KWARTIRNIK VOL. 4 – 27.04.2015 W TORUNIU

kwartirnik vol427 kwietnia odbędzie się kolejny toruński kwartirnik! Impreza nawiązuje do tradycji nieoficjalnych koncertów organizowanych w mieszkaniach – ros. „kwartirach”. Tradycja rozwinęła się w ZSRR w latach 80. i jest w Rosji żywa do dzisiaj. Organizatorem cyklu jest PIERIEWODKA – Sekcja Translatoryczna Koła Rosjoznawców UMK. Członkowie sekcji przygotowują przekłady piosenek wybranych rosyjskich artystów, które następnie są prezentowane podczas kwartirnikowych koncertów. W swoistą „kwartirę” już po raz czwarty zmieni się klub Dwa Światy. 

Kwartirnik vol. 4. współtworzyć będą zarówno obecni studenci UMK, jej absolwenci, jak i profesjonalni muzycy związani z Akademią Muzyczną w Gdańsku:
Maria Fiediuk & siostry Tuchalskie
CREATevve & Pando Ra
Małgosia Kudlik, Arek Krawiel & Michał „Sasin” Sasinowski

 

Po koncercie afterparty
START: 18.30

 

ORGANIZATORZY:
PIERIEWODKA – Sekcja Translatoryczna Koła Rosjoznawców UMK
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Klub muzyczny „Dwa Światy”

PATRONAT MEDIALNY:
Gazeta Pomorska
Portal „Dniem i Nocą”
Portal „Imprezowy Toruń”
Portal „Nasze Miasto. Toruń”
Portal „Muzyka Rosyjska”
Portal „Pitu Pitu”
Radio Sfera UMK
Portal „Spod Kopca”
Radio PiK


WYSTĄPIĄ:

Siostry Tuchalskie, Andżelika i Kinga, śpiewają amatorsko.
Ich aranżacjom towarzyszy temperament i pasja. Razem z Marią Fiediuk, miłośniczką gitary i skrzypiec, po raz drugi wezmą udział w kwartirnikowym koncertowaniu.

 

CREATevve & Pando Ra
Pando Ra tropi nie tylko zawiłości prawne (studiuje PRAWO), ale też nowe muzyczne trendy. CREATevve to młoda producentka i kompozytorka muzyki elektronicznej. Do sukcesów CREATevve można zaliczyć pojawienie się krążka Electrochillout (2012) oraz zajęcie I miejsca w konkursie „PEOPLE HAVE THE POWER” przeprowadzonym w ramach Festiwalu Filmów i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym za muzykę do filmu Dawno temu w Nowej Soli (2013). CREATevve & Pando Ra w kwartirnikowej ekipie są od samego początku. W tym składzie zagrały również w Gdańsku podczas zorganizowanego przez PIERIEWODKĘ koncertu poświęconego grupie KINO (POLSKIE KINO, 24.10.2014).

 

Małgosia Kudlik, Arek Krawiel & Michał „Sasin” Sasinowski
W tym składzie zadebiutowali podczas gdańskiego koncertu POLSKIE KINO (24.20.2014). W tym składzie postanowili również wystąpić przed toruńską publicznością. Małgosia Kudlik – finalistka X edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, niejednokrotnie śpiewająca na scenie (zarówno w ramach koncertów solowych, jak i sztuk muzycznych stowarzyszenia Maybe Theatre Company).
Arek Krawiel – pianista, cymbalista, kompozytor i aranżer. Nagradzany w krajowych i zagranicznych konkursach pianistycznych oraz solfeżowych. Związany m.in. z zespołami Funkloopy i Funk U.
Michał „Sasin” Sasinowski – saksofonista o niezwykłej charyzmie scenicznej i natychmiast rozpoznawalnym brzmieniu. Współtwórca wielu projektów muzycznych, członek zespołu Funkloopy oraz grupy Majestic.

 

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU!

 

 

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 • PARTNERZY:

 • Gazeta rosyjska
 • Kwiecień 2015
  Pon W Śr Czw Pt S N
  « List   Maj »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930