FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ W ZIELONEJ GÓRZE 2013 – RUSZYŁY ZGŁOSZENIA! [REGULAMIN, KARTA ZGŁOSZENIA]

Logo FPR2013Od kilku dni można już przesyłać swoje zgłoszenia na konkurs Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze A.D. 2013. Jak głosi regulamin: Do Konkursu można zgłaszać opublikowane piosenki z każdego gatunku muzycznego, wykonywane i stworzone przez artystów rosyjskich. Zgłoszenia można nadsyłać na adres TVP (zawarty w poniższym regulaminie) do dnia 15 lipca 2013 roku.

W Konkursie mogą wziąć udział piosenki napisane i skomponowane przez autorów rosyjskich w języku rosyjskim. Piosenki mogą być wykonywane przez polskich i zagranicznych wykonawców nie będących obywatelami Federacji Rosyjskiej. W języku rosyjskim musi być wykonana minimum jedna zwrotka i refren piosenki. Pozostałe zwrotki i refren mogą być wykonane w dowolnym języku. Tekst piosenki wykonywany w innym języku niż język rosyjski musi być tłumaczeniem oryginalnego tekstu piosenki. [regulamin]

Tegoroczny Festiwal Piosenki Rosyjskiej odbędzie się 17 sierpnia 2013 w zielonogórskim amfiteatrze im. Anny German.

Należy jednak pamiętać, że długość trwania utworu oraz aranżacja zostały także dokładnie określone w regulaminie.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, Rada Programowa Festiwalu do dnia 19 lipca dokona wyboru 10 piosenek (+ewentualnie 2 „dzikie karty”), które zostaną zakwalifikowane do Festiwalu.

Jak głosi regulamin: Rada Programowa Festiwalu dokonuje wyboru piosenek, kwalifikując je do udziału w Konkursie, w sposób samodzielny i według swego uznania. Decyzje Rady są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie; decyzje Rady nie wymagają uzasadnienia.

Nabór do konkursu Festiwalu ruszył tradycyjnie już trochę „po kryjomu”. Na postawie przynajmniej dwóch lat wstecz, można przypuszczać, że także w tym roku Rada Programowa Festiwalu dokona wyboru nie do końca na podstawie nadesłanych zgłoszeń, ale bardziej na podstawie doboru artystów pod takim kątem, aby przyciągnąć przed telewizory większą widownię. Podejrzewam, że możemy spodziewać się kogoś z finalistów „The Voice of Poland”, zapewne jakiegoś (jakichś) śpiewających aktorów, może jakieś zespoły, których promocja jest z pewnego punktu widzenia teraz najważniejsza? Na wyniki przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka tygodni, natomiast mimo wszystko gorąco ze swojej strony zachęcam do podjęcia przygody z muzyką rosyjską!

Jak co roku, nagrodą główną jest „Złoty samowar” i nagroda w wysokości 50000 zł brutto, oraz „Srebrny samowar” i „Brązowy samowar” – za II i III miejsca wysokość nagród pieniężnych nie została jednak określona.

POBIERZ REGULAMIN ORAZ KARTĘ ZGŁOSZENIA:

Regulamin konkursu o nagrodę Złotego samowara w ramach międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej Zielona Góra 2013

KARTA ZGŁOSZENIA Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze 2013

źródło: http://www.zok.com.pl

4 Komentarze

  1. Fajnie by było, gdyby zaprosili na Festiwal Z. Friske.

  2. Super Festiwal. Rosyjska piosenka najlepsza na świecie!

  3. Michał Szpak! ;-)

  4. piekne przedsiewziecie to jest


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s