„HIT” – NOWY MUZYCZNY PROJEKT KANAŁU „ROSSIJA”

244260Rosyjska stacja telewizyjna „Rossija” przygotowuje się do emisji nowego projektu muzycznego pt. „Hit”, który poprowadzi znany rosyjski kompozytor i producent Wiktor Drobysz. Do jego zadań będzie należało m.in. przesłuchanie wszystkich nadesłanych do programu zgłoszeń.

Rosyjscy widzowie będą pierwszymi, którzy zobaczą na ekranach telewizorów nowy projekt, który powstaje na licencji firmy Warner Brothers i jeszcze nigdzie na świecie nie był emitowany.

Co będzie odróżniało „Hit” od innych podobnych programów? 

– Tak jak w wielu muzycznych projektach głównym celem jest znalezienie najlepszego wykonawcy, tak tutaj będziemy szukać najlepszego utworu. Według mnie, jeżeli po programie nie pojawi się żaden przebój, oznaczać to będzie, że projekt się nie udał – mówi Wiktor Dobysz. – Nie da się napisać przeboju, można napisać dobry utwór, a potem wszystko zależy od wielu czynników. Taki utwór powinna wykonać odpowiednia osoba, w odpowiedniej porze roku, i tak go zaprezentować, aby w odpowiednim czasie spodobała się ludziom.

Uczestnicy programu nie będą mieli możliwości wybrania dla siebie piosenki, która spodoba im się najbardziej. Będzie odwrotnie – to gwiazdy, które będą mentorami uczestników, będą decydować, jaki utwór ma wykonać dana osoba. Jaka kompozycja, według nich, najbardziej będzie pasować do ich repertuaru i stylu muzycznego. Wybrani do projektu kompozytorzy również będą mieli trudne zadanie, ponieważ to podczas trwania całego projektu gwiazdy będą musiały co tydzień, w każdym odcinku, usunąć jedną osobę. W finale powinien zostać najlepszy wykonawca i jego przebój. A zwycięzcę wybiorą telewidzowie.

– Osoba, która napisze najlepszy utwór i otrzyma Grand Prix programu, będzie zwycięzcą programu, ale tak na prawdę jego dalsza artystyczna droga będzie zależała tylko od niego. Nie ważne jak znakomity byłby kompozytor, jak wielkie byłoby jego nazwisko. Kompozytor jest wart tyle, ile jego ostatni przebój. Tak więc jeśli skomponuje “hit”, a potem wszystkie pozostałe utwory będą słabe, to nic z tego nie będzie. Myślicie, że lubią mnie za moje poprzednie utwory? Nie. Artyści próbują mnie lubić za utwory, które dopiero powstaną, za te już powstałe, niektórzy mnie nawet nienawidza – żartuje Wiktor Dobysz.

Na pierwszym etapie programu uczestników oceniać będzie sam Wiktor Drobysz z grupą pomocników, a dalszy los uczestników będzie zależeć od widzów. Obecnie projekt jest na etapie przygotowań i poszukiwania uczestników. Na ekranach telewizorów pojawi się jesienią 2013 roku.

Na podstawie http://www.intermedia.ru

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s