DZIŚ ROZPOCZYNA SIĘ MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL „NEW WAVE” W JURMALI

Dziś, 26 lipca w łotewskiej miejscowości Jurmala, rozpoczyna się jubileuszowy 10. Międzynarodowy Konkurs Młodych Wykonawców Muzyki Popularnej „New Wave”. Uczestnicy, wśród których w tym roku mam przyjemność się znaleźć wraz z Moniką Wiśniowską (występujemy w duecie), są już na miejscu od 16 lipca. Warto dodać, że znalezienie się w finale jest ogromnym sukcesem już teraz, gdyż w tym roku nadesłano aż 17000 zgłoszeń z całego świata! Wybrano jedynie 16 uczestników, którzy przez trzy dni będą występować w sali koncertowej Dzintari, co będzie transmitowane m.in. na Rossiya i RTR Planeta. 26 lipca rozpoczęcie, a przywita nas wszystkich między innymi sama Ałła Pugaczowa.

Zobaczcie, jakie gwiazdy wystąpią i co się jeszcze wydarzy!

W tym roku światowymi gwiazdami festiwalu są: Seal, Lara Fabian, Goran Bregovic, Babyface, Dmitry Khovorostovsky, Sumi Jo. Z gwiazd rosyjskich wystąpią m.in. Igor Krutoj, Dima Bilan, Nikolaj Baskov, Lajma Vajkule, Valeriya, Leonid Agutin, Iosif Kobzon, Filipp Kirkorov, Valerij Meladze, Grigorij Leps, Kristina Orbakajte, Ani Lorak i inni.

Podobno bilety w strefie VIP na wszystkie koncerty kosztują €30.000.

Wszyscy uczestnicy mieszkają w hotelu Pegasa Pils i Europa – 100 m od morza i 50 metrów od sali koncertowej, w której już 26go będzie miał miejsce pierwszy koncert. Festiwal potrwa od wtorku do niedzieli.

Pierwszego dnia od razu po przyjeździe mieliśmy pierwszą próbę, której celem miało być zapoznanie się ze wszystkimi uczestnikami. Reżyserem wszystkich koncertów jest Alexander Revzin, który – jak sami się już zdążyliśmy przekonać – decyduje absolutnie o wszystkim. Akceptuje przede wszystkim repertuar, który niektórzy uczestnicy musieli zmieniać już kilka razy (ostatni uczestnicy mieli zaakceptowane utwory dopiero 24.07). Akceptuje fryzury, makijaże, ubiór sceniczny (zakazane są jeansy, len, T-Shirty), oraz to jak się na niej mamy zachowywać. Dla wielu z nas, z 14 krajów z całego świata, jest to absolutna nowość. Ale w ostatecznym rezultacie zapewne wszyscy się zgodzą, że Revzin jest wszechstronnym profesjonalistą, doskonale wie co należy zrobić, aby całość była spójna i dobrze wszystko wyglądało na ekranie telewizorów milionów odbiorców.

Pierwsze pięć dni wyglądało tak samo: od 11 do 23 z przerwami na posiłki mamy próby. Staramy się jednak wykorzystać każdą wolną okazję na to, aby się poznać ze wszystkimi uczestnikami.

Organizatorzy i sponsorzy dbają o wysoki poziom naszych emocji. Spotkaliśmy się z Ambasadorem Polski na Łotwie, otrzymaliśmy telefony komórkowe i, co jest chyba najciekawsze: znaleźliśmy się na znaczkach pocztowych wydanych na Łotwie (wyprodukowanych w Austrii) z okazji 10. Festiwalu New Wave! Znaczki można kupić obecnie na łotewskiej poczcie. Poza tym obyliśmy rejs statkiem po morzu, podczas którego miało miejsce się losowanie kolejności występów podczas drugiego dnia konkursu (występujemy jako trzeci), a wczoraj losowanie na wielkim torcie ustawionym na plaży. Trzeciego dnia konkursu wystąpimy z numerem czwartym.

Podczas otwarcia koncertu, gwiazdy światowe oraz rosyjskie będą losowały za nas kolejność występu podczas pierwszego dnia konkursowego.

Jedna z uczestniczek – Candy (Łotwa), dzięki temu, że posiada wielu miejscowych sponsorów, zaprosiła nas m.in. do modnego klubu w Rydze, na urodziny łotewskiego parlamentarzysty, do ekskluzywnego hotelu spa, itd.

Ponieważ Festiwal będzie transmitowany przez satelitę praktycznie na cały świat, przedwczoraj do Jurmali przyjechali dziennikarze z krajów europejskich i azjatyckich.

