UCZESTNICY KONKURSU FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2011

Wiemy już kto zakwalifikował się do tegorocznego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Do dnia 20 czerwca na adres organizatorów, można było nadsyłać zgłoszenia, spośród których organizatorzy wybrali ostatecznie 10 finalistów, którzy wystąpią na deskach zielonogórskiego amfiteatru.

W konkursie o Złoty, Srebrny i Brązowy Samowar, tak jak w roku minionym, powalczą znani i lubiani aktorzy i piosenkarze m.in. Kasia Zielińska, Natalia Lesz, Stachursky, Urszula Dudziak. Uczestnicy powalczą o wysokie nagrody (odpowiednio): 50.000 zł, 30.000 zł i 20.000 zł.

GWIAZDY TEGOROCZNEGO FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2011

Festiwal Piosenki Rosyjskiej 2011 transmitowany będzie na żywo, 16 lipca na antenie TVP2. [SPROSTOWANIE NA DOLE ARTYKUŁU]

UCZESTNICY KONKURSU FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2011

Natalia Lesz

Przez 8 lat uczęszczała na lekcje do szkoły baletowej w Warszawie. Dalszą naukę kontynuowała w szkołach w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, wśród których znalazły się między innymi londyńska Royal Academy of Dance, Alvin Ailey i Broadway Dance. Ukończyła kierunek aktorstwa oraz teatru muzycznego w Tisch School Of The Arts w Nowym Jorku. Nad pierwszą płytą, zatytułowaną Natalia Lesz, pracowała w Los Angeles, początkowo z producentami: Johnem Poppo, Heather Holley, Robem Hoffmanem i Gregiem Wellsem, później z Glenem Ballardem. 2008   Phasellus r honcus accumsan tincidunt.
14 czerwca 2008 zwyciężyła w konkursie Superjedynek w kategorii Debiut roku. 28 czerwca 2008 wystąpiła na krakowskich Błoniach przed Celine Dion, podczas jedynego koncertu w Polsce kanadyjskiej piosenkarki.
Natalia Lesz wzięła udział w Sopot Hit Festivalu 2009, gdzie z piosenką Coś za coś walczyła o tytuł Polskiego Hitu Lata. Ostatecznie uplasowała się na czwartej pozycji, po Ewie Farnej i zespołach Pectus i Chłopacy. Natalia w 2009r. wystąpiła również w koncercie Hity na Czasie w Bydgoszczy, oraz podczas nocy sylwestrowej Polsatu. Od kwietnia 2009 gra w serialu TVP2 pt. Tancerze, gdzie wciela się w rolę Ingi Sawczuk – studentki Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych Heleny Nałęcz – Gonzales. We wrześniu 2009, miał premierę kolejny singiel wokalistki – „Coś za coś”, do którego tekst napisał Michał Zabłocki, a muzykę skomponował Marek Kościkiewicz. Singiel ten zapowiada drugą płytę Natalii Lesz, która ukaże się w 2010 roku. W marcu 2010 ukazał się także zapowiadany przez wokalistkę remix jej piosenki „Arabesque”, który został przygotowany przez duet – Todd Terry i Perry Twins. Utwór ten znalazł się w poczekalni do prestiżowej amerykańskiej listy przebojów Bilboard Magazine.
Od listopada 2009 managerem Natalii jest Dariusz Krupa. 1 kwietnia Natalia Lesz została ambasadorką marki odzieżowej Yups!

Kasia Zielińska i Chłopacy

W 2002 roku ukończyła PWST w Krakowie. Podczas studiów występowała na deskach krakowskich teatrów. Występuje w warszawskich teatrach, m.in. w Teatrze Kwadrat, Teatrze Syrena i Teatrze Rampa. Marta Kozłowska i Leopold Kozłowski zaprosili artystkę do udziału w spektaklu pieśni żydowskich, do nagrania solowych piosenek na płytę Leopold Kozłowski i przyjaciele. Gościnnie gra w Teatrze Ludowym, występuje m.in. w spektaklach muzycznych i musicalach: Siostry Parry, Minnesota blues z piosenkami Oddziału Zamkniętego, w Berlińskiej rewii kabaretowej i Błysku rekina. Brała udział w telewizyjnych programach: Szansa na sukces, Jaka to melodia?, Europa da się lubić gdzie zaśpiewa „Modlitwę” Bułata Okudżawy, Załóż się, Śpiewające fortepiany, Rodzynki z migdałami, Pytanie na śniadanie, Imiennik. Wystąpiła również 4 marca 2008 u Kuby Wojewódzkiego w komercyjnej stacji telewizyjnej TVN. Śpiewu uczyła się pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Bardzo dobrze zna język jidysz.

