FOLK, JAZZ I ELEKTRONIKA, CZYLI MUZYCZNE INSPIRACJE ROKSANY VIKALUK

1623601_690970400942698_273194560_nPochodząca z Ukrainy artystka, mieszka i tworzy głównie w Polsce. Absolwentka m.in. Policealnego Studium Jazzowego w Warszawie (śpiew, kl. Ewy Bem); Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (kompozycja/aranżacja, kl. prof. Andrzeja Zubka). Śpiewa i akompaniuje na fortepianie i instrumentach elektronicznych, bębnie; sama komponuje i aranżuje swoje utwory, a jako aktorka realizuje się na scenie teatralnej. Na jej koncie znajdują się cztery albumy.
„Ja-przez-Ja” – to opowieść muzyczna teatralizowana, zainspirowana wschodnim folkiem, jazzem, elektroniką, poezją. 

Roksanę inspiruje niemal wszystko. Uważa bowiem, że świat, który nas otacza, sam jest już w sobie twórczy. Najwięcej jednak czerpie z folkloru słowiańskiego oraz bliskowschodniego, a dzięki wpływom jazzu i elektroniki kompozycje artystki nabywają ROKSANA2nowych przestrzeni. Jeżeli dodamy do tego jeszcze teatr, to program, który prezentuje Roksana nabywa formy swoistych spektakli muzycznych: Gram i opowiadam… żyję na scenie, snując historię, w której swoje miejsce znalazł teatr i muzyka ludowa, a rosyjski romans znajduje się obok jazzowych klimatów i elektroniki… Z publicznością dzielę się tym powietrzem, którym sama oddycham…

Wybrana dyskografia: Mizrah (2002), Barwy (2005), Jaskółka (2008), Drzewo Światów (książka+płyta, 2010), Overture ( z Wolframem Spyrą, 2011)
Współpraca: m.in zespół „Mizrah”, Wolfram Spyra, Józef Skrzek, Piotr Wojtasik, Tomasz Szukalski, Żanna Gierasimowa, Szymon Szurmiej, Jan Szurmiej. Aktorka Teatru Żydowskiego (Warszawa); autorka muzyki do spektaklu „Jaskółka” (reż. Ż. Gerasimowa, Teatr Rampa, Warszawa), w którym również występuje, jako śpiewająca aktorka.

31.01.2014, godz. 20.00
ROKSANA VIKALUK – „JA-PRZEZ-JA”
Wstęp: 20 PLN
Absurd 228
Warszawa, ul. Puławska 228

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s