UCZESTNICY X FACTOR I BITWY NA GŁOSY W BIAŁORUSKIM SHOW TELEWIZYJNYM

Już 5 i 6 września 2012 roku w mińskim studio telewizyjnym odbędą się nagrania programu wzorowanego na formacie „Bitwa na głosy”, który zyskał ogromną popularność na całym świecie. Białoruski kanał STV wyemituje jednak nieco inną formułę programu, gdyż w udział nim weźmie osiem chórów z ośmiu krajów, a uczestnicy oprócz wykonania przygotowanych utworów, będą musieli wykazać się także wiedzą dotyczącą kultury muzycznej krajów, które biorą udział w programie.

Polskę reprezentować będzie zespół „Soul Family” w którego składzie znajdują się uczestnicy programu X Factor (zespół Soul City, Piotr Zioła), Bitwy na głosy (drużyny Kamila Bednarka, Edyty Górniak i Mezo), oraz członkowie Opole Gospel Choir.

Soul Family to projekt, który został powołany specjalnie na tę okazję przez Michała Bobera – managera zespołu Soul City, który jest finalistą II edycji programu X Factor. Zespół ten jest także trzonem projektu, gdyż to właśnie oni spodobali się producentom białoruskiego programu i zostali przez nich zaproszeni. Michał Bober podjął się skompletowania 20-osobowego składu, w którym znaleźli się m.in. Piotr Zioła – uczestnik programu X Factor, oraz członkowie drużyn „Bitwy na głosy” Kamila Bednarka, Mezo i Edyty Górniak.

Za stronę muzyczną odpowiedzialny jest Jacek Mełnicki – kompozytor, aranżer i wokalista, ale przede wszystkim dyrygent Opole Gospel Choir – jednego z najbardziej utytułowanych chórów gospel w Polsce istniejącego od 11 lat.

Program telewizyjny nosi tytuł „HORoSHOu”, jego oficjalnym językiem jest język rosyjski. Soul Family przygotowało trzy utwory do konkursu. Są to: „Earth Song”, „It’s My Life” oraz „Kolorowe jarmarki” – utwór, który m.in. dzięki nagraniu go w wersji rosyjskiej przez Valerija Leontieva cieszył się swojego czasu dużą popularnością w krajach byłego ZSRR. Soul Family przygotowało niespodziankę i jeden refren wykonają w języku rosyjskim.

Uczestnicy programu będą zmagali się w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich będzie quiz dotyczący znajomości rynku muzycznego krajów wszystkich uczestników HORoSHOu. Druga konkurencja to próba wykonania jednego utworu w języku konkurenta, a trzecia – wykonanie dwóch przygotowanych utworów. Całość oceniać będzie ośmioosobowe jury.

W międzynarodowym odpowiedniku „Bitwy na głosy” (lub „Bitwy chórów”) udział biorą chóry z następujących krajów: Łotwa, Białoruś, Polska, Ukraina, Rosja, Izrael, Grecja i Niemcy.

Członkowie Soul Family wyruszają z Opola w nocy z poniedziałku na wtorek (3-4 września 2012), 5 i 6 września rejestrowane będą trzy odcinki i 7 września Soul Family powraca do kraju.

Ich zmagania możecie śledzić na bieżąco na profilu Soul Family www.facebook.com/soulfamilymusic i Soul City www.facebook.com/soulcitymusic

Za organizację przedsięwzięcia po stronie polskiej odpowiada Agencja Promocji Artystycznej MEDIA VOCALS. Dodatkowe informacje znajdą Państwo pod adresem: www.mediavocals.pl/soulfamily

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • PARTNERZY:

 • Gazeta rosyjska
 • Wrzesień 2012
  Pon W Śr Czw Pt S N
  « Sier   Paźdź »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930