NEW WAVE 2011: 30 LIPCA – TRZECI DZIEŃ KONKURSU – UTWORY AUTORSKIE

30 lipca w sali koncertowej „Dzintari” w Jurmali, odbył się wieczór autorski Rajmonda Paulsa, podczas którego artyści wykonywali premierowe utwory do tekstów napisanych przez E. Evtushenko. Wystąpili m.in: Irina Dubcova, Irina Allegrova, Valerij Meladze, Andżelika Varum, Leonid Agutin, Lajma Vajkule, Vladimir Presnyakov, Valeriya, Aleksey Chumakov i inni.

Tego wieczoru uczestnicy wykonywali utwory autorskie, przygotowane specjalnie na ten festiwal. Oto wszystkie występy wraz z punktacją tego dnia konkursu.:

Flute of Shame (Finlandia) – 110 pktDuet „Bishkek” (Kirgizja) – 109 pktThe Kolya Serga (Ukraina) –  108 pktZespół «N.А.О.М.I.» (Rosja) –  108 pktErik (Armenia) – 108 pktAndrey Grizz-Lee (Rosja) – 107 pktМasha Sobko (Ukraina) – 106 pktJayden Felder (USA) – 104 pktJenna Akua Hoff (Togo) – 103 pktDonny Montell  (Litwa) – 99 pktCandy (Łotwa) – 99 pktYuzary (Białoruś) – 98 pktDuet Twins (Uzbekistan) – 94 pktRoger Ricco (Brazylia) – 94 pktDuet «А-Lau» (Kazachstan) – 94 pktMonika i Michał (Polska) – 92 pkt

Osoby, które pracują przy festiwalu od samego początku podkreślały, że tegoroczny poziom był najwyższy spośród wszystkich dotychczasowych. Krążyła także opinia, że ten festiwal był podobny do pierwszych lat New Wave, podczas których od pierwszych dni nawiązywały się pomiędzy uczestnikami prawdziwe przyjaźnie. Tak jak kiedyś popularne obecnie gwiazdy zaprzyjaźniały się, nie było rywalizacji, tak było również w 2011 roku.

Dla Moniki i dla mnie, sam udział w Finale jest ogromnym sukcesem. Pokonaliśmy 17000 chętnych do udziału w Festiwalu z kilkunastu krajów świata. Z samej Polski nadesłano ponad 100 zgłoszeń. Była to mocna szkoła życia. Zobaczyliśmy z bliska jak wygląda i jakimi zasadami rządzi się rosyjski show-biznes. Próbowaliśmy dostosować się do tych zasad, co nie do końca nam się jednak udało. Hipokryzją byłoby stwierdzenie, że „miejsce nie ma znaczenia”. Owszem, ma, bo każdy z nas jedzie po to, aby wygrać. Kto zajmuje się muzyką jednak wie, jakimi regułami rządzą się Festiwale, szczególnie, jeżeli walczy się o duże pieniądze. Zakulisowe spostrzeżenia i obserwację pozostawię jednak dla siebie, gdyż jako uczestnikowi po prostu nie wypada mi pewnych rzeczy „wyciągać na wierzch”.

Dziękujemy za wsparcie, które płynęło do nas z różnych stron! :-)

Michał Bober

Reklamy

2 Komentarze

 1. A ja nie byłam w szpitalu/ tfu tfu na psa urok/ tylko na wczasach i też nic nie wiem co się działo, Bez internetu też się da żyć, ciężko ale się da. Michał, może nie doczytałam ale jakieś miejsce zajęliście czy co? A nawet jak nie to i tak fajnie się trochę pokazać na świecie, pokazać na wschodzie, że i tu, na zachodzie, jest jakaś ….mhm ,cywilizacja. Obiecałam sobie ,że w przyszłym roku pojeżdżę sobie trochę po festiwalach a co. Do tej pory mi się po prostu nie chciało ale jak zobaczyłam obsadę tego festiwalu to mi oczy na wierzch wyszły.

 2. Byłem w szpitalu, więc nie widziałem końca Nowej wołny, ale lepiej późno, niż wcаle. Przede wszystkim jestem pod wrażeniem убежденности в правоте своего дела i bardzo dobrze. Na muzyce, szczerze, to się nie znam, ale pierwsze koty… =)


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • PARTNERZY:

 • Gazeta rosyjska
 • Lipiec 2011
  Pon W Śr Czw Pt S N
  « Czer   Sier »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031