MOBILNE BLONDINKI

Mobilne Blondinki to projekt znanego rosyjskiego producenta Igora Matwienko, producenta takich zespołów jak „Lube”, „Korni”, „Ivanushki International”, oraz artystów: Mihaiła Griebienschikova, Viktorii Dajnieko, i innych. Mobilne Blondinki to także nazwa reality-show, które w 2008 roku gościło na antenie kanału „Muz-TV”. Każdego dnia telewidzowie śledzili luksusowe życie pięciu blondynek, czyli: życie w domu na Rublowce, drogie samochody, imprezy, zakupy w najdroższych i najlepszych sklepach i, oczywiście: próby, nagrania utworów i teledysków.

Brzmi jak przepis na sukces w show-biznesie? 

Pięć niewiarygodnie pięknych przyjaciółek: Ola, Julia, Lena, Alesa i Tona, postanowły pokazać się całej Rosji. Wszystkie są blondynkami (rzecz jasna), są piękne i utalentowane. W ich życiu jest już tyle przepychu, że dla dopełnienia tego luksusu postanowiły, że będą śpiewać. Dlaczego? Ano dlatego, że we współczesnym świecie, żeby się zupełnie nie zatracić, człowiek powinien zajmować się czymś twórczym.

Dziewczyny spędziły setki godzin w studio i na sali prób, wszystko ku uciesze telewidzów. I co najważniejsze – śpiewają tylko i wyłącznie występując z playbacku, czego absolutnie nie kryją.

Żeńskich zespołów wokalnych w Rosji nie brakowało nigdy. Co więc odróżnia Mobilne Blondinki od innych muzycznych projektów? Na pierwszy rzut oka – nic szczególnego. Kilka seksownych blondynek śpiewa dość banalne piosenki z jeszcze bardziej banalnymi tekstami. Rozbierana sesja w Playboy’u również nie jest niczym wyjątkowym, ponieważ nie jedna już mniej lub bardziej znana piosenkarka pojawiało się na łamach tego czasopisma. Jednak gdyby przyjżeć się bliżej, można dojść do wniosku, że jest kilka rzeczy, które odróżniają dziewczyny od podobnych zespołów muzycznych.

Występy z playbacku są zazwyczaj wizytówką najmniej zdolnych artystów. Jednakże Mobilne Blondinki otwarcie przyznają, że występują podczas swoich koncertów tylko i wyłącznie z pełnym playbackiem i w pewnym sensie, uznają to za swoją zasługę! Jak same mówią „nie każdy potrafi świetnie wystąpić śpiewając do playbacku”!

Image dziewczyn jest dość banalny, ponieważ stylizują się na typowe, klasyczne blondynki. I mając na uwadze fakt, że praktycznie wszystkie mają wykształcenie wyższe, a wśród nich jest psycholog, adwokat i projektantka, to wykreowanie takiego właśnie image’u też musiało je trochę wysiłku kosztować.

Największym przebojem zespołu był w 2008 roku utwór „A chto ja tokogo skazala?”. Biorąc pod uwagę powyższe informacje o zespole, chyba nie jest żadnym większym zaskoczeniem :)

Oto kilka innych przebojów MB:

„Birthday”

„Novyj kot”

„Plyushevyj mishka”

Podsumowując:

Filozowia Mobilnych Blondinek brzmi następująco:

  • Występujemy tylko z playbacku, proszę nie proponować nam występów na żywo! Na żywo każdy dureń może źle zaśpiewać.
  • Patrzeć można – dotykanie surowo wzbronione!
  • Ktoś wychodzi na scene, śpiewa koszmarne utwory jakimś koszmarnym głosem, do koszmarnego playbacku (twierdząc przy tym, że śpiewa na żywo), obrzydliwie ubrany i jeszcze się upiera, że chce za to pieniądze?! W czym my niby jesteśmy gorsze? Jesteśmy lepsze!
  • Tak, jesteśmy ZA playbackami – ponieważ to one są głównym produktem show-biznesu. Nasze utwory to nasza FILOZOFIA, nasze ŻYCIE, nasze starania i marzenia. Z jednej strony – to przekomarzanie się i kicz, z drugiej – wszystko jest na poważnie, ponieważ jesteśmy za DOMOSTROJEM XXI WIEKU, za MIŁOŚCIĄ, za SILNĄ RODZINĄ. Naszym celem jest wyjść za mąż za dobrego człowieka, urodzić gromadkę dzieci, ŻYĆ DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE.

Oficjalna strona zespołu: www.mblondinki.ru

1 komentarz


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s