A oto program:

26 lipca 2011 – OTWARCIE FESTIWALU

Tego dnia o godzinie 16:30 wszyscy uczestnicy przejdą czerwonym dywanem do sali koncertowej Dzintari. Towarzyszyć nam będą zwycięzcy lat poprzednich oraz oczywiście media. Przed samą salą koncertową przywitają nas Rajmond Pauls, Ałła Pugaczowa, oraz Igor Krutoj.

Wieczorem rozpoczyna się koncert, podczas którego wejdziemy na scenę z towarzyszeniem naszych flag narodowych, i wykonamy wspólnie utwór „Jurmala”. Zostanie przedstawiony skład jury, a na scenie wystąpią największe gwiazdy, które będą losowały kolejność występów uczestników w trzecim dniu konkursu.

27 lipca 2011 – PIERWSZY DZIEŃ KONKURSU – PRZEBOJE ŚWIATOWE

Uczestnicy wykonują przeboje światowe w nowoczesnych aranżacjach. Jest to pierwszy dzień konkursu. Tego dnia wystąpią najprawdopodobniej także gwiazdy światowe.

Wraz z Moniką Wiśniowską wykonamy utwór z repertuaru Erosa Ramazzotti pt. „Piu Que Puoi” (duet z Cher).

28 lipca 2011 – DRUGI DZIEŃ KONKURSU – PRZEBOJE NARODOWE

Uczestnicy wykonują przeboje swoich krajów. W duecie wykonamy utwór „Póki na to czas” z repertuaru De Mono. Niniejszym dziękujemy zespołowi De Mono za udzielenie oryginalnego aranżu oraz zgodę na wykonanie tego utworu :-)

W drugiej części – koncert członków jury.

29 lipca 2011 – WIECZÓR AUTORSKI ALEKSANDRA ZACEPINA

Ponieważ w 2011 roku zmarł popularny w Rosji kompozytor Aleksandr Zacepin, tego dnia wystąpią popularne gwiazdy wykonując jego utwory w nowej aranżacji.

30 lipca 2011 – TRZECI DZIEŃ KONKURSU – PRZEBOJE AUTORSKIE

Uczestnicy wykonają utwory przygotowane specjalnie na konkurs. Wraz z Moniką wykonamy utwór „Forever”, skomponowany przez Tomasza Basela, któremu też niniejszym dziękujemy :-)

W drugiej części konkursu odbędzie się koncert utworów napisanych przez Rajmonda Paulsa w nowoczesnych aranżach i w wykonaniu popularnych artystów.

31 lipca 2011 – KONCERT GALOWY – ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

Rozdanie nagród zwycięzcom konkursu, wręczenie dyplomów wszystkim laureatom. Oprócz trzech głównych nagród, najprawdopodobniej swoją nagrodę ufunduje Ałła Pugaczowa. Na uczestników czekają też: Nagroda Publiczności (ufundowana przez „Smolenskie brillianty”), oraz nagrody specjalne od firmy MegaFon i kanału MuzTV.

JAK OBEJRZEĆ FESTIWAL?

Jeżeli odbieracie kanał ROSSIYA, to oglądajcie Festiwal na żywo! Jeżeli odbieracie RTR PLANETA, to Festiwal możecie zobaczyć z jednodniowym opóźnieniem.

Tutaj znajdziecie dokładny program.

Tutaj można to obejrzeć on-line.

Tutaj informacja o Festiwalu na stronie TV.

OFICJALNA STRONA FESTIWALU.

Bez względu na dalsze wydarzenia, które już jutro będą miały miejsce, dla Moniki i dla mnie jest to ogromne wyróżnienie i niewątpliwie nasze największe osiągnięcie jako duetu. Współpracy z profesjonalistami światowej klasy, przyjaźni, które się tu zawiązały, oraz wspólnie spędzonego czasu na pracy, aby kilkadziesiąt milionów osób mogło zobaczyć prawdziwe show – tego nam nikt nie odbierze.

Michał Bober

P.S.

Ałła Pugaczowa już jest w Jurmali!

Losowanie kolejności na 3ci dzień Festiwalu:

A to, co dzisiaj widzowie zobaczą w TV, zostało nakręcone już wczoraj:

Więcej informacji:

OTWARTA GRUPA NEW WAVE 2011 NA FACEBOOKU

www.twitter.com/michalbober

www.facebook.com/duetpoland

1 komentarz

  1. nie mogę doczekać się waszego występu i baardzo mocno trzymam kciuki ;)


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s