REGULAMIN FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ – ZIELONA GÓRA 2012

Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze A.D. 2012 zbliża się wielkimi krokami. Już 4 sierpnia usłyszymy w zielonogórskim amfiteatrze najnowsze rosyjskie kompozycje, co – mam nadzieję – przyciągnie przed telewizory wielomilionową publiczność.

Widzowie przed telewizorami w głosowaniu SMS wyłonią także zwycięzcę konkursu, który otrzyma główną nagrodę jaką jest „Złoty Samowar” oraz 50.000 zł! Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 29 czerwca 2012 roku! Jakie warunki należy spełnić, aby zakwalifikować się do konkursu? 

Do Konkursu można zgłaszać opublikowane piosenki z kadżego gatunku muzycznego, wykonywane i stworzone przez artystów rosyjskich, nagrane na nosniku CD z zapisem plików w formatach: WAV oraz MPG. Podobnie jak w roku ubiegłym w Konkursie mogą wziać udział piosenki napisane i skomponowane przez autorów rosyjskich w języku rosyjskim. Piosenki mogą byc wykonywane przez polskich i zagranicznych wykonawców nie będących obywatelami Federacji Rosyjskiej. W języku rosyjskim musi być wykonana minimum jedna zwrotka i refren piosenki. Pozostałe zwrotki i refren mogą być wykonane w dowolnym języku. Tekst piosenki wykonywany w innym języku niż język rosyjski musi byc tłumaczeniem oryginalnego tekstu piosenki.

Czas trwania zgłoszonych utworów nie może być krótszy nić 2:50 ani dłuższy niż 3:15, a aranżacja nie może znacząco odbiegać od oryginału. Jeden wykonawca/zespół może zgłosić od 1 do 3 piosenek. Do dnia 5 lipca Rada Programowa Festiwalu wybierze 10-12 utworów do konkursu. Również tego dnia na stronie TVP oraz ZOK pojawi się lista zakwalifikowanych osób.

Nagroda główna to Złoty Samowar i 50.000 zł. Miejsce II i III to odpowiednio „Złoty Samowar” i „Brązowy Samowar”, oraz nagroda pieniężna, której wysokość nie została jednak określona w regulaminie.

Zgłoszenie (demo+karta zgłoszenia) należy nadsyłać w terminie do dnia 29 czerwca 2012 r. na adres:

Telewizja Polska S.A. Redakcja Audycji Rozrywkowych Programu 2
00-999 Warszawa, ul. J.P. Woronicza 17
blok B pok. 732 
z dopiskiem międzynarodowy „Festiwal Piosenki Rosyjskiej – Zielona Góra 2012.

POBIERZ REGULAMIN ORAZ WZÓR ZGŁOSZENIA, KTÓRY STANOWI ZAŁĄCZNIK DO NINIEJSZEGO REGULAMINU:

Regulamin konkursu o nagrodę Złotego Samowara – Zielona Góra 2012

Zgłoszenie wykonawcy i piosenki – Zielona Góra 2012

BĄDŹ NA BIEŻĄCO! DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU: FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ ZIELONA GÓRA 2012

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s