Victoria Daineko to rosyjska piosenkarka, która urodziła się w Kazachstanie w 1987 roku. Szerokiej publiczności dała się poznać w piątej edycji “Fabryki gwiazd”, którą wygrała w 2004 roku. Swoją karierę rozwijała pod skrzydłami Igora Matwienko. W 2008 roku miała premierę jej pierwsza debiutancka płyta pt. “Igolka”.
Victoria urodziła się w miejscowości Kirovskij Taldy w Kazachstanie. Od najmłodszych lat marzyła o tym, aby zostać piosenkarką, natomiast nie zważając na to – jej rodzice Piotr i Eugenia Daиneko postanowili zapisać ją do szkoły baletowej, gdzie Vika tańczyła do 11 roku życia. W szkole podstawowej zaczęła jednak brać udział w występach muzycznych, a ponieważ odnosiła sukcesy, została zaproszona do miejscowej grupy estradowej “Otrazhenie”, skąd następnie trafiła do zespołu “Faeton”. Warto podkreślić, że nikt Victorii nikt nigdy nie uczył śpiewu, jest tzw. „naturszczykiem”.
Pierwszym, i zarazem największym w tamtym czasie sukcesem Victorii było zakwalifikowanie się do programu “Fabryka gwiazd”, którą prowadziła Ałła Pugaczowa. I zwyciężyła! Wykonała programie m.in. utwory pt. “Ja budu lutshe” i “Lejla”. Do utworu “Snilos’ mne” powstał teledysk, a utwór piosenkarka wykonywała razem z Aleksandrem Marshalem.
–
–
Po zakończeniu “Fabryki”, Victoria zaczęła współpracę z Igorem Matwienko. Jej debiutancki solowy teledysk do utworu “Lejla” powstał w 2005 roku i był kręcony w Tajlandii.
–
–
Potem nastąpił okres wytężonej pracy, pojawiały się nowe utwory, a prasa mocno interesowała się jej życiem prywatnym.
W 2007 roku Daineko zagrała piosenkę do filmu “V ozhidanii chuda”, do którego również powstał teledysk:
–
–
Jesienią tego samego roku została nominowana do nagrody “Najlepsza piosenkarka” na ceremonii MTV Russia Music Awards, natomiast wówczas tytuł najlepszej piosenkarki trafił do MakSim.
W 2007 roku wzięła udział w programie “Lednikovyj period” (“Gwiazdy tańczą na lodzie”) z Alekseem Jagudinym, z którym doszli do finału. Wraz z nim nagrała utwór pt. “Igolka”. W tym samym roku po raz pierwszy wzięła udział w filmie, gdzie zagrała… samą siebie – była to epizodyczna rola w serialu “Schastlivy vmeste”. Udzieliła także głosu głównej bohaterce w bajce “Arka Noego”.
–
Po trzech latach od jej debiutu w “Fabryce gwiazd” odbyła się premiera jej pierwszej płyty pt. “Igolka”. Był on jednak zbiorem jej największych przebojów.
–
–
W 2009 roku wzięła udział w programie “Dve zvezdy 2009”, gdzie wraz z aktorem Aleksandrem Oleshko zajęła trzecie miejsce. W tym też roku wzięła udział w “Fabryce gwiazd – powrót”, gdzie rywalizowali ze sobą finaliści różnych lat. W drużynie Igora Matwienko Victoria zwyciężyła program (otrzymała 19% wszystkich głosów telewidzów biorących udział w głosowaniu).
Victoria należy do grona młodych artystów, którzy dzięki programowi typu “talent-show” zyskali dużą popularność. Jej dorobek (np. w zestawieniu z innymi artystami) nie robi jednak tak dużego wrażenia. Nie zmienia to jednak faktu, że Victoria ma swoich wiernych fanów. Może będzie miała nowych także w Polsce?
–
Victoria Daineko wystąpi na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej 17 sierpnia 2013 roku.
–
Na podstawie: ru.wikipedia.org, victoriadaineko.ru
–
WIĘCEJ: Festiwal Piosenki Rosyjskiej Zielona Góra
–
Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
Skomentuj