II FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ W KALININGRADZIE

15 września 2012 roku o godzinie 18:00 w Kaliningradzie odbył się drugi Festiwal Piosenki Polskiej. Wydarzenie miało miejsce w kompleksie sportowym „Junost”, a wsparło go Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej i Ministersto Kultury Kaliningradu.

Festiwal przyciągnął mieszkańców oraz fanów muzyki polskiej, dzięki czemu wydarzenie staje się nową tradycją w zachodniej części Rosji, oraz Europie Centralnej. 

Program Festiwalu składał się z trzech części: pierwszą częścią było otwarcie Festiwalu przez polskich wykonawców, śpiewających po rosyjsku. Druga część, to występy rosyjskich artystów, wykonujących utwory w języku polskim, lub po prostu utwory polskich wykonawców. Ostatnim elementem był koncert rosyjskich artystów, wykonujących popularne w Rosji przeboje. Wśród nich znaleźli się „Gorod 312”, „Zemlianie”, „Russkie”, Alexey Vorobyov, A. Glyzin, oraz zwycięzca Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z Zielonej Góry 2012 – zespół Volver, Maria Kiklińska $ Jarosław Witaszczyk, Rafał Brzozowski i Ramona Rey.

Festiwal Piosenki Polskiej w Kaliningradzie, który po raz pierwszy odbył się w minionym roku, jest swojego rodzaju kontynuatorem tradycji Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z Zielonej Góry, który po raz pierwszy odbył się w roku 1960. Jego uczestnicy, polscy artyści, wykonywali utwory tylko w języku rosyjskim. Przez 30 lat swojego istnienia Festiwal stał się legendą. Występowali na nim Ałła Pugaczowa, Edyta Pieha, Iosif Kobzon, Lew Leszczenko i inne znakomite rosyjskie gwiazdy. Po dwudziestu latach, w 2008 roku, Festiwal doczekał się swojej kontynuacji.

Festiwal ma na celu popularyzowanie dorobku muzycznego obu krajów i stać się początkiem dalszej współpracy kulturalnej pomiędzy Polską i Rosją. Bo co innego jak nie muzyka jest w stanie łączyć narody?

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • PARTNERZY:

 • Gazeta rosyjska
 • Wrzesień 2012
  Pon W Śr Czw Pt S N
  « Sier   Paźdź »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930