WSZYSTKO CO POWINNIŚCIE WIEDZIEĆ O KONKURSIE NEW WAVE (NOVAYA VOLNA)

Międzynarodowy konkurs młodych wykonawców muzyki popularnej „Novaya Volna” w Jurmali (Łotwa) na przestrzeni 10 lat stał się ważnym wydarzeniem kulturalnym o znaczeniu międzynarodowym, który obserwowany jest przez miliony widzów na całym świecie. Wydarzeniem, które jest szeroko komentowane w najważniejszych tytułach prasy rosyjskiej i zagranicznej.

Pomysł zorganizowania konkursu zrodził się u kompozytorów Igora Krutogo i Rajmonda Paulsa na początku 2002 roku. Od tamtego czasu przygotowaniem i organizacją konkursu zajmuje się firma „ARS”, która już od ponad 20 lat wiedzie pozycję lidera w sferze show-biznesu w Rosji. Dyrektorem holdingu „ARS” jest narodowy artysta Rosji, kompozytor Igor Krutoj.

„New Wave” („Novaya Volna”) w roku 2011 odbędzie się w dniach 26-31 lipca. Dowiedz się, jak ważnym wydarzeniem jest za wschodnią granicą:

CEL KONKURSU:

Nadrzędnym celem konkursu jest odkrywanie nowych talentów. Każdego roku „Novaya volna” prezentuje widowni zgromadzonej w nadmorskim amfiteatrze oraz milionom telewidzów nowe osobowości, które w przyszłości często stają się popularnymi artystami.

MIĘDZYNARODOWE GWIAZDY:

Co roku do Jurmali przyjeżdża wiele gwiazd światowego show-biznesu, aby swoimi występami wesprzeć młodych wykonawców. Dotychczas byli to: Stevie Wonder, Tony Braxton, Mike Bolton, Craid David, Lara Fabian, Enrique Iglesias, Patricia Kaas, In-Grid, Toto Cutugno, Sarah Connor, Bonnie Tyler, Allessandro Safina, Thomas Anders, Chris de Burgh, Al Di Meola, „A-Teens”, „Roxette”, Dmitrij Hvorostovskij, Elena Obrazcova, Anna Netrebenko, Joe Cocker, Montserrat Caballe, Robin Gibb, Al Jarreau. Wszyscy oni są pod wrażeniem rozmachu, z jakim organizowany jest konkurs oraz podkreślają potrzebę jego istnienia.

ROSYJSKIE GWIAZDY:

Ponadto co roku na scenie sali koncertowej „Dzintari” pojawiają się najlepsi rosyjscy wykonawcy: Ałła Pugaczowa, Zemfira, Valerij Leontev, Filipp Kirkorov, Sofija Rotatu, Valeriya, Timati, Kristina Orbakajte, Nikolaj Baskov, Maksim Galkin, Valerij Meladze, Larisa Dolina, Igor Nikolaev, Dima Bilan, Irina Allegrova, Lew Leszczenko, Vladimir Vinokur, zespoły „Diskoteka Avarija”, „Zveri”, „VIA Gra” i wielu innych.

LUDZIE SHOW-BIZNESU:

Każdego roku zainteresowanie konkursem zachodnich wytwórni fonograficznych wzrasta, a do Jurmali przyjeżdżają ich przedstawiciele. Podczas trwania festiwalu nie brakuje także popularnych aktorów, oraz sławnych postaci show-biznesu, biznesu i polityki. Firmy „Universal” i „EMI” wielokrotnie proponowały kontrakty najlepszym uczestnikom konkursu.

JURY KONKURSU:

Stałymi członkami jury konkursu są Igor Krutoj, i Rajmond Pauls. W składzie jury zawsze znajdują się najważniejsi przedstawiciele nie tylko rosyjskiego, ale i światowego show-biznesu.

W 2005 roku muzą konkursu została Ałła Pugaczowa. Przez wszystkie te lata „Novaya Volna” udowodniła, że właśnie taki konkurs jak „Novaya Volna” potrzebny jest wszystkim krajom, które stawiają za swój cel odkrycie i zaprezentowanie nowych talentów, które następnie mają szanse na podbój rynku europejskiego.

UCZESTNICY:

Geografia konkursu jest bardzo zróżnicowana i co roku pojawia się coraz większa ilość uczestników z różnych państw. Do organizatorów napływa coraz większa ilość zgłoszeń od młodych artystów, którzy chcieliby zakwalifikować się do finału. W 2010 roku nadesłano ponad 12000 zgłoszeń z 37 krajów świata!

