Każdy z nas słyszał je chociaż raz. Często kojarzą się z nazwiskami wielkich i znanych gwiazd filmu i estrady dawnego Związku Radzieckiego. Wskrzeszone w nowych aranżacjach piosenki i pieśni klasyki radzieckiego i rosyjskiego kina zabrzmią na „Białołęckiej scenie mistrzów” w najnowszym programie Evgena Malinovskiego i Kameralnej Orkiestry Romantica.
Lecą żurawie, Świat się śmieje, Siedemnaście mgnień wiosny – to wybrane tytuły filmów, z których piosenki znalazły się w repertuarze koncertu.
Wykonawcy: Evgen Malinovskiy i Kameralna Orkiestra Romantica. Gospodarz wieczoru – Andrzej Krusiewicz.
–
Koncert „Mistrzowska pieśń filmu rosyjskiego” na scenie Białołęckiego Ośrodka Kultury,
ul. Van Gogha 1.
24 marca 2012, o godz. 18:00. Bilety 25 i 35 zł
–
Dla Evgena Malinovskiego 2012. jest rokiem jubileuszowym, w którym z okazji 20-lecia pobytu w Polsce zamierza wziąć udział w kilku wydarzeniach artystycznych, projektowanych specjalnie z myślą o tej rocznicy. Jednym z tych wydarzeń jest koncert „Mistrzowska pieśń filmu rosyjskiego”.
–
Evgen Malinovskiy – aktor filmowy i teatralny, muzyk, charyzmatyczny pieśniarz.
Mieszka w Polsce od 1992 roku. Urodził się w Biełowie, na Syberii. Tradycje muzyczne wyniósł z domu rodzinnego. Studiował w Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk i Kultury, na Wydziale Aktorskim Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie, a także na wydziale aktorskim w Northeastern Illinois University w Chicago.
W 1993. w „Opowieściach weekendowych” Krzysztofa Zanussiego rozpoczął, trwającą do dziś, przygodę z filmem.
Od 2007r. występuje na scenie Teatru Polonia w roli Włodzimierza Wysockiego, w spektaklu „Rajskie jabłka” Raszyda Tuguszewa.
W lipcu 2009, podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, zadebiutował w roli scenarzysty i reżysera przygotowując spektakl „Na planecie WladWysockij”. Spektakl powstał dla uczczenia rocznicy śmierci Włodzimierza Wysockiego, został wysoko oceniony przez media i wystawiany był kilkakrotnie w Chicago.
Od roku 2004 trwa także autorski projekt artysty „Syberyjski bard zaprasza”. Pieśni, które Evgen wybiera do swojego repertuaru, słowami znamienitych rosyjskich bardów oddają jego własny światopogląd, mówią o najważniejszych, według niego, wartościach w życiu. Evgen śpiewa po rosyjsku i po polsku, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Komentarze i didaskalia w języku polskim, poprzedzające każdy utwór, stanowią nieodłączny element jego koncertów.
–
–
Orkiestra „Romantica” powstała w lipcu 2006 r. Jest Orkiestrą Impresaryjną i realizuje autorski program swojej pomysłodawczyni, założyciela i dyrektora – Anny Barańskiej –Wróblewskiej.
Do największych wydarzeń artystycznych z udziałem Orkiestry należy występ 3.11.08 r. w Teatrze Polskim w Warszawie z najsłynniejszym na świecie kantorem z Nowego Yorku Yitzchakiem Meirem Helfgotem, pod batutą dr Mordechaja Sobola z Izraela.
Orkiestra towarzyszyła takim znakomitym śpiewakom jak m.in. Aleksander Teliga, Ryszard Wróblewski, Romuald Tesarowicz, Katarzyna Trylnik, Małgorzata Pańko, Iwona Tober, Bogumiła Dziel-Wawrowska, Rafał Bartmiński, Anna Lubańska i wielu, wielu innym. Z Orkiestrą grali m. in. Andrzej Jagodziński (fortepian), Tytus Wojnowicz (obój), Maciej Przestrzelski, Janusz Wawrowski (skrzypce), Batutę dzierżyli m. in. Ruben Silva, Tadeusz Wicherek, Iwona Sowińska, Lech Sałacki.
–
Anna Barańska-Wróblewska, ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie altówki oraz Podyplomowe Studia Menadżerskie dla twórców, artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała na stanowisku prowadzącego grupę altówek w Teatrze Muzycznym „Roma”. Obecnie – dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury.
–
W repertuarze koncertu m. in.
Żurawli , muz. Jan Frenkiel, sł. Rasul Gamzatov (Lecą Żurawie, reż. Michail Kalatozov);
Mgnowienia, muz. Michail Tariverdiev, sł. Robert Rozdestwenskij,
Pieśń o dalekiej ojczyźnie, muz. Michail Tariverdiev, sł. Robert Rozdestwenskij (Siedemnaście mgnień wiosny, reż. Tatjana Lioznova);
Tiomnaja nocz’, muz. Nikita Bogoslavskij, sł. Vladimir Agatov (Dwa bojca, reż. Leonid Lukov)
Serce, muz. Isaak Dunajevskij, sł. Wasylij Lebedev-Kumacz (Świat się śmieje, reż. Grigorij Aleksandrov)
Wasze Blagorodie, muz. Isaak Szwarc, sł. Bułat Okudżawa (Białe słońce pustyni, reż. Włodzimierz Motyl)
Serdecznie zapraszamy!
–
Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
Skomentuj