POLACY WYSTĄPIĄ NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU MUZYCZNYM „NEW WAVE”

Michał Bober i Monika Wiśniowska wystąpią w duecie na muzycznym festiwalu New Wave w Jurmali (Łotwa) – największym wydarzeniu muzycznym w rosyjskojęzycznej części świata.

Żeby dostać się do finału pokonali kilkanaście tys. innych wykonawców z całego świata. Międzynarodowy Konkurs Młodych Wykonawców Muzyki Popularnej „New Wave” (Nowaja Wałna – Nowa Fala) jest organizowany po raz dziesiąty. Impreza jest największym wydarzeniem muzycznym w rosyjskojęzycznej części świata. W ubiegłym roku do konkursu zgłosiło się ponad 12 tys. wykonawców z całego świata – od Chin, przez Europę po Stany Zjednoczone. Żeby zaśpiewać w finale trzeba przejść kilkustopniowe eliminacje.

– Najpierw trzeba było wysłać demo z trzema piosenkami – przebojem polskim, światowym i piosenką autorską, potem uczestniczyliśmy w europejskich eliminacjach, a następnie w półfinale, gdzie byli już wykonawcy z całego świata – powiedział Bober.

 

Festiwal to kilkudniowe święto muzyki. Jest organizowany w lipcu w łotewskiej Jurmali – nadmorskim uzdrowisku położonym niedaleko Rygi.

– Jurmala to piękny kurort – taki Sopot – z amfiteatrem położonym tuż nad brzegiem morza. Przepiękne miejsce – relacjonował Bober.

Na festiwal co roku – oprócz młodych artystów uczestniczących w konkursie – przyjeżdżają największe gwiazdy estrady z krajów b. Związku Radzieckiego, rosyjscy celebryci, ludzie mediów, świata mody i kultury, a także przedstawiciele wytwórni płytowych poszukujący młodych talentów. Organizatorzy zapraszają też światowe gwiazdy, w ubiegłych latach występowali tam m.in. Stevie Wonder i Toni Braxton.

– Ja wiążę pewne nadzieje z tym występem, chciałbym poznać ludzi, nawiązać kontakty i zobaczyć jak wygląda rosyjski show-biznes od środka – wyjaśnił Bober, który przyznał że jest zafascynowany kulturą i muzyką rosyjską – koncertuje ze współczesnymi utworami rosyjskimi, prowadzi też stronę internetową o muzyce.

Do tej pory w finale festiwalu transmitowanym na żywo przez jedną z rosyjskich telewizji wystąpiły dwie polskie artystki Marina Łuczenko (dostała nagrodę ufundowaną przez Ałłę Pugaczową) i Sara Chmiel.

W tym roku przez kilka stopni eliminacji przebrnęli Monika Wiśniowska i Michał Bober.

Konkurs młodych talentów trwa trzy dni, codziennie każdy finalista śpiewa jedną piosenkę z trzech wcześniej zgłoszonych do konkursu.

– My zaśpiewamy przebój De Mono – „Póki na to czas”, piosenkę „Piu que puoi” z repertuaru Cher i Erosa Ramazzottiego, oraz własną kompozycję „Forever” – zapowiedział artysta.

Magnesem przyciągającym młodych wykonawców do Jurmali są także nagrody finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca otrzymał 50 tys. euro, drugie miejsce nagrodzono sumą 30., a trzecie 20. tys. euro – ale także możliwości kariery, jakie daje ogromny rynek rosyjski i krajów b. ZSRR.

– To na pewno najlepsze możliwe miejsce, żeby wypromować się za wschodnią granicą, Oprócz nagród głównych można zdobyć także kontrakt z wytwórnią płytową i nagrody specjalne, jedną z nich w tym roku znowu ufundowała Ałła Pugaczowa – powiedział Bober, który w tym roku wystąpi także w konkursie debiutów festiwalu opolskiego.

 

Źródło: PAP

 

Bądźcie na bieżąco! twitter.com/michalbober

Oficjalna strona Festiwalu: www.newwavestars.com

Więcej o:

Michał Bober: www.mediavocals.pl/michalbober

Monika Wiśniowska: http://www.mediavocals.pl/monikawisniowska

5 Komentarzy

  1. Michał.Zelaju tebie samoj wysokoj nagrady na Nowoj wolnie. Ty super.

  2. Powodzenia! Dawno nie byłem na stronie, a tu taka rewolucja. Ja bym nawet tam pojechał, żeby zobaczyć samych wykonawców. Może jakieś zdjęcia zza kulis uda się zrobić =) Podobno Rotaru zupełnie inaczej zachowuje się poza sceną. Ciekawe, że będzie przyznana nagroda Ałły, skoro ona sama razem z Rotaru organizuje w tym roku Interwizję w Jałcie. Искренне желаю успехов от всей души и не тЫлькИ =) KC

  3. Michał, gratuluję Ci i wraz z całą moją rodziną życzę Ci wsiewo haroszewo, żeby Ci się udało w końcu coś osiągnąć i w Rosji a nie tylko w muzyce rosyjskiej, naprawdę szczere naj, naj.

  4. Brawo!!! Na pewno będziemy trzymać kciuki! Powodzenia! :)


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s