MISTRZOWSKA PIEŚŃ FILMU ROSYJSKIEGO

Każdy z nas słyszał je chociaż raz. Często kojarzą się z nazwiskami wielkich i znanych gwiazd filmu i estrady dawnego Związku Radzieckiego. Wskrzeszone w nowych aranżacjach piosenki i pieśni klasyki radzieckiego i rosyjskiego kina zabrzmią na „Białołęckiej scenie mistrzów” w najnowszym programie Evgena Malinovskiego i Kameralnej Orkiestry Romantica.

Lecą żurawie, Świat się śmieje, Siedemnaście mgnień wiosny – to wybrane tytuły filmów, z których piosenki znalazły się w repertuarze koncertu.

Wykonawcy: Evgen Malinovskiy i Kameralna Orkiestra Romantica. Gospodarz wieczoru – Andrzej Krusiewicz.

Koncert „Mistrzowska pieśń filmu rosyjskiego” na scenie Białołęckiego Ośrodka Kultury,
ul. Van Gogha 1.
24 marca 2012, o godz. 18:00. Bilety 25 i 35 zł

Dla Evgena Malinovskiego 2012. jest rokiem jubileuszowym, w którym z okazji 20-lecia pobytu w Polsce zamierza wziąć udział w kilku wydarzeniach artystycznych, projektowanych specjalnie z myślą o tej rocznicy. Jednym z tych wydarzeń jest koncert „Mistrzowska pieśń filmu rosyjskiego”.

Evgen Malinovskiy – aktor filmowy i teatralny, muzyk, charyzmatyczny pieśniarz.
Mieszka w Polsce od 1992 roku. Urodził się w Biełowie, na Syberii. Tradycje muzyczne wyniósł z domu rodzinnego. Studiował w Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk i Kultury, na Wydziale Aktorskim Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie, a także na wydziale aktorskim w Northeastern Illinois University w Chicago.
W 1993. w „Opowieściach weekendowych” Krzysztofa Zanussiego rozpoczął, trwającą do dziś, przygodę z filmem.
Od 2007r. występuje na scenie Teatru Polonia w roli Włodzimierza Wysockiego, w spektaklu „Rajskie jabłka” Raszyda Tuguszewa.
W lipcu 2009, podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, zadebiutował w roli scenarzysty i reżysera przygotowując spektakl „Na planecie WladWysockij”. Spektakl powstał dla uczczenia rocznicy śmierci Włodzimierza Wysockiego, został wysoko oceniony przez media i wystawiany był kilkakrotnie w Chicago.
Od roku 2004 trwa także autorski projekt artysty „Syberyjski bard zaprasza”. Pieśni, które Evgen wybiera do swojego repertuaru, słowami znamienitych rosyjskich bardów oddają jego własny światopogląd, mówią o najważniejszych, według niego, wartościach w życiu. Evgen śpiewa po rosyjsku i po polsku, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Komentarze i didaskalia w języku polskim, poprzedzające każdy utwór, stanowią nieodłączny element jego koncertów.

Orkiestra „Romantica” powstała w lipcu 2006 r. Jest Orkiestrą Impresaryjną i realizuje autorski program swojej pomysłodawczyni, założyciela i dyrektora – Anny Barańskiej –Wróblewskiej.
Do największych wydarzeń artystycznych z udziałem Orkiestry należy występ 3.11.08 r. w Teatrze Polskim w Warszawie z najsłynniejszym na świecie kantorem z Nowego Yorku Yitzchakiem Meirem Helfgotem, pod batutą dr Mordechaja Sobola z Izraela.
Orkiestra towarzyszyła takim znakomitym śpiewakom jak m.in. Aleksander Teliga, Ryszard Wróblewski, Romuald Tesarowicz, Katarzyna Trylnik, Małgorzata Pańko, Iwona Tober, Bogumiła Dziel-Wawrowska, Rafał Bartmiński, Anna Lubańska i wielu, wielu innym. Z Orkiestrą grali m. in. Andrzej Jagodziński (fortepian), Tytus Wojnowicz (obój), Maciej Przestrzelski, Janusz Wawrowski (skrzypce), Batutę dzierżyli m. in. Ruben Silva, Tadeusz Wicherek, Iwona Sowińska, Lech Sałacki.

Anna Barańska-Wróblewska, ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie altówki oraz Podyplomowe Studia Menadżerskie dla twórców, artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała na stanowisku prowadzącego grupę altówek w Teatrze Muzycznym „Roma”. Obecnie – dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury.

W repertuarze koncertu m. in.
Żurawli , muz. Jan Frenkiel, sł. Rasul Gamzatov (Lecą Żurawie, reż. Michail Kalatozov);
Mgnowienia, muz. Michail Tariverdiev, sł. Robert Rozdestwenskij,
Pieśń o dalekiej ojczyźnie, muz. Michail Tariverdiev, sł. Robert Rozdestwenskij (Siedemnaście mgnień wiosny, reż. Tatjana Lioznova);
Tiomnaja nocz’, muz. Nikita Bogoslavskij, sł. Vladimir Agatov (Dwa bojca, reż. Leonid Lukov)
Serce, muz. Isaak Dunajevskij, sł. Wasylij Lebedev-Kumacz (Świat się śmieje, reż. Grigorij Aleksandrov)
Wasze Blagorodie, muz. Isaak Szwarc, sł. Bułat Okudżawa (Białe słońce pustyni, reż. Włodzimierz Motyl)

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s