PODSUMOWANIE ROKU 2011

W grudniu 2011 r. minął czwarty rok funkcjonowania niniejszej witryny. W tym roku obchodzić będziemy 5 urodziny! Tradycyjnie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się w jakikolwiek sposób do wzrostu popularności niniejszej strony. Dziękuję za ciekawe artykuły, recenzje, relacje, a także briefy prasowe, dzięki czemu coraz więcej osób w Polsce trafia na muzykarosyjska.pl i bardzo często do niej powraca!

Rok 2011 należy uznać za udany, i to właśnie dzięki Wam. Pobiliście dotychczasowe rekordy!

ZOBACZ STATYSTYKI: 

Rok 2011 to 159 489 unikalnych odsłon! (wzrost w stosunku do poprzedniego roku +90%)
Dzień o największym natężeniu to 17 lipiec i niemalże 15 500 odsłon. W lipcu odwiedziło nas ponad 60 000 osób. Lipiec był miesiącem, w którym odbywał się Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze.
W 2011 roku odnotowaliśmy średnio 437 wizyt dziennie! (+90% w stosunku do 2010 roku)

 

Musimy jeszcze wspomnieć oczywiście o Facebooku, gdzie w grudniu przekroczyliśmy granicę 2000 fanów. Kim jesteście? Skąd jesteście? Zobaczcie sami:

(kliknij aby powiększyć)

ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY

Michał Bober
muzykarosyjska.pl

2 Komentarze

  1. Za to filmy były w tym roku lepsze niż w tamtym – Jołki- genialne i naprawdę dawno takiego lekkiego ale fajnego filmu nie oglądałam, potem druga część tego sławnego filmu o lekarzu, który pomylił miasta i pojawił się w domu Brylskiej, i Mężczyzna w mojej głowie, Supergieroj – ale to chyba z 2010, Samotna kobieta pozna pana, i jeszcze kilka innych – polecam oglądanie w celu szlifowania języka.

  2. Tak naprawdę to dzięki powrotowi Festiwalu Piosenki Rosyjskiej wiele osób odkryło muzykę z Rosji – tą nowoczesną i bliższą naszym sercom. Czasem tak sobie rozmyślam, czy gdyby na początku ,,demokracji” w Polsce nie zniszczono polskiej muzyki środka to czy ona rozwinęłaby się i ewoluowała w taki sposób jak w Rosji? Wystarczy posłuchać dzisiejszego disco polo ale tego na trochę wyższym poziomie, żeby usłyszeć tam rosyjskie piosenki sprzed 10- 15 lat z polskimi tekstami, niestety tytułów tu nie wymienię ale ostatnio słyszałam piosenkę Katii Lel w wykonaniu jakichś polowców z polskim tekstem lub Iwanuszków – też z polskim tekstem. Rok 2011 w rosyjskiej muzyce mnie nie rozczarował- chociaż i nie olśnił, zabrakło w tym roku blasku, podobał mi się Potap, który zaskakuje mnie coraz bardziej, Sergiej Łazarew – Bijenie sierdca, Dima Biłan – Miecztatieli- to przepięknie zrobione, zarówno w muzyce jak i wizualnie, była też taka piosenka Lietać czy kak lietać ale nie pamiętam nazwiska wykonawczyni – ormiańskie rysy, bardzo mi wpadły w ucho piosenki grupy Mezzamo szczególnie Zabieri mienia k siebie. No i oczywiście Artur Reba vel Artur Pirożkow – obydwie jego piosenki chociaż prześmiewczo- żartowne to jednak na wysokim poziomie. A teraz widzę, że to wszystko Ukrańcy, Kazachowie i inne nacje, ha ha po raz kolejny muzyka rosyjska wyszła im lepiej niż Rosjanom. A tak na marginesie, to moja znajoma mieszkająca na Ukrainie o większości z tych wykonawców, którzy królują na rosyjskich listach nigdy nie słyszała. Pozdrowienia dla wszystkich zauroczonych.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s