JULIA ZIGANSZINA I ALEKSANDER ŁAWRIENTIEW PONOWNIE W POLSCE!

Romans to liryka poetycko-muzyczna – tak definicja określa muzykę, której początki sięgają XVIII wieku. Wtedy to pod wpływem muzyki włoskiej i francuskiej ale również ludowej rosyjskiej i cygańskiej powstały pierwsze romanse. XIX wiek to rozkwit poezji i muzyki romantycznej – dla Puszkina, Tołstoja , Lermontowa muzyka stała się ściśle związana z twórczością literacką. Był to złoty wiek kultury – w Rosji powstało mnóstwo salonów gdzie spotykano się i śpiewano romanse.

Taki salon swoim rodzinnym mieście Kazaniu prowadzi obecnie także Julia Ziganszina, która jest przedstawicielką elity rosyjskiego romansu, a która już w marcu i kwietniu wystąpi w Polsce podczas tegorocznej trasy koncertowej.


Julia Ziganszina rozpoczęła swoją przygodę z muzyką w wieku pięciu lat. Wówczas po raz pierwszy usłyszała rosyjski romans w filmie Eldara Ryazanova „Zhestokij romans” i od tamtej pory utwory o tym charakterze zawsze znajdują się w jej repertuarze. Ukończyła szkołę muzyczną w Kazaniu w klasie wiolonczeli, równocześnie kilka lat uczyła się gry n a gitarze i pracowała nad śpiewem. W 1993 roku ukończyła Państwowy Uniwersytet w Kazaniu na kierunku dziennikarstwa.


Występuje w zespole „Zapovednik”. Występowała na festiwalu w Pushino (1991-2000). Jest laureatką rosyjskiego konkursu młodych wykonawców rosyjskiego romansu „Romansiada-98”. Laureatka 32 Festiwalu Pieśni Autorskiej im. W. Grushina (2005). Występuje także w trio „Trilogia” (z Eleną Frolovoj i Elmiroj Galeevoj).


Julia Ziganszina i Aleksander Ławrentiew tworzą wyjątkowy duet. Ich najnowsza płyta to tzw. „rosyjskie narodnyje pieśni”. Będzie to już czwarte ich wydawnictwo w Polsce a okazją do zapoznania się z najnowszymi nagraniami będą właśnie najbliższe koncerty.


Każdy z koncertów oprócz klasycznych romansów to także niespodzianki dla polskiej publiczności – np. wspaniała interpretacja utworów Marka Grechuty (po rosyjsku!) czy Grzegorza Turnaua. 6-krotnie gościli na koncertach w Polsce (2005-2010) zbierając liczną publiczność. Wystąpili w 2008 roku na Festiwalu w Zielonej Górze!


ZAPRASZAMY NA NAJBLIŻSZE KONCERTY W 2011 ROKU!

Bilety do nabycia w kasach teatrów i filharmonii, salonach Empik oraz na: http://www.ebilet.pl, http://www.eventim.pl

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s