WYNIKI I OTWARTEGO KONKURSU POEZJI I PIEŚNI „TROPAMI WYSOCKIEGO – PIEŚNI NAROWISTE”

W dniu 22.01.2012r. o godz. 17:00 w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie zostały ogłoszone wyniki konkursu na interpretację piosenek Włodzimierza Wysockiego. Jak podkreślają organizatorzy: poziom uczestników był zróżnicowany. Do konkursu zgłosiło się 18 osób z całego kraju, ostatecznie na przesłuchania dotarło jednak tylko 15 uczestników.

„Jury miało nie lada kłopot – regulamin nie zezwalał na zajęcie miejsc ex aequo i trzeba było przeprowadzić głosowanie w celu wyłonienia II i III miejsca. Na czwartej pozycji znalazła się Monika Szymczyk, przegrywając różnicą zaledwie 1 punktu” – ocenia Ewa Goc, organizatorka konkursu.

A kto wygrał? Zobaczcie sami: 

Jury przyznało trzy pierwsze miejsca oraz cztery wyróżnienia:

I miejsce – Zespół Samokhin Band

Samokhin Band to łódzki, polsko-rosyjski zespół, który powstał w 2008 roku z inicjatywy Pavla Samokhina, pochodzącego z Rostowa nad Donem. Samokhin Band wystąpił m.in. jako support dla Joe Cocker’a czy supergrupy Leningrad. Samokhin Band ma w dorobku dwa albumy („Samokhin Band” z 2008 oraz „Habibi” z 2009). W 2011r. Samokhin Band wystąpił z koncertem w Parlamencie Europejskim na zaproszenie Komitetu Regionów. W listopadzie zagrał na otwarciu Festiwalu Sputnik nad Polską.

II miejsce – Zespół Wowa z Charkowa

Zespół powstał w czerwcu 2011, suport zespołu Samokhin Band. WIĘCEJ INFO

III miejsce – Piotr Berger

Autor tekstów, tłumacz, wykonawca, członek sekcji literackiej Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. Także fotoreporter i zawodowy fotograf.

PONADTO:

Wyróżnienie w kategorii „najmłodszy uczestnik konkursu” – Antoni Kamiński, Uczeń gimnazjum nr. 28 we Wrocławiu, brał udział w Festiwalu Piosenek W.Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”, bardzo sobie ceni twórczość Włodzimierza Wysockiego;

Wyróżnienie w kategorii „najlepsza interpretacja aktorska” – Łukasz Wójcik, Student IV roku krakowskiej PWST. Od dziecka uwielbiał śpiewać, nie wiedział jednak dlaczego tak bardzo… Studiując aktorstwo, uświadomił sobie, że muzyka i teatr, to jego największe pasje, a będąc na scenie i śpiewając, ma szanse te pasje połączyć;

Wyróżnienie w kategorii „najlepszy język oryginału polskiego wykonawcy” – Piotr Berger;

Wyróżnienie Specjalne Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie – Monika Szymczyk, Występowała w powarsztatowym pokazie piosenki aktorskiej przygotowanym przez aktorkę Beatę Fudalej a także w spektaklach „Roberto Zucco” oraz „Gusła”. Uczyła się przez kilka miesięcy na Wydziale Lalkarskim Akademii Teatralnej w Białymstoku. Ukończyła studia pedagogiczne. Rozwija swój śpiew oraz warsztat aktorski ciągle się ucząc.

Uczestników oceniało Jury w składzie:

Edward Linde-Lubaszenko – Przewodniczący Komisji – aktor teatrów: Polskiego we Wrocławiu, Miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim, Ziemi Opolskiej w Opolu, Współczesnego we Wrocławiu i Starego w Krakowie; aktor filmowy. Laureat Złotego Asa Sukcesu Akademii Polskiego Sukcesu.

Irina Kornilcewa – dziennikarka, wydawca i redaktor naczelny rosyjskojęzycznej gazety EUROPA.RU. Od 2001 mieszka w Polsce.

Dr Andrej Potiomkin – dyrektor Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie, filolog.

Janusz Kasprowicz – pomysłodawca projektu i lider wrocławskiego zespołu PROJEKT VOLODIA; basista wrocławskiej formacji Przyjaciele Stefana, wielbiciel twórczości Włodzimierza Wysockiego.

Marek Wysocki – aktor, reżyser, laureat nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, laureat 2-ch Srebrnych Asów Sukcesu Akademii Polskiego Sukcesu, opiekun wydziału aktorskiego Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia.

Jurorzy oceniali dobór repertuaru dostosowany do możliwości wokalnych, walory głosowe, dykcję, muzykalność, interpretację piosenek konkursowych, osobowość sceniczną. Skala ocen wynosiła od 1 do 10, gdzie 1 jest oceną najniższą a 10 oceną najwyższą.

Nagrody ufundowali:

Fundacja na rzecz zbliżania kultur OPEN ART, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, Sklep rosyjski Russkiy Gastronom, Studio wokalne Emisja Głosu Agaty i Tadeusza Konadorów.

(materiał przygotowany przez organizatorów)

2 Komentarze

  1. […] Wyniki konkursu KLIK! […]

  2. Bardzo sprawnie zorganizowana impreza. Szczególną uwagę zwrócił najmłodszy uczestnik konkursu – gimnazjalista(!).


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s