UZARI – POLSKA KREW Z BIAŁORUSI NA EUROWIZJI 2015!

Ny4fSbWMJurij Nawrocki, czyli Uzari (Юзари), to osoba, o której nie potrafię napisać „na zimno”, bezosobowo. Z Uzarim poznaliśmy się podczas konkursu „New Wave” na Łotwie w 2011 roku, gdzie wspólnie występowaliśmy. Uzari miał wówczas chyba największe problemy z akceptacją jego finałowych utworów przez reżysera (co nie miało niczego wspólnego z wysokim poziomem artystycznym), który trząsł wszystkim co się tam działo. Poprawki, pisanie nowych kompozycji do rana, ktoś w nocy w rodzinnym Mińsku robił aranż i wysyłał mailem „na styk”… Wykazał się walką i determinacją, prawdę powiedziawszy, rzadko spotykaną w obecnych czasach. Ta życiowa postawa i determinacja, doprowadziły go w tym roku do finału Eurowizji! Uzari będzie bowiem reprezentował Białoruś wraz ze skrzypaczką Maimuną na 60. Festiwalu Eurowizji w 2015 roku!

I wiecie co w tym wszystkim jest najciekawsze? To, że w żyłach Jurka płynie polska krew! Uzari ma dziadka – rodowitego Polaka, dzięki czemu posiada także kartę Polaka! Dlatego w tym roku, skoro nie możemy głosować na Polskę, zagłosujmy na Polaka z Białorusi! 

2014-04-17 23.38.52Kilkanaście miesięcy temu, kiedy służbowo udałem się w interesach do Mińska, spotkałem się z Galiną i Wiktorem Nawrockimi – rodzicami Uzarego. Poznaliśmy się i bardzo polubiliśmy już w Jurmali na „New Wave’ie”. To byli najsympatyczniejsi ludzie jakich tam poznałem, spędzaliśmy wspólnie sporo czasu. Niestety podczas mojej wizyty w Mińsku Uzari wyjechał na zdjęcia do nowego klipu, więc dwa wieczory spędziliśmy na długich dysputach o wszystkim z jego rodzicami. Także o dzieciństwie Uzarego, wspólnym dorastaniu z Byanką, o muzycznych barwnych ścieżkach Galiny i Wiktora.

Na zdjęciu obok – wspólnie podczas koncertu w klubie w Mińsku, podczas ostatniego koncertu przed Eurowizją uczestnika z zeszłego roku – Teo.

Rodzice Uzarego przez całe życie – aż do dzisiaj – bardzo mocno związani są z muzyką. A tą pasję zaszczepili synowi, dzięki czemu dorastał w muzycznym domu, w szacunku do kultury i muzyki.

Uzari ma 24 lata, urodził się w Mińsku. Scena eurowizyjna nie jest mu obca, bo w 2011 roku śpiewał w chórkach u wokalistki Anastasii Winnikowej, która wówczas reprezentowała w konkursie Białoruś.

 

uzari

 

W tym roku Uzari wystąpi w duecie ze skrzypaczką Maimuną. Trzeba przyznać, że to ciekawe połączenie które ma szanse sprawdzić się na scenie w Austrii! Eurowizja to pewnego rodzaju rozgrywka polityczna, gdzie widać jak na dłoni sympatie i antypatie narodowe – co często nie ma nic wspólnego z poziomem prezentowanych utworów. Gorąco zachęcam Was więc do głosowania właśnie na ten duet i ich kompozycję – oprócz tego, że Uzari to w 1/4 Polak, że jest świetnym białoruskim obiecującym młodym artystą, to zwyczajnie jest to po prostu świetna kompozycja, którą większość z Was doceni!

Wszystkie ręce na pokład i wysyłamy SMSy na Białoruś!!!

 

 

Bądź na bieżąco!
Uzari vKontakte
Uzari Facebook
Uzari Twitter

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s