I SŁUPSKI KONKURS PIOSENKI ROSYJSKIEJ

20.05.2011 r. Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego oraz Młodzieżowy Dom kultury w Słupsku przeprowadziły I Słupski Konkurs Piosenki Rosyjskiej. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem, nie tylko dzieci i młodzieży, ale również dorosłych mieszkańców Słupska. Organizatorów całego przedsięwzięcia cieszyła frekwencja uczestników, ale także ich ogromne zaangażowanie i pomysłowość, artystyczna oprawa występów cieszyła nie tylko słuch, ale również wzrok.

Uczestnicy swoimi występami zwrócili uwagę na piękno języka rosyjskiego oraz przedstawili swoje interpretacje nie tylko klasycznych i znanych utworów muzyki rosyjskiej, ale również sięgnęli po te mniej znane w Polsce, także repertuar współczesny. Należy dodać, że niektórzy z uczestników wcześniej nie mieli kontaktu z językiem rosyjskim i poświęcili wiele czasu na naukę piosenki, ale naprawdę się opłacało, ponieważ efekt był zdumiewający.

Jury w składzie: Violetta Wójcik – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku, Anna Poźlewicz – wokalistka i autorka muzyki oraz Urszula Szydlik-Zielonka – aktorka miało nie mały orzech do zgryzienia. Obrady były długie oraz burzliwe. W trakcie oczekiwania na werdykt uczestnicy konkursu oraz publiczność próbowali swoich sił w rosyjskim karaoke.

W kategorii występ solowy pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Cybula z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Słupsku, opiekunem muzycznym Aleksandry jest Pani Emilia Semeniuk, a opiekunem językowym Pani Krystyna Walner. Drugie miejsce przypadło Zuzannie Gadomskiej z Zespołu Szkół w Objeździe opiekunem Zuzanny jest Pani Zorza Sędzicka. Natomiast na trzecim miejscu uplasował się Pan Zygmunt Chojnowski.

W drugiej kategorii: występ zespołowy pierwsze miejsce jury przyznało zespołowi „Promyczki” również z Zespołu Szkół w Objeździe; zespół wystąpił w składzie: Roksana Białek, Łucja Mieliwodzka oraz Konrad Krupiński. Na drugim miejscy uplasował się zespół „Na opak” także z Zespołu Szkół w Objeździe, w składzie: Zuzanna Gadomska, Natalia Gąsiorska, Anata Piecek. Natomiast na trzecim miejscy znalazł się zespół „Ku przyszłości” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2, w składzie którego znalazły się: Laura Cybula, Agata Wójcik, Justyna Kochańska, Magdalena Bill oraz Estera Kalinowska.

Zwycięzcą serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych wokalnych sukcesów.

Źródło: Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s