LEGENDARNY CHÓR ALEKSANDROWA PONOWNIE WYSTĄPI W POLSCE!

Znany na całym świecie chór męski po raz kolejny odwiedzi Polskę i zaskoczy polskich fanów nowym repertuarem, bowiem zaśpiewa wiele polskich utworów, dotąd nie prezentowanych podczas koncertów. To będzie wielka gratka dla polskiego widza. Już 4 października Chór Aleksandrowa rozpocznie swoją trasę koncertową i zagra w 23 miastach. Wśród miast, które zaszczyci swymi występami są: Lublin, Rzeszów, Kraków, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Katowice, Wrocław, Bydgoszcz, Płock, Kępno, Warszawa, Łódź, Świebodzice, Zielona Góra, Szczecin, Głogów, Słupsk, Olsztyn, Gdańsk, Poznań, Stalowa Wola – szczegóły. Jest to wspaniała okazja, aby na żywo usłyszeć zespół światowej sławy!

Korzenie zespołu sięgają roku 1928.Wtedy grupa 12 artystów pod batutą Aleksandra Aleksandrowa wystąpiła po raz pierwszy. Dopiero w kilka lat później, w połowie lat 30., zespół znacznie się rozrósł i stał się dużym męskim chórem z orkiestrą i grupą taneczną. W latach 30. zespół ciągle podróżował występując dla żołnierzy i marynarzy, a także robotników pracujących na wielkich placach budowy. Nieco później w czasie II wojny światowej chór dawał występy na froncie. Chór odwiedził wszystkie kontynenty, ponad 60 krajów w Europie, Azji, Afryce oraz Ameryce. Ich występy zawsze spotykały się krajach z żywym zainteresowaniem i uwagą ze względu na wielość wpływów kulturowych. Artykuły prasowe, ukazujące się zagranicą po występach, podkreślały wielkie sukcesy odnoszone przez chór.

Po kanadyjskim tournee w 1987 roku montrealska gazeta La Presse napisała: Chór pod dyrekcją A. Aleksandrowa jest bezspornie jednym z najlepszych chórów tego rodzaju na świecie. Ich koncert to fajerwerk wykonawczej maestrii.

Chór jest uznawany za jeden z najlepszych męskich chórów na świecie. Łączy on harmonijność i czystość brzmienia akademickiego zespołu z żywą emocjonalnością i bezpośredniością, przynależną ludowemu wykonawstwu. Demonstruje wysokie mistrzostwo wokalne, jego różnorodność brzmienia nie ma sobie równych.

Wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem było wystąpienie chóru Armii Czerwonej w Watykanie 16.10.2004 z okazji 26 – lecia pontyfikatu Jana Pawła II. Chór dał koncert w sali św. Piotra. Papież nie krył wzruszenia podczas koncertu, a przede wszystkim gdy odśpiewana została pieśń w języku polskim Oka.

W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popularnej.

Zapraszamy wszystkich fanów Chóru Alexandrowa na koncerty. Dla Polaków specjalnie Chór odśpiewa „Czerwone maki”, „Okę”, „Brunetki, blondynki” a także
nowe, polskie utwory dotychczas nie prezentowane.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s