyć w sobie nienawiść do wszystkich. Bardzo ważne jest to, aby nie kłamać. Ani głosem, ani duszą, ani ciałem. Wokal mogą wybaczyć, kłamstwo odkryją od razu.

Wiemy, że był Pan w Polsce, w Warszawie i Krakowie. Czy planuje pan kolejne wizyty – prywatne lub koncerty?

Moja wycieczka została przerwana dwukrotnie. Ostatnim razem w dzień strasznej autobusowej tragedii. Ambasada Polski poprosiła o zrozumienie i odwołanie mniej ważnych wizyt. Ja to czuję i rozumiem. Też traciłem bliskich. Ale przy pierwszej okazji, znowu przyjadę do waszego wspaniałego kraju. Mówię to absolutnie szczerze.

W takim wypadku czy znalazłby Pan czas na spotkanie z polskimi fanami?

Nie przepuszczę takiej okazji! I bardzo się cieszę, że Polki okazały się tak aktywnymi, lubię aktywne dziewczyny.

Czy uczył się Pan wcześniej języka polskiego? Pana wykonanie piosenki „Dziwny jest ten świat” było bardzo dobre, wymowa nie budziła zastrzeżeń.

Szczerze mówiąc, trema pogorszyła moją wymowę. Na nagraniu studyjnym, wszystko brzmi dużo bardziej jak po polsku. Polskiego nie uczyłem się do pierwszej wizyty, ale teraz ‚łapię’ już kilka zwrotów oraz słów i staram się uczyć. A piosenki bardzo w tym pomagają.

Jak podoba się Panu idea wskrzeszenia Festiwalu Piosenki Rosyjskiej? Jak Pan sądzi, czy gdyby zorganizowano Festiwal Piosenki Polskiej w Rosji to czy cieszyłby się on podobnym powodzeniem?

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że wszystkie festiwale – to droga do zrozumienia. Gdyby usiąść przy stole, wspólnie zaśpiewać kilka piosenek, można rozwiązać między narodami problemy, które politykom zajmują lata. Pomagajcie muzyce! Popierajcie takie festiwale. Bo o czym śpiewają wszyscy ludzie w różnych krajach? O gazie? A może o budżecie? My wszyscy śpiewamy o miłości, o matkach, o dzieciach, o rzeczach śmiesznych i smutnych. O tym wszystkim, co jest naszym prawdziwym życiem. A reszta – to naciąganie.

Czy przed Festiwalem miał Pan jakieś kontakty z polskimi fanami?

Nie miałem. Ale było mi bardzo miło, że w Zielonej Górze podchodzili do mnie ludzie, zapraszali do swoich klubów i restauracji, podchodzili, żeby po prostu uścisnąć dłoń i podziękować za piosenkę.


Z Pana bloga wiemy że pracuje Pan dużo w studiu. Czy możemy się spodziewać nowej płyty?

Tak. I również nad zdjęciami do nowego klipu. Zakładam nowy zespół taneczny – mam wspaniały balet, sześć dziewcząt, wszystkie piękne.


A jakie są Pana najbliższe plany koncertowe?

Już prawie o wszystkim opowiedziałem. Artysta ma bardzo prosty grafik – nagrywanie w studio, siłownia, koncerty, radio, telewizja.


Czy podobają się Panu polskie dziewczyny?

Oj bardzo!


piewcy.phorum.pl

 


4 Komentarze

  1. Paweł my także Ci dziękujemy. W takich momentach wiemy że to corbimy ma sens… :)

  2. Искренне рад , что получилось затронуть ваши души. Благодарю вас всех за ваше внимание и любовь.
    Павел

  3. ja mam nadzieje że artyści docenią to że maja swoich fanów w Polsce i pomogą tym fanom promować muzykę rosyjska a co za tym idzie własną osobę na polskim rynku muzycznym. Ta muzyka zasługuje na wiele więcej niż ma na polskiej scenie…

  4. to ja się pierwsza wypowiem :) już w czasie Festiwalu Paweł wywarł na mnie ogromne wrażenie, bo wiadomo, to Rosjanin śpiewający po polsku i to jeszcze jaką piosenkę, ale moje pełne uwielbienie zdobył dopiero gdy razem z dziewczynami z forum zobaczyłyśmy jak dba o swoich fanów…nawet nie domyślacie się w jakim szoku wszystkie byłyśmy gdy kilka dni po wysłaniu maila do jego obsługi prasy, z zapytaniem czy nie odpowiedział by na kilka naszych pytań, on pojawił się u nas na forum…szczerze najpierw nie chciałam wierzyć, że to On we własnej osobie, jednak po kilku opublikowanych przez niego postach stwierdziliśmy, że to ON :) Paweł jest bardzo przemiłym i sympatycznym człowiekiem, liczy się z opinią swoich fanów, dba o nich, nie każdy artysta tak potrafi :)
    bardzo liczy się z opinią polaków na temat jego występu z Zielonej :)
    mam nadzieję, że z czasem wszyscy artyści zaczną doceniać swoją publiczność tak jak Paweł, no i mam nadzieję, że jakoś niedługo znowu zajrzy do nas na forum :D bo mimo, że te dwie wizyty były bardzo miłe i pełne emocji, to chciałoby się jeszcze :P


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s