Zespół Chłopacy powstał w styczniu 2008 roku w Krakowie. Założycielem i wokalistą jest Mateusz Mijal. Chłopacy wystąpili w konkursie podczas 3. Festiwalu Piosenki Rosyjskie w Zielonej Górze 2011.

Krzysztof Respondek

Pochodzi z Miasteczka Śląskiego. Jest absolwentem II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. W 1992 r. ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu (wydziały zamiejscowe krakowskiej PWST).

Zwycięzca 3. edycji Jak oni śpiewają, z którego wszystkie nagrody przeznaczył na cele charytatywne. Wydał singiel z 2 utworami śpiewanymi w programie – Szczęśliwej drogi, już czas oraz Spokojnie, Polsko!. Jest również zwycięzcą 6. edycji Jak oni śpiewają, w której wygrał Perłowy mikrofon oraz lot prywatnym samolotem w wybrane miejsce na świecie.

Gospodarz programu Najśmieszniejsze momenty świata. Obecnie gra jedną z głównych ról w serialu telewizyjnym Barwy szczęścia.

Sylwia Grzeszczak

Popularny niegdyś program „Od przedszkola do Opola” był dla wielu dzieci tylko krótką muzyczną przygodą. Jednak dla 5-letniej Sylwii Grzeszczak nie było innego wyjścia – scena była jej pisana. Chwilę później w domu pojawił się fortepian, w którym również zakochała się od pierwszego „dotknięcia” klawisza.
Sylwia ukończyła 2 szkoły muzyczne w Poznaniu i chociaż była wyróżniającą się pianistką, dobrze wiedziała że musi połączyć w sobie dwie miłości – grę i śpiew. Po drodze były m.in. castingi do Romeo i Julii w musicalu J. Józefowicza i J. Stokłosy, zwycięstwo w Wielkopolskim programie Drzwii do kariery oraz udział w IV edycji programu Idol gdzie jako 15 -latka doszła do etapu klubowego i gdzie o mały włos nie znalazła by się w finale.

Duet z Liberem. W roku 2008 Sylwia podjęła współpracę z Liberem który jako raper i autor tekstów szukał młodej utalentowanej wokalistki do nowego projektu. I chyba lepiej nie mógł trafić. Wspólnie szybko zdobyli polską publiczność. Single „co z nami będzie” , „nowe szanse” czy „mijamy się” stały się megaprzebojami, długo utrzymując się na szczytach największych polskich rozgłośni radiowych takich jak Rmf Fm, Radio Zet czy Radio Eska.
Ta ostatnia doceniła ich twórczość podczas gali rozdania nagród w 2009 roku, gdzie Sylwia wraz z Liberem odebrali osobne statuetki jako artystka i artysta roku, oraz wspólną za album roku (pt. Ona i On).
Sylwia jest w trakcie nagrywania pierwszej solowej płyty.

Papa D

Pod koniec listopada 2007 Papa Dance zmienił nazwę na Papa D. Zespół zakończył współpracę z perkusistą Tadeuszem Łyskawą i współzałożycielem grupy – Mariuszem Zabrodzkim. Odtąd grupę tworzą: Paweł Stasiak – wokal, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, Marcin Tywoniuk – instrumenty klawiszowe i Dariusz Piskorz – perkusja.

W listopadzie 2007 roku miał premierę utwór Będziemy tańczyć, zapowiadający piąty album zespołu Papa D. W marcu 2008 roku premierę miał kolejny singiel – Dla Ciebie, a w czerwcu pojawił się następny – Bezimienni, z którym zespół wystąpił na Sopot Hit Festiwal 2008 w konkursie na polski przebój lata. Latem Papa D trzykrotnie pojawił się na transmitowanym przez telewizyjną Dwójkę cyklu koncertów „Hity na czasie” Radia Eska.

Pod koniec sierpnia ukazała się cała płyta zatytułowana Bezimienni, zawierająca 12 premierowych nagrań. Od września wokalista Papa D – Paweł Stasiak był uczestnikiem ósmej edycji show „Taniec z gwiazdami” w stacji TVN.

Na początku roku 2009 z zespołu odszedł Marcin Tywoniuk, a jego miejsce zajął producent ostatniej płyty Filip Siejka.

Plateau

Zespół PLATEAU powstał w 2000 roku. Od tamtego czasu zagrali już ok. 450 koncertów- w Polsce i w Europie Zachodniej- są uważani za jeden z najlepiej wypadających na żywo zespołów w Polsce! Konsekwencją bardzo dobrych występów było zaproszenie przez HEY w 2001 roku na wspólną trasę koncertową.

Zespół gra gitarową muzykę alternatywną- wyróżnia ich jednak niezwykła melodyjność i oryginalne, często prowokacyjne i ironiczne, a z drugiej strony poetyckie teksty.

Mają na koncie 4 płyty: debiutancką “Megalomanię” (2005), inspirowaną sztuką cyrkową i będącą jednocześnie eksperymentem z brzmieniami elektronicznymi płytę “Mistrz Tupetu i Jego Bezczelny Cyrk” (2007), oraz album “Krótka wiadomość tekstowa” (2009). Z dwóch ostatnich płyt pochodzą ich przeboje: “Igorek”, “Najbardziej” (ponad 800 tysięcy odsłon teledysku na YouTube), czy też “Nic Nie Pachnie Jak Ty”- duet z gościnnym udziałem Renaty Przemyk, który spędził pół roku na Liście Trójki, dochodząc do pierwszego miejsca… Są laureatami Festiwalu Top Trendy 2008. W marcu 2011 roku ukazał się ich kolejny album- “Projekt Grechuta”- wyprodukowany przez Wojciecha Waglewskiego. Na płycie znalazło się 10 utworów Marka Grechuty w zupełnie innych, awangardowych wersjach.

Poparzeni Kawą Trzy

POPARZENI KAWĄ TRZY ( rok założenia – wrzesień 2005) to zaskakująca kombinacja dziennikarzy konkurujących rozgłośni RMF FM, Radia Zet oraz telewizji TVN i zapalonych muzyków, którzy łamiąc stereotypy, stworzyli zgrany zespół.

POPARZENI KAWĄ TRZY, czyli Roman Osica, Krzysztof Zasada i Marian Hilla z RMF FM, Wojciech Jagielski z TVN, Mariusz Gierszewski – radio ZET oraz Krzysztof Tomaszewski i Jacek Kret, wykonują wyjątkowo energetyczne utwory z najbardziej chyba obrazoburczymi tekstami na polskiej scenie muzycznej. Autorem tekstów jest między innymi Rafał Bryndal.

Sonia Bohosiewicz

Sonia Bohosiewicz znana jest zarówno miłośnikom teatru, kabaretu, jak i seriali.
Do czasu początku studiów aktorskich mieszkała w Żorach, gdzie chodziła do szkoły podstawowej, a następnie liceum ogólnokształcącego im. Karola Miarki. W ostatniej klasie liceum uczestniczyła w warsztatach aktorskich u Doroty Pomykały w studium art-play. Zadebiutowała w teatrze w 1996 r. jeszcze jako studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W 1998 roku otrzymała I nagrodę aktorską za rolę w „Samobójcy” Erdmana na XVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Dyplom krakowskiej PWST uzyskała w 2000 r.
Występuje w Grupie Rafała Kmity. Zagrała w serialu „Pogoda na piątek” oraz drugoplanowe role w filmach „Zakochany anioł”, „Show” i „Spis cudzołożnic”.
Jej pierwszą rolą główną jest Hanka B. w „Rezerwacie” Łukasza Palkowskiego, za którą w 2007 roku otrzymała nagrodę za debiut aktorski w głównej roli kobiecej na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Rola ta przyniosła jej także dwie nagrody na FPFF w Gdyni: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – nagrodę Prezesa TVP oraz nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą.

Stachursky

Jacek Łaszczok, znany jako Stachursky – polski wykonawca muzyki pop i dance. W latach 80. był wokalistą rockowego zespołu Eve Boys. Był DJ-em w lokalnym radiu w Pszczynie, gdzie zaistniał pod pseudonimem Stachursky, obranym od nazwiska jego wieloletniej znajomej.

W 1994 roku nagrał piosenkę „Taki jestem”, która jednocześnie była pierwszym singlem wokalisty z płyty wydanej pod takim samym tytułem.

Rok 2006 przyniósł mu nagrodę Słowika Publiczności podczas Festivalu w Sopocie za piosenkę „Z każdym Twym oddechem”.

W 2011 roku jego piosenka nagrana wraz z jedenastoma innymi artystami z okazji 10-lecia stacji VIVA Polska „Muzyki moc” otrzymała nagrodę VIVA Comet w kategorii „Odpał, czyli najlepsze na VIVA-TV.pl”. W tej samej kategorii nominowany był także przebój Stachursky’ego „Dosko”, a sam wokalista ubiegał się jeszcze o statuetkę w dziedzinie „Twardy zawodnik, czyli artysta roku”, którą ostatecznie jednak zdobył Robert M[6].

Stachursky oficjalnie sprzedał w Polsce prawie 700 tysięcy kaset i płyt CD. Jest posiadaczem złotych płyt za albumy „Finał”, „Wspaniałe polskie przeboje” i „2009” oraz platynowych płyt za albumy „1996”, „Urodziłem się aby grać”, „1999”, „Moje najlepsze piosenki”, „1” i „Trwam”.

Urszula Dudziak z Chórem z Bitwy na głosy

Urszula Dudziak to jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych na świecie. Śpiewa także utwory klasyczne i folkowe. Współpracowała z największymi, wśród których są między innymi: Krzysztof Komeda, Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Dizzy Gillespie, Wynton i Branford Marsalisowie, Gil Evans, Sting. Była żoną Michała Urbaniaka. Jedna z jej córek, Mika, również jest cenioną piosenkarką. Światową sławę przyniósł jej utwór „Papaya” z 1976 roku. Ma dyplom z refleksologii, czyli zdrowotnego masowania stóp.

Urszula Dudziak urodziła się 22 października 1943 roku w Straconce koło Bielska-Białej, gdzie spędziła pierwsze cztery lata życia. Potem jej rodzinę rzuciło do Gubina, a następnie Zielonej Góry. W tym ostatnim mieście rozpoczęła się edukacja muzyczna przyszłej gwiazdy jazzu.

Na koncie Urszuli Dudziak jest blisko 50 płyt, w tym także nagrania do filmów fabularnych oraz występy musicalowe. Jest artystką ciągle otwartą na nowe wyzwania. Nagrywała też piosenki ludowe. W 2000 roku z Grażyną Auguścik zarejestrowała album „To i hola”, zawierający takie melodie ludowe, jak „Dwa serduszka, cztery oczy”, „Kukułeczka kuka” i „Oberek”. W 2009 roku została wydana koncertowa płyta artystki „Urszula Dudziak Superband Live At Jazz Cafe”.

Urszula Dudziak jest honorową obywatelką Zielonej Góry i Gubina. Odznaczono ją medalem Gloria Artis oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2007 roku dzięki prezenterowi radiowemu z Filipin piosenka „Papaya” stała się wielkim hitem w tym kraju. Sława kompozycji rozprzestrzeniła się następnie na dalszą część Azji i na Amerykę Południową. Do utworu dodano specjalny taniec, który nazwano papaya dance. Taniec tańczy między innymi filipińska armia podczas przerwy w musztrze. O odrodzeniu zainteresowania piosenką „Papaya” informował nawet prestiżowy amerykański program informacyjny „Good Morning America”. Również w 2007 roku Urszula Dudziak pojawiła się w serialu „Niania”. „Wszystko jest w głowie. Nie wolno się poddawać. Chyba nasiąknęłam Ameryką, jej optymizmem, wiarą w siebie” – mówi artystka.

BILETY do nabycia na ABILET.PL oraz w AUTORYZOWANYCH PUNKTACH SPRZEDAŻY na terenie całego kraju.

SPROSTOWANIE:

Dnia 28.06.2011 r. na stronie jednego z Organizatorów (www.zok.com.pl) pojawiła się błędna informacja dotycząca zakwalifikowanych uczestników tegorocznego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. Na w/w stronie podano, iż w konkursie udział wezmą m.in.: Hania Hołek oraz Michał Wiśniewski. Prawidłową informacją, zamieszczoną na stronie drugiego Organizatora (www.tvp.pl) jest ta, że Hania Hołek oraz Michał Wiśniewski nie zostali zakwalifikowani. A na ich miejscu na liście znaleźli się: Natalia Lesz oraz Sylwia Grzeszczak.

Powyższy wpis jest obecnie zaktualizowany o nazwiska podane na stronach TVP.

Przykro nam, że umieściliśmy niewłaściwą informację na http://www.muzykarosyjska.pl, natomiast nie mieliśmy wpływu na rozbieżne informacje podawane „u źródła”.

Wszelkie powyższe informacje na temat uczestników pochodzą z różnych źródeł Internetu. Nie są to oficjalne dane na ich temat, przesłane przez Organizatorów FPR.

Reklamy

12 Komentarzy

 1. a ja uważam że Plateau wypadli świetnie! Wogóle wielu wokalistów zapewniło wysoki poziom festiwalu. Faktycznie Opole w porównaniu z Zieloną Górą to tandeta zupełna… Generalnie było super!

 2. Brawo Zielona Góra.Super festiwal. Opole wysiadaaaaaaa!
  AZ chciało sie słuchać, (oprócz Stachurskiego – te charczące Biełyje Rozy były okropne). „Trzy miłosci ” tez słabe a pozostali wykonawcy super!!!!!!

 3. a czy ktoś się orientuje czy będzie dostępna płyta cd z piosenkami śpiewanymi przez laureatów tegorocznego festiwalu??

 4. Festiwal po prostu się udał. Wartka akcja, ładne obrazy, miłe dla ucha piosenki, były też bardzo ambitne (Sonia Bohosiewicz!!! – Ona powinna była wygrać, za Nią – Sylwia Grzeszczak, a potem Poparzeni Kawą Trzy) no i piękne kobiety, w pięknych sukniach. Prawdziwy festiwal! Gratulacje dla organizatorów.
  Ale, żeby nie było tak pięknie: Stachursky – żenada (powinno się ustanowić oficjalny zakaz publicznych występów tego Pana – oczywiście przesadzam, wszak wolność, demokracja itd. – ale ten Pan i „Biełyje rozy” to całkowity obciach; przypomnijmy sobie jak spaskudził jedną z najpiękniejszych piosenek o miłości „Jak jedwab” Chłopców z placu broni; a fuj …).
  Jeszcze jedno słowo krytyki: Plateau świetnie się prezentuje na scenie, mają fajnego wokalistę, w ogóle fajne i wesołe z nich chłopaki, ale piosenkę Bułata Okudżawy „trzy miłosci” zepsuli; mieszanka stylów, zmiana tempa, miało być nowocześnie i awangardowo a wyszło nijak, bez polotu. A szkoda, bo dobrze im życzę).
  Jeszcze raz gratulacje dla organizatorów. Zielona Góra górą… Opole może im teraz zazdrościć i już myśleć o zreforomowaniu swojego festiwalu.

  • Tylko kto to oglądał? Bo Opole miliony. Robienie polityki i tyle. Głaskanie rosyjskiej dumy. Jakoś festiwalu piosenki francuskiej z takim przytupem się nie robi.

 5. Sylwia Grzeszczak była absolutnie bezkonkurencyjna ale gawiedź wolała Stachurskiego łomot dobry do dyskotekowej budy. Respondek wpadający w ucho typowy przebój dla masowej publiki. A festiwal o 10 długości lepszy od Opola.Świetna scenografia ,wartkie tempo.Rosyjska konferansjerka ekstra ,z polską już gorzej.Publiczność,a zwłaszcza całe łany pięknych dziewczyn-wspaniała,radosna i na poziomie.Rusofobiczne oszołomy rozgromione musiały wyć po kątach.Uznanie dla organizatorów,że nie ugięli się pod ich naciskiem.Zb.Sekulski

 6. CHCESZ POSŁUCHAĆ HARCZĄCEGO SRACHURSKIEGO DO PRZYJDŹ DO AMFITEATRU ZIELONOGÓRSIEGO ON NIEGRA NIC SWOJEGO A SADZI SIĘ NA IDOLA JAKIEGOŚ. – WYJEŻDŻAM DO CHIN TAM NIEMA PLAYBECK”ÓW

 7. Sylwia Grzeszczak wymiata,świetny głos i interpretacja!

 8. Ładna mi to pomyłka oraz sprostowanie. TVP jest po prostu śmieszne. Ciekawe o co poszło … To już nawet nie jest śmieszne – to żenada

 9. Plateau, o!

 10. […] UCZESTNICY KONKURSU NA FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2011 – LISTA ZAKWAL… […]

 11. […] UCZESTNICY KONKURSU FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ ZIELONA GÓRA 2011 […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • PARTNERZY:

 • Gazeta rosyjska
 • Czerwiec 2011
  Pon W Śr Czw Pt S N
  « Maj   Lip »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930