MAKSIM – PIOSENKARKA, KTÓRA OSIĄGNĘŁA NAJWIĘKSZY SUKCES KOMERCYJNY W ROSJI

Maksim w Zielonej GórzeMakSim – rosyjska piosenkarka, urodziła się 10 czerwca 1983 roku w Kazaniu w Rosji. Pseudonim artystyczny – jak mówi sama artystka – pochodzi od imienia jej brata Maksima i od nazwiska piosenkarki – Maksimowa. Naprawdę nazywa się jednak Abrosimowa, a nie Maksimowa, o czym błędnie donoszą liczne biografie artystki. Nazwisko Maksimowa to w rzeczywistości panieńskie nazwisko jej matki – Swietłany Wiktorowny Maksimowej.

Wokalistka na dzień dzisiejszy posiada na swoim koncie 4 albumy, 19 singli, 2 albumy DVD, i aż… 61 nagród. Znalazła się także wśród 100 najbardziej wpływowych kobiet Rosji (na 85 miejscu). A zadebiutowała w 2006 albumem “Trudnyj vozrast”, którego nakład wynosił 1,5 milionów płyt, dzięki czemu w 2007 roku MakSim została uznana za wokalistkę, która odniosła największy sukces komercyjny w Rosji. 

316586_221168871285972_1442684085_n

MakSim dwukrotnie zwyciężyła w kategorii “Najlepsza piosenkarka” podczas ceremonii Russian Music Awards na kanale MTV i MUZ-TV. Artystka otrzymała 12 statuetek “Zolotoy Grammofon”. Drugi album pt. “Moj raj” został sprzedany w nakładzie 1,3 miliona egzemplarzy. MakSim to jedyna piosenkarka, której aż 7 singli znalazło się na pierwszych miejscach listy przebojów WNP. 

Marina Sergeevna (MakSim) urodziła się w rodzinie mechanika i przedszkolanki. Już od najmłodszych lat uczęszczała do szkoły muzycznej do klasy wokalnej, uczyła się także grać na pianinie. Brała udział również w konkursach wokalnych, pisze swoje pierwsze piosenki – które po wielu latach znalazły się także na jej drugim albumie (“Chuzhoj”, “Zima”).

Kiedy Marina skończyła 15 lat, wiedziała już dokładnie, że chce być piosenkarką. Wraz z zespołem “Pro-Z” nagrała swoje pierwsze piosenki, które emitowane były już w miejscowych rozgłośniach radiowych i klubach. Jednym z tych utworów był “Zavedi”, który zyskał dużą popularność w wykonaniu MakSim. Utwór trafił także na składankę “Russkaya desyatka”, ale w wykonaniu zespołu t.A.T.u, który był wówczas u szczytu popularności. Kiedy MakSim ponownie zaczęła go wykonywać, zarzucano jej, że chce naśladować t.A.T.u., co jednak nie było prawdą, bo utwór – jak sama podkreślała w jednym z wywiadów, powstał wcześniej, niż zespół t.A.T.u.


Poznajecie?


Młoda piosenkarka ciężko pracuje na swój sukces, nagrywa nowe utwory, współpracuje także z zespołem “Guby”, na temat którego wypowiada się dzisiaj niechętnie: “zostałam poproszona o to, aby nagrać wokal do kilku utworów, po to, aby jakieś inne dziewczyny z playbacku mogły występować na koncertach”.

W 2003 roku wokalistka nagrała utwór “Trudnyj vozrast”, który pomimo emisji w radio, nie zyskał dużej popularności. Inaczej było już z piosenką “Nezhnost”, którą nagrała z zespołem “Pro-Z”. Występowała w wielu miastach Rosji, ale wiedziała, że jedyną możliwością na zrobienie wielkiej kariery jest przeprowadzka do Moskwy. Podobno na początku MakSim śpiewała nawet w moskiewskim metrze. Szybko jednak znalazła odpowiedni zespół, który chciał z nią pracować. Jej materiałem zainteresowała się wytwórnia Gala Records.
Od tego czasu jej kariera nabrała tempa. Powstała nowa wersja utworu “Trudnyj vozrast”, nagrała także nowe utwory: “”Vetrom stat’” i “Otpuskaju”. W 2005 roku miała miejsce premiera utworu “Trudnyj vozrast”, latem powstał klip do tego utworu.


W marcu 2006 roku miała miejsce premiera jej debiutanckiego albumu, którego sprzedaż biła rekordy. Wokalistka zagrała ponad 100 koncertów w Rosji, Niemczech, Kazachstanie, Białorusi i Estonii.

W 2007 roku pojawiły się pierwsze nagrody, które MakSim otrzymała na gali Russian Music Awards – dla najlepszej piosenkarki oraz dla najlepszego projektu pop roku.

13 listopada 2007 roku premierę miał jej kolejny album pt. “Moj raj”. Jak mówiła sama artystka, od poprzedniego albumu odróżnia go to, że “Moj raj” jest pewnego rodzaju autobiografią. Wokalistka śpiewała o sobie. Pomimo tego, że zdaniem wielu krytyków, na albumie nie było przebojów, to zauważono, że utwory zostały nagrane przez żywe instrumenty, oraz czuć w nich emocje i “ciepło” artystki.
Album sprzedawał się “jak świeże bułeczki”. Jednym z większych koncertów był koncert na stadionie olimpijskim, gdzie – ku zdziwieniu krytyków, sprzedano wszystkie bilety (18000) i koncert był wielkim sukcesem wokalistki.

Utwór “Moj raj” jest jednym z największych hitów w dorobku artystki:

W roku 2009 miała miejsce premiera trzeciego albumu pt. “Odinochka”, który również bił rekordy popularności jeżeli chodzi o sprzedaż, a utwory ponownie zagościły na wielu listach przebojów.


MakSim wystąpiła w Polsce w 2012 podczas Sopot Festival, gdzie reprezentowała Rosję z utworem “Znaesh li ty”:

W marcu 2013 roku piosenkarka zapowiedziała czwarty album pod roboczą nazwą “Drugaya real’nost”. 18 kwietnia miała miejsce premiera singla pt. “Ja veter”, który znalazł się na liście top-100, i był 18 utworem MakSim, który znalazł się w tym prestiżowym zestawieniu.

MakSim, pomimo tego, że wielokrotnie była pod ostrzałem krytyków, jest jedną z najpopularniejszych rosyjskich piosenkarek młodego pokolenia w Rosji. Wypracowała swój unikalny styl i dzięki ciężkiej pracy została okrzyknięta piosenkarką odnoszącą największe sukcesy w Rosji w pierwszej dekadzie XX wieku. Przez media wielokrotnie była nazywana “królewną muzyki pop”, oraz “sprzedającą najwięcej albumów w Rosji piosenkarką”.

379673_221168977952628_1867697895_n

Na oficjalnej stronie piosenkarki można posłuchać fragmentów wszystkich jej utworów.

MakSim wystąpi na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze 17 sierpnia 2013 roku.

Na podstawie: ru.wikipedia.org,
maksim-music.ru, Internet

Więcej: Festiwal Piosenki Rosyjskiej

1 komentarz

  1. Maksim nosi nazwisko , Maksimowa a nie Abrosimowa o czym sama informowała w swoim Mikro bogu Twitter. Mówiła także o tym jej PR Irina.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s