14 lutego 1936 roku w Urgenczu urodziła się Anna German. Z wykształcenia była geologiem, ale międzynarodową sławę zyskała dzięki anielskiemu głosowi, znakomitym kompozycjom i wyjątkowej historii jej życia, która zresztą słusznie doczekała się ekranizacji. Śpiewała w siedmiu językach, występowała na wielu festiwalach (m.in. w Monte Carlo). Zrobiła międzynarodową karierę.
Anna German zarówno w Polsce jak i na całym świecie ma rzesze oddanych fanów, którzy dbają o pamięć „Białego Anioła”, przychodzą na wszystkie koncerty. Pamięć o Annie German nie ustaje, podsycana przez liczne fankluby oraz przez pojedyncze osoby, w których domach rozbrzmiewa niezapomniany głos Anny German.
14 lutego 2016 roku to dzień 80. rocznicy urodzin Artystki. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie wszystkich wydarzeń [lista aktualizowana], które z tej okazji odbędą się w Polsce. Serdecznie zapraszamy na koncerty!
–
13.02.2016, godz. 17:00 – DRAWSKO POMORSKIE – Vladyslava Vdovychenko
Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim, ul. Dworcowa 2 (sala kinowa)
Kup bilet | Facebook
–
14.02.2016, godz. 18:00 – KONSTANCIN – Justyna Reczeniedi, Mikołaj Adamczak
Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15
Kup bilet | Facebook
–
14.02.2016, godz. 17:00 – ZIELONA GÓRA – Vladyslava Vdovychenko
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Hydro(za)gadka
Kup bilet | Facebook
–
14.02.2016, godz. 17:00 – ŻYRARDÓW – Natalia Kovalenko
Żyrardów, Resursa, ul. 1 Maja 45
Wstęp wolny!
–
14.02.2016, godz. 17:00 – WARSZAWA – Krzysztof Cwynar, Ludmiła Piechowska, Sar Sargsyan, Inna Kamarian, Thomas Martin, Katarzyna Góras
Kościół Adwentystów w Warszawie
–
Poinformuj nas o innych wydarzeniach odbywających się w Polsce z okazji urodzin Anny German! Napisz: michal.bober@muzykarosyjska.pl
–
Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
Skomentuj