KONCERT ŚWIĄTECZNY CHÓRU KAMERALNEGO TEATRU MUZYCZNEGO Z KALININGRADU

plakat_chorMaciej Kobyliński – Prezydent Miasta Słupska zaprasza na KONCERT ŚWIĄTECZNY CHÓRU KAMERALNEGO TEATRU MUZYCZNEGO Z KALININGRADU pod dyrekcją Konstantina Biełonogowa – 15 grudnia 2012 roku w Kościele p.w. św. Jacka w Słupsku, przy ul. Dominikańskiej 3, godz. 18.45. WSTĘP WOLNY. W programie: Kolędy polskie, kolędy rosyjskie, rosyjskie pieśni ludowe.

Chór Kaliningradzki powstał w 1991 roku. Jego pierwszymi dyrektorami artystycznymi byli znani kaliningradzcy nauczyciele : 1 latach 1991-93 Tamara Maximowa a od 1993 Galina Makiejew. Od 1998 roku dyrektorem i dyrygentem został Konstantin Biełonogow. W 1995 roku chór zdobył Złoty Dyplom na V Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Budapeszcie, w 2000 i 2004 srebrny dyplom na Międzynarodowej Olimpiadzie Chóralnej w Linz i Bremen. Chór występował m.in. w Irlandii, Szwecji, Niemczech, Francji. W tym roku kolejny raz odwiedza Polskę. 

Od 2008 roku chór wchodzi w skład Kaliningradzkiego Teatru Muzycznego w Kaliningradzie, łącząc udział w spektaklach operowych i koncertach własnych. W repertuarze chóru znajdują się m.in. pieśni ludowe, cerkiewne, pasyjne i kolędy.

Organizator koncertu w Słupsku: Agencja Promocji Regionalnej ” Ziemia Słupska ” Spółka z o.o.
Partnerzy: Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury, Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku, BCD Records, parafia św. Jacka w Słupsku
Patronat honorowy: Ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie

chor_kaliningradzki

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s