WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI ROSYJSKIEJ W BIAŁYMSTOKU

XI Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku organizuje po raz pierwszy w regionie Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej pt. „Песня в шляпе” (Piosenka z kapelusza). Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i odbędzie się 19 listopada 2011 r. w siedzibie XI LO przy ul. Grottgera 9 w Białymstoku. Rozpoczęcie o godzinie 10:00.

W trakcie przesłuchań uczestnicy zaprezentują współczesną piosenkę z kręgu kultury rosyjskiej w języku rosyjskim.


W tym roku zaprezentowanych zostanie 29 piosenek. Wystąpią soliści i zespoły wokalne z 17 szkół województwa podlaskiego – mówi w rozmowie z muzykarosyjska.pl Beata Reczko, organizatorka I Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej „Pesnya v shlyapke”. Utwory będą dość zróżnicowane, gdyż młodzież wybrała kompozycje takich artystów jak m.in. Alsou, Sofiya Rotaru, Maksim, Lyubov Uspenskaya, Tatyana Bulanova, Ałła Pugaczowa, Natali, Julia Savicheva i inni – dodaje.

Ideą konkursu jest propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenkę współczesną, bliską młodzieży, która da możliwości pokazania talentu muzycznego, jak i językowego.

Konkurs został objęty patronatem przez: Prezydenta Miasta Białegostoku, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu w Białymstoku, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.

Jesteśmy przekonani, iż będziemy mogli pomóc uczniom rozwijać swoje zainteresowania, zainteresowania językiem obcym oraz kształtowania poczucia wartości i wiary we własne siły. Z pewnością udział w przedsięwzięciu przyczyni się do popularyzacji otwartej i tolerancyjnej postawy wobec odmienności kulturowej, której różnorodność możemy obserwować na całym Podlasiu.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

REGULAMIN WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI ROSYJSKIEJ W BIAŁYMSTOKU

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • PARTNERZY:

 • Gazeta rosyjska
 • Listopad 2011
  Pon W Śr Czw Pt S N
  « Paźdź   Gru »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930