PODSUMOWANIE KONKURSU „PIOSENKA Z KAPELUSZA” 2012

W sobotę 17 listopada 2012r. XI Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku zorganizowało po raz drugi na Podlasiu Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej pt. „Песня в шляпе” (Piosenka z kapelusza). Tegorocznym motywem przewodnim piosenek była „ Przyroda”, której częścią jesteśmy, której piękna nie sposób nie dostrzec.

Konkurs został objęty patronatem przez: Prezydenta Miasta Białegostoku, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu w Białymstoku, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. W pracach jury brali udział: Dyrektor Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej – p. Wanda Supa, pracownik naukowy UwB – p. Agnieszka Baczewska- Murdzek, metodyk j. obcych w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku – p. Wiktoria Blakicka, muzyk i śpiewak p. Paweł Pecuszok, muzyk i korepetytor Chóru Miasta Białystok – p. Przemysław Kummer. 

Jury było pod wielkim wrażeniem przedstawionych prezentacji, wysokiego poziomu przygotowania zarówno językowego, jak i wokalnego. Widać było, że młodzi ludzie nie boją się sceny, ani publiczności. Cieszymy się też, że kilkoro uczestników biorących udział w tym roku, było uczestnikami I edycji konkursu. Na ich przykładzie można było stwierdzić duży postęp muzyczny i rozwój osobowości scenicznych. Życzymy dalszych sukcesów! Koordynatorkami projektu były p. Alina Kazimierowicz- nauczyciel j. rosyjskiego w Publicznym Gimnazjum Nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Nowakowskiego w Białymstoku, p. Urszula Chomik- Kraszewska oraz p. Beata Reczko – nauczyciele w XI Liceum Ogólnokształcącym im. rtm. W. Pileckiego w Białymstoku.

Do konkursu zgłosiło się 26 uczestników, wśród nich soliści i duety oraz akompaniatorzy z 13 szkół województwa podlaskiego. Zaprezentowano w języku rosyjskim piosenki popularnych wykonawców i zespołów rosyjskich Jury przyznało trzy pierwsze miejsca oraz dziesięć wyróżnień.

Miejsce I – Katarzyna Szymkowiak z XI Liceum Ogólnokształcącego im. Rtm. W. Pileckiego. Miejsce II – Anita Jabłuszewska z II Liceum Ogólnokształcącego z BJ im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim a miejsce III – Elżbieta Zajko z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Białymstoku. Gratulujemy!!!

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Zwycięzcy nagrody finansowe, rzeczowe, książki i płyty ufundowane przez Uniwersytet w Białymstoku, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury, p. Pawła Pecuszoka, Radę Rodziców XI LO im. Rtm. W. Pileckiego w Białymstoku. Bardzo dobrze spisali się organizatorzy konkursu, którzy zadbali o to, by cała impreza przebiegała sprawnie, a każdy uczestnik mógł po wyczerpującym występie zregenerować swe siły przy ciepłym poczęstunku.

Wylosowano też z kapelusza temat, który będzie motywem piosenek w następnej edycji konkursu – będzie to „Магия чувств в человеке – Magia uczuć w człowieku”. Jesteśmy przekonani, że II edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej pt. „Песня в шляпe” okazała się bardzo udanym przedsięwzięciem, które dało szansę rozbłysnąć talentom w naszym regionie. Zapraszamy za rok!

Beata Reczko

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s