GWIAZDY FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ W ZIELONEJ GÓRZE 2012

Aż trudno uwierzyć, że to już piąta edycja Festiwalu, który początkowo budził ogromne (polityczne, dodajmy) emocje, a dziś wzbudza coraz większe, pozytywne zainteresowanie rosyjską kulturą muzyczną wśród Polaków. Festiwal w ciągu tych kilku lat gościł już takich artystów, jak Dima Bilan, Lew Leszczenko, Valeriya, Lube, Gorod 312, Zveri, Alexander Rybak, i inni.

W tym roku w charakterze gwiazd Festiwalu na deskach zielonogórskiego amfiteatru wystąpią: Stas Pieha, Alexey Vorobyov, Sati Kazanova, Alina Artz, Mobilnye Blondinki i Buranovskie Babushki.

Przybliżymy Wam sylwetki rosyjskich artystów: 

ALEKSEY VOROBYOV

Popularny rosyjski aktor i wokalista. Szerokiej, europejskiej publiczności zaprezentował się po raz pierwszy w 2011 roku podczas konkursu Eurowizji, na którym wystąpił w utworze “Get You”.Utytułowany wieloma rosyjskimi i międzynarodowymi nagrodami, Ambasador Dobrej Woli przy ONZ, artysta, który deklaruje, że nigdy nie śpiewa z playbacku, nawet w produkcjach telewizyjnych. Sam pisze teksty i muzykę do swoich utworów, oraz muzykę do filmów, w których występuje.

WIĘCEJ

STAS PIEHA

Stas Pieha urodził się 13 sierpnia 1980 roku w artystycznej rodzinie. Jego babcia – Edyta Pieha – z pochodzenia Polka, zrobiła ogromną karierę w Związku Radzieckim. Jej pierwszym mężem był Aleksander Broniewicki – bardzo popularny wówczas kompozytor. Jego mama – Ilona Broniewicka niestety nie powtórzyła sukcesu Edyty, natomiast wraz ze swoim mężem pracowała przy produkcji debiutanckiego albumu Stasa.

Stas Pieha jest przedstawicielem młodego pokolenia, który zaistniał na rynku rosyjskim dzięki sukcesie w popularnym programie “Fabryka Gwiazd”. Ma na swoim koncie dwie płyty i kilka prestiżowych nagród rosyjskiego rynku muzycznego.

WIĘCEJ

MOBILNYE BLONDINKI

Mobilne Blondinki to projekt znanego rosyjskiego producenta Igora Matwienko, producenta takich zespołów jak „Lube”, „Korni”, „Ivanushki International”, oraz artystów: Mihaiła Griebienschikova, Viktorii Dajnieko, i innych. Mobilne Blondinki to także nazwa reality-show, które w 2008 roku gościło na antenie kanału „Muz-TV”. Każdego dnia telewidzowie śledzili luksusowe życie pięciu blondynek, czyli: życie w domu na Rublowce, drogie samochody, imprezy, zakupy w najdroższych i najlepszych sklepach i, oczywiście: próby, nagrania utworów i teledysków.

WIĘCEJ

SATI KAZANOVA

Urodziła się 2 października 1982 roku, z pochodzenia Kabardyjka. Muzułmanka. Posiada wyższe niepełne wykształcenie muzyczne akademii im. Gniesinyh. Sati była solistką w zespole „Fabrika” od 2002 roku aż do maja 2010. Na swoim koncie posiada kilka prestiżowych rosyjskich nagród muzycznych. Ponadto wystąpiła w kilku filmach, prowadzi program „Priznak opery” na kanale Pierwszym rosyjskiej telewizji.

BURANOVSKIE BABUSHKI

Reprezentantki Rosji na konkursie Eurowizji 2012. Zespół dostrzeżono już w 2009 roku, kiedy mieszkanki wsi Buranowo zaczęto zapraszać na różnego rodzaju wydarzenia w rodzimej republice.Babuszki w „kapciuchach” wykonują utwory Wiktora Coja, Szewczuka, Zemfiry, Queen i Beatlesów w języku udmurckim. Jak napisała jedna z rosyjskich gazet (“Novye izvestija”): W rosyjskim folklorze następuje zmiana tradycji. Właściwie w tym samym czasie kilka zespołów narodowych z różnych regionów kraju, włączyło w swój repertuar utwory kultowych zespołów rockowych. Staruszki w narodowych strojach wychodzą na scenę wiejskich klubów, aby wykonać utwory, które kiedyś brzmiały w moskiewskich parkach, ulicach. I pomimo tego, że miejscowe “gwiazdy” są już dawno po siedemdziesiątce, na ich koncertach aktywnie stawia się cała rzesza młodzieży.

WIĘCEJ

ALINA ARTZ

Rosyjska piosenkarka, aktorka, prezenterka. Urodziła się w Sankt-Petersburgu w 1986 roku w rodzinie lekarzy. W wieku 5 lat rozpoczęła naukę śpiewu i tańca. Z wykształcenia inżynier-ekolog. Ukończyła także szkołę teatralną w Moskwie. Nie posiada na swoim koncie wielu wyróżnień jako piosenkarka, natomiast posiada bogate CV jeżeli chodzi o prowadzenie programów telewizyjnych i radiowych.

6 Komentarzy

 1. Mi tam się podobało, bo:
  a) była Marina Łuczenko
  b) byłe te Mobilne
  c) prezenterka rosyjska miała cudowny dekolt

  Także więcej takich imprez w TVP :)

 2. Ten festiwal to chyba dla ruskich?normalnego Polaka to nie interesuje.

  • Typowy „polski” zasrany ksenofobizm. A potem tacy jak ty się dziwią, że wiele młodych osób wyjeżdża za granice i zrywa z polską kulturą, że jest coraz mniej patriotów. Trzeba poznawać inne kultury, wsioku z pola, a nie siedzieć przed telewizorem żłopiąc piwsko.

 3. Dobrze, że chociaż Buranovskiye Babushki zakryły cycki.

 4. Zielona Góra to w tej chwili wielki chłam . to wielkie tracenie naszych pieniędzy szkoda , że nie ma Kołobrzegu , a Pani ruska powinna mieć skromniejszy ubiór a nie cycki na wierzchu , dziwię się TVP , że na to pozwala. Żenada poziom na samym dole .


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s