POLACY WYWALCZYLI 3. MIEJSCE W MIĘDZYNARODOWEJ „BITWIE CHÓRÓW” NA BIAŁORUSI

5 i 6 września w mińskim Pałacu Sportu na Białorusi odbyły się nagrania pierwszej edycji telewizyjnego show, wzorowanego na popularnym formacie „Bitwa na głosy”. Ponieważ na Białorusi projekt ten jest międzynarodowy, nie mogło zabraknąć silnej reprezentacji z Polski, którą stanowił zespół Soul Family. W składzie zespołu znaleźli się finaliści programu X Factor – zespół Soul City, a także znany z castingu w Zabrzu Piotr Zioła, oraz uczestnicy „Bitwy” z drużyn Edyty Górniak, Mezo i Kamila Bednarka. 

Pierwsza edycja HORoSHOU – bo taki tytuł nosi nowy program państwowej telewizji STV, to „bitwa” sześciu zespołów składających się z 18-25 osób z sześciu sąsiadujących ze sobą krajów. W programie wzięły udział zespoły z Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Białorusi i Polski. 

Pierwszego dnia zdjęciowego zarejestrowane zostały dwa odcinki półfinałowe, które wyłoniły finalistów. Na tym etapie odpadły dwa zespoły: z Rosji i Ukrainy.

Ponieważ formuła białoruskiej „Bitwy” jest nieco inna, uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące kultury krajów biorących udział w programie, a także zaśpiewać bez wcześniejszego przygotowania utwór przygotowany przez uczestników z innego kraju. Trzecią konkurencją było wykonanie dwóch przygotowanych specjalnie do programu utworów: piosenki, będącej przebojem danego kraju, oraz przeboju światowego. Całość oceniało międzynarodowe jury, w którego składzie znalazł się także przedstawiciel z Polski – Jacek Mełnicki, chórmistrz Opole Gospel Choir, wokalista, aranżer i kompozytor.

W odcinku finałowym miejsce pierwsze zajęły zespoły z Białorusi i Litwy. Miejsce drugie należy do Łotwy, a trzecie – do zespołu Soul Family z Polski. Uczestnicy projektu są zadowoleni z przebiegu całego wydarzenia, chociaż – jak przyznaje Michał Bober – „produkcja takiego programu na Białorusi dość mocno różni się od polskich produkcji telewizyjnych”.

A jak wrażenia z Białorusi? „Mińsk zaskoczył nas przede wszystkim tym, że jest niesamowicie czystym miastem. To bodajże najczystsza europejska stolica jaką kiedykolwiek widzieliśmy! Szczególnie wieczorem miasto wygląda zjawiskowo – jest piękne, oświetlone, i przede wszystkim bezpieczne. Ludzie są usmiechnięci, bardzo pozytywnie nastawieni do obcokrajowców” – mówi Michał Bober, manager projektu.

Emisja programu odbędzie się 15 i 16 września na kanale STV (Białoruś), a odcinek finałowy – 22 września o godzinie 20:00.

O projekcie: www.mediavocals.pl/soulfamily
Facebook: www.facebook.com/soulfamilymusic
Facebook: www.facebook.com/soulcitymusic

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • PARTNERZY:

 • Gazeta rosyjska
 • Wrzesień 2012
  Pon W Śr Czw Pt S N
  « Sier   Paźdź »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930