KONCERT MUZYKI FILMOWEJ WIELKIEJ ORKIESTRY ROSYJSKIEJ TELEWIZJI I RADIA

Muzyka rosyjska - Wielska Orkiestra Radia i Telewizji RosyjskiejW dniu 11 kwietnia 2013 roku w Sali Kongresowej odbędzie się Koncert Muzyki Filmowej Wielkiej Orkiestry Rosyjskiej Telewizji i Radia.

Akademicka Orkiestra Rosyjskiej Telewizji i Radia WGTRK słynie z najwyższego profesjonalizmu, wirtuozerii muzyków, doskonałości dźwięku, niepowtarzalnego tembru, wysokiej kultury i idealnego wykonania muzyki różnych epok, stylów i kierunków. W repertuarze orkiestry znajduje się 9 tysięcy partytur, w tym rosyjska i zagraniczna klasyka, muzyka narodów świata, dzieła współczesnych kompozytorów i, przede wszystkim, rosyjska muzyka ludowa, a także fantastyczna muzyka filmowa. Każdy muzyk, współpracujący z orkiestrą, wnosi swój niepowtarzalny styl, wzbogacając jej brzmienie. Orkiestra została utworzona w grudniu 1945 roku i od tej pory stanowi wizytówkę kraju w transmisji radiowej i telewizyjnej. W 1973 roku za wybitny wkład w rozwój kultury muzycznej orkiestrze przyznano tytuł Akademickiej. 

photo_197

Podczas wyjątkowego koncertu w Warszawie usłyszymy muzykę z uwielbianych przez Polaków rosyjskich filmów, jak również kultowych polskich produkcji. Wśród nich znajdą się m.in. znakomite utwory z filmów „Stawka większa niż życie”, „Noce i dnie”, „Vabank”, „Lecą żurawie”, „ Wieczorny dzwon”; „Moskwa nie wierzy łzom”, „Wołga, Wołga”, „Świat się śmieje” , „Cygan”, „Ironia losu”, „Siedemnaście mgnień wiosny” czy znane rosyjskie kompozycje Wysockiego, Okudżawy, Pugaczowej, a także Kalinka, Katiusza i wiele innych.

Od czasu powstania orkiestra grała na wszystkich kontynentach i w kilkudziesięciu państwach, tym razem po raz pierwszy zagości w Polsce.

W czasie wydarzenia będzie także obecna telewizja rosyjska, która nagra koncert na żywo. Rosyjska Telewizja Kultura nadawana jest nie tylko w Rosji, ale także w byłych państwach bloku wschodniego, co daje jej olbrzymi zasięg.

501105048

BILETY:

• www.abilet.pl
• www.kupbilet.pl
• www.biletin.pl
• www.ebilet.pl
• www.ticketpro.pl

1 komentarz

  1. Ach, szkoda że w Warszawie


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s