ZWYCIĘZCY POPRZEDNICH EDYCJI:

New Wave 2002 – duet „Smash” i Dima Bilan (Rosja)

New Wave 2003 – Anastasija Stockaja (Rosja)

New Wave 2004 – zespół „Cosmos” (Łotwa) i Irina Dubcova (Rosja)

New Wave 2005 – Intars Busulis (Łotwa), Tina Karol’ (Ukraina) i Polina Gagarina (Rosja)

New Wave 2006 – La Rose (USA), Gianni Fiorellino (Włochy) i Sofiko (Gruzja)

New Wave 2007 – Natalia Gordienko (Mołdawia), Erglis (Łotwa), duet „Barcelona” (Ukraina) i Marina Łuczenko (Polska)

New Wave 2008 – duet „Georgia” (Gruzja), Iris (Rosja) i trio „Zaklepki” (Ukraina)

New Wave 2009 – Sandhy Sondoro (Indonezja), Dzhamala (Ukraina), Carozza Antonello (Włochy), Jusim Mark (Rosja)

New Wave 2010 – Sona Shahgeldyan (Armenia) Tatjana Shirko (Ukraina), Uku Suviste (Estonia).

Niektórzy wykonawcy reprezentowali swoje kraje w konkursie Eurowizji:

Eurowizja 2006 – Dima Bilan, Tina Karol, grupa „Cosmos”, Eddi Batler, Polina Smolova i Natalia Gordienko

Eurowizja 2007 – Natalia Barbou i Sofiko

Eurowizja 2008 – Dima Bilan – zwycięzca!

Eurowizja 2009 – Intars Busulis

Eurowizja 2010 – Aisha

ELIMINACJE:

Międzynarodowy konkurs młodych wykonawców muzyki popularnej „Novaya Volna” ma szeroki zakres terytorialny. Eliminacje w formie przesłuchań odbywają się w następujących krajach: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Kazachstan, Łotwa, Ukraina, Finlandia, Bułgaria, Chiny. Liczba ta co roku wzrasta.

Zakrojone na szeroką skalę w każdym z powyższych krajów akcje promocyjne i kampanie reklamowe, przyciągają potencjalnych uczestników i widzów, utrzymują zainteresowanie konkursem przez cały rok. Eliminacje są aktywnie wspierane przez miejscowe stacje telewizyjne, stacje radiowe, oraz prasę.

Każdego roku od lutego do marca trwają przesłuchania uczestników we wszystkich regionach, w wyniku czego najlepsi uczestnicy są zapraszani na półfinał do Moskwy, podczas którego ogłaszane są nazwiska finalistów.

„NEW WAVE” DZIŚ, TO:

– sześć dni porywającej walki o miejsca na podium w sali koncertowej „Dzintari” w Jurmali,

– sześć dni niezapomnianego show z udziałem największych gwiazd rosyjskiej i światowej estrady

– zajęcia ze śpiewu, choreografii, itd.

– codzienne After Party, gdzie odbywają się pokazy mody, występują gwiazdy estrady, ceremonie rozdania nagród, itd.

– międzynarodowy turniej plażowej piłki nożnej „New Wave Cup”, gdzie wraz z profesjonalnymi drużynami rywalizują uczestnicy konkursu i gwiazdy estrady

– miliony widzów na całym świecie i masa ogromnych, niezapomnianych emocji podczas trwania całego konkursu

„NOVAYA VOLNA” TO MULTIBRAND:

– od połowy 2007 roku ma miejsce międzynarodowy turniej plażowej piłki nożnej „New Wave Cup”

– na początku 2008 roku pojawiła się linia kosmetyków „Amber Care New Wave Line Collection”

– w połowie 2008 roku pojawiła się kolekcja biżuterii „Diamond New Wave Collection”

– od 2008 roku organizowany jest Międzynarodowy konkurs młodych wykonawców muzyki popularnej „Dziecięca Novaya Volna”.

TRANSMISJA TV:

Transmisja konkursu odbywa się na żywo na kanale RTR (Rosja), RTR-Planeta (kanał, który można oglądać poprzez satelitę na całym świecie) i na innych kanałach WNP i Europy. „New Wave” skupia przed telewizorami ponad 150 000 000 widzów! W chwili obecnej wciąż trwają negocjacje z kilkoma zagranicznymi stacjami telewizyjnymi, które miałyby zorganizować eliminacje w swoich krajach i transmitować konkurs na swojej antenie.

„Novaya Volna” to konkurs, który nie jest podobny do żadnego innego na terytorium Rosji, krajów WNP oraz Europy. Tak ogromne forum muzyczne pozwala na odkrywanie nowych artystów, zapoznaje publiczność z młodymi, utalentowanymi twórcami muzyki popularnej.

Bez wątpienia wpływa on także na propagowanie i rozwój przyjacielskich relacji, kulturowej współpracy między artystami z różnych krajów, tworzy dogodne warunki dla twórczej komunikacji.

Nadrzędnym zadaniem konkursu jest danie szansy utalentowanym artystom na zaistnienie, ale także dbanie o ich twórczy rozwój, stworzenie maksymalnie korzystnych dla rozwoju warunków i realna w tym pomoc.

Źródło: http://www.webmediaplace.ru/

Oficjalna strona New Wave: www.newwavestars.com

ZOBACZ ZDJĘCIA „NEW WAVE 2002-2010” na Facebooku!

1 komentarz

  1. ooo super ze Planeta transmituje to nie będę musiała robić specjalnych poszukiwać w necie, zeby znaleźć odpowiedniego kanału :) a tak poza tym…to polskiej reprezentacji życzę powodzenia i trzymam kciuki, chociaż nie mogę głosować :(